El yayı ( sık sık ) beni korkutuyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Equity tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Equity

Equity Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ya ben el yayını forumda gezerken gördüm faydalarını falan okudum ve aldım bu konuyu açmadan önce biraz okudum araştırdımda herkes bir zararı yok derken ( kaslara ) zararı yok diyor

Ben biyerde okuduğumda El yayı kolun ve parmak ların kısa kalmasına sebeb oluyormuş ? bu beni biraz korkutuyor basketbol oyuncusuyum ve kolumun kısa kalması benim için çok kötü birşey olur

He birde son olarak bana el yayının yararlarını tam bir şekilde anlatırsanız çok minnettar olurum

2. eqageke

eqageke Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    hmm inanır mısın geçen gün hepsiburadadan yay - bükbük almıştım aynen senin gibi yazılar okudum forumdahemen iptal ettim siparişi ama ertesi gün düşündüm tıp okuduğum için sunu soyleyebilirim , el bileğin ile dirseğin arasındaki kemik var ya işte o kemik ayak boyutuna eşişttir her insanın be bicepslerin bulundugu kemik ile o kemik boy olarak eşit diye hatırlıyorum yani bu oranı değiştiremezsin özellikle ergenliği atlattıysan, ikinci olarak bazı arkadaşlar yay işte 10-15-20 kg gerildikçe agırlıgı artıyo bu vucuda zararlı kas ilk agırlıga gore enerji uretiyo filan yazmışlar düşünmeden haklı buldum onları, sonra düşündüm ki diyelim ki ben dambılla çalışıyorum az çok fizik bilen bir insan moment hesabı yapamaz mı ki agırlıktada kasa gelen agırlık surekli değişiyo dikey - yataty iki momenti al bakalım sürekli kokun konumuna göre değişiyo yani beniim şahsi fikrim kesinlikle yanlış bilgiler oldugu ve bir zararı olmayacağı yönde

Sayfayı Paylaş