Eleştiri ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve qwecxz tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. qwecxz

qwecxz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haftanın her günü sabahları 200 şınav, 200 benc press(12 kg), 150 dumbell(kol, sırt, omuz hareketleri)
    Akşam 1000 mekik (Çeşitli mekik hareketleri.)
    Kilo 63, boy 1.73 (Düzensiz beslenme)
    Salon bu programa karşı çıkmadı. Hafif bir program dedi nede olsa dinlenerek yapıyorum.
    Benim kafama pek yatmadı ama 2 ay 15 gün oluyor dümdüz vücut şekillenmeye başladı. Özellikle karın ve omuz bölgesi kendini %40 göstermeye başladı.
    Bu programa devam etmelimiyim. Yoksa bir hata mı ?

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.574
    Ödül Puanları:
    123
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Yeni başlayanlar için olan programı kullan, bu programla %40 o programla %100 olur demek ki.

4. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Hata 1: Hareket isimleri yok.

Sözgelimi 150 dumbell (kol, sırt, omuz hareketleri) demişsin ama hangi hareketleri yaptığın belli değil. Hareket isimlerini yaz ki ona göre fikir verelim.

Hata 2: Set ve tekrar sayıları yok.

Yukarıdaki açıklama aynen geçerli.

Hata 3: Kaslarını dinlendirmiyorsun.

Ağırlık kaldırıp indirmek bu sporun en önemsiz kısmı. Her gün çalışarak hiç gelişemezsin diye bir şey yok ama çalışmana nispetle çok az gelişirsin. Mutlaka dinlen. Ya günaşırı çalış ya da programını ikiye bölüp 3 günde bir dinlenme yap.

Hata 4: Bacak, bilek, bel hareketi yok.

VG bir bütündür ve sen her zaman en zayıf bölgen kadar güçlüsün. Programa yukarıda saydığım kas gruplarını ekle.

Hata 5: 200 bench press.

Hayatımda böyle bir şey duymadım. En fantazi programda bile 5x20 görmüşümdür en fazla. 200 kez aynı hareketi yapacağına farklı göğüs hareketlerine yönel.

Hata 6: Yaşını, spor geçmişini ve kendin hakkında diğer önemli bilgileri yazmamışsın. En önemlisi bu sporu yapma amacından bahsetmemişsin.

Bu saydıklarımın tamamı programını etkiler.

Hata 7: 2 ay 15 gündür aynı programı yapıyorsun.

Başlangıç programı bu kadar uzun sürmez. Diğer programlar da en fazla 2-3 ayda bir değiştirilir. Yeni bir programa geçme zamanın gelmiş. Diğer arkadaşların söylediği üzere seni Flexor üstadın yeni başlayanlar programına davet ediyorum :D

Üslubum sert olmamıştır umarım. Yukarıda saydığım bilgileri de yazarsan daha iyi bilgi verebiliriz diye umut ediyorum. Kolay gelsin.

5. bugraysl95

bugraysl95 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    200 bench press ney :D ben 10 8 6 6 yapıyorum :D Ancak Kas Kütleni Azaltırsın :D

6. boksbody

boksbody MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    2.754
    Ödül Puanları:
    123
    200 bench ne öle?
    birer sıfır fazla yazdın sanırım
    yada yaptığın hareketler yanlış
    boş elle bile 200 sıkar insanı

Warprow ve IPMAN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş