Eldiven kullanıyormusunuz ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Berker06 tarafından 10 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Eldiven Kullanıyormusunuz ?

1. Evet , Eldiven kullanıyorum .

oy sayısı 161
    60,8%
  2. Hayır , Eldiven kullanmıyorum .

oy sayısı 104
    39,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 60 üye.
  1. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Evet arkadaşlar eldiven kullananlar var kullanmayanlar var bazıları eldiven kullanmak gelişimi yavaşlatır . Bazıları ise çıplak elle antrenman yapmak tutuşu güçlendirir . Bazıları ise hiçbir etki göstermeyeceğini savunuyor .

2. brhmcr

brhmcr Guest

Kullaniyorum ve eldeki deri kalinlasmasi (nasir) estetigi bozacagi icin kullanilmasi taraftariyim. Kavrama noktasinda etkisi olduguna inanmiyorum.

3. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Eldiven kullanmak nasır oluşumunu engellemez. Çünkü -çok yeni değilseniz- sürtünmeden değil basınçtan etkilenir eliniz. Elimdeki nasır, favori karidyomun da kürek olması nedeniyle ortaçağ oduncusunukiyle eş değer kıvama geldi. Çok da şikayetçi değilim. Arada keskiyle fazlasını alıyorum. Maço bir havası var, öbür türlü ne o öyle manikürlü, nemlendirici sürülmüş, narin narin :) İstemezük! Bence sadece elleri aşırı terleyenler için uygun olabilir. Yoksa biraz nasırdan bir şey olmaz.

fRaNtiCBjK ve _Ersin_ bunu beğendi.
  4. brhmcr

brhmcr Guest

Saygi duyarim, ancak ben estetige onem veriyorum ve evet manikure de gidiyorum, partnerim sagolsun hafta da bir el maskesi de uyguluyor :) tercih meselesi. Baski ile olusan nasir ile farkli bir durum olsa gerek cunku ben eldiven kullandigim icin olsa gerek elimde nasir bulunmamakta.

5. jackmaldow

jackmaldow Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    LA / California
    Daha iyi kavramami sağlıyor ellerim fazlasiyla terledigi içinde çözümü oluyor .
    Ellerimde yumuşaktır fakat cokta narin olmasını istemem todd a katılıyorum ne öyle kadın gibi .

6. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Eldiveni oncelikle hijyen icin sonra da elimdeki nasiri onledigini bildigim icin kullaniyorum.Bir suru cesit insan girip cikiyor fitnesse. Havlusuz, eldivensiz pek hijyenik olmuyor. Onun icin herkes eldiven kullanmali bence, ayrica eldiven kullanilmassa nasi kacinilmaz ozellikle de avuc icinde.

7. ilkayerguden

ilkayerguden Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Edirne
    Magazadaki ucuz eldivenlerden kullanıorum Nasır olusumunu engellemesede Hareketi yaparken eldiven yoksa o nasırlar yanıo ama eldiven warken o yanma hissi olmuo o konuda işime yarıor :)

8. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Eldiven son 1-2 senedir kullanmıyorum. Bizim şekil olarak aşina olduğumuz nasır, bir kişinin ağırlık çalıştığının göstergelerinden biri. Nasırdan kaçamazsınız, bu derinin zorlanmaya verdiği cevap.

Nasır oluşumunu minimize etmek için kullandığınız barın çok iri tırtıklardan oluşmamasına dikkat etmeli , ve her zaman barı, hareket esnasında gideceği-kayacağı yöne göre kavramalı. Bu derinin fazla ileri toplanmasını engeller. Misal hareket deadlift . Tutuş avuçiçinizin üst bölgesinden olmalı, alt değil. Örnek; http://cdn.stronglifts.com/wp-content/uploads/deadlift-proper-grip1.jpg

Ayrıca ellerim çok acıyor diyenlerde o acıyan hareketlerde havluyu el ile bar arasına koyarak devam edebilir.

9. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Çekiş hareketlerinde (sırt) ellerim çok kötü oldu hele o nasırlar yarıldımı daha da kötü olmuştu bende bu böyle olmaz deyip eldiven edindim.

Çok rahatlattı cidden.

10. kabus2213

kabus2213 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Eldivenle yapıyorum bende yoksa kıpkırmızı ediyor ellerimi benh presste falan.

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Nasıl olur da eldiven nasır oluşumunu engellemez denilir anlayamadım. Ben ki bir saat bile balta, çapa filan kullansam elimde nasır oluşumu gözlemlerim (bu da senede bir kaç sefer olur). Ama haftada 3-4 idmanda (80-90 kg bench) yapmama rağmen eldiven sayesinde 6 ayda nasır filan yok, kesinlikle söylüyorum eldiven kullanmasam oduncu ellerine sahip olurum.

Tabii, bu noktada eldiven var, eldiven var. Dandik deri eldivenlerin bir işe yaramayacağı doğrudur, ama 20-30 liraya adam gibi tutuş yerleri dolgu destekli kalite bir eldiven alırsanız nasır oluşumunu mutlaka engeller.

12. Message

Message Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Kullandığınız markaları da yazsanız iyi olur. Benimde ellerim aşırı derecede terler ve ellerim çok nasırlandı bir eldiven almaya karar verdim de marka seçemedim bir türlü. Bildiğim tek eldiven markası schiek onlarda biraz pahalı :)

13. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    eldiven normalde kullanmam.fakat elime para geçerse supplement yerine saglam bir schiek lifting hooks alacagım çekiş hareketleri ve deadlift için.gerisinde sorunum yok

14. Filipe

Filipe Yeni Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    salonda çalışırsam eldiven kullanıyorum, eldiven kullanmayınca bardaki kir ve pasın ele bulaşmasının yanı sıra elde nasırlaşma oluyor, bir de neopren ürünleri tercih ediyorum eldivene de gerek kalmıyor :)

15. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Eldiven kullanırım
    -Nasırlaşmayı engellesin diye
    -Daha rahat tutableym diye
    -Bazı tutuşlarda elim acımasın diye
    -Aynada bodyci havası versin diye :p

Bu arada eğer eldiveninizde bilek koruyucu varsa bileiğinizi ısıtacağı icin sakatlık risklerini azaltır

muratcan.biceps bunu beğendi.
  16. D.Y

D.Y Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    73
    Ben eldiven kullanmadigimda serbest agirliklarda elimi yaraliyorum bazen eger kullandiginiz agirliklar cok yuksek degilse gerekli degil...

17. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Eldivenim var ama bazen takıyorum bazen takmayı unutuyorum antrenman bitişinde aklıma geliyor iş işten geçmiş oluyor yani çok dikkat etmiyorum.Bana göre tek yararı sizden önceki sulu bir şahısın dumbella veyahut bara bıraktığı terin ellerinize temasını engelliyor.

18. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Fiyatı makul olmasına rağmen kalitesi harika kesinlikle.

http://www.barcin.com/urunid_44092_barcin_fitness_kesik_eldiven.html

Kendim de bu modeli kullanıyorum, herkese tavsiye ederim.

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    eldiven elleri kokutuyor
    ben pek sevmiyorum

Solwied bunu beğendi.
  20. JackTyler

JackTyler Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çanakkale
    Eldivenin kaymayı engellediğini düşünüyorum. O yüzden kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş