El ve Parmak Güçlendirmek İçin

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve Korgem tarafından 24 Mart 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba öncelikle forumda arama yaptım ve bu konuya ilişkin tam cevap bulamadığım için bu konuyu açma gereği duydum.

Elim ve Parmaklarımın gücü düşük. Şuanda el yayı kullanarak el ve parmak gücümü arttırmaya çalışıyorum. Forumda okuduğum konularda bazı arkadaşlar el yayının yetersiz olduğuna ve el kayışı kullanmanın önemine dikkat çekmiş bu da kafamı kurcaladı. El kayışını ise nasıl kullanıldığını tam bilmemekle beraber almaya uygun bir sitede bulamadım. Doğrudan ilgilendiğim branş Kick-Boks antremanların sonunda dumbellarla az sayıda hareket yapıyorum.
    a) El ve parmak gücümü arttırmam için ne önerirsiniz ?
    b) El Kayışı ile çalışmam gerekiyorsa nasıl çalışmalıyım ve nereden alabilirim ?

Şimdiden teşekkür ederim.

2. jada

jada Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    elinde ve parmaklarında kas yoktur tendonlar ile hareket ederler o tendonlar da kolunun üst tarafındaki flexor pronator ve kolunun alt tarafındaki extensor supinator kas gruplarına bağlıdır, tendonlar kaslarla beraber yavaş yavaş güçlenir. sonuca ulaşmak için asıl odak noktan flexor pronator ve extensor supinator grubunu geliştirici egzersizler yapmak, el yayı kayışı yada oyun hamuruyla rasgele oynamak ikinci planda uygulayabileceğin egzersizler.

Korgem bunu beğendi.
  3. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    flexor pronator ve extensor supinator grubunu geliştirici egzersizler yapmak 1. planda demişsiniz. Bu grupları geliştirmek için ne yapmam gerekiyor ?

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Bu videonun 36:37 dakikasını aç izle Dünya bilek güreşi şampiyonu Denis Cyplenkov anlatıyor, sen belki Rusça bilmiyorsun ama videodan az çok anlarsın nasıl güçlendirmek gerektiğini, söylediğine göre elleri güçlendirmek için en etkili hareket.

5. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam videonun 36. dksından sonlarına kadar izledim. Ne yazık ki tek bir hareket harici hiçbirşey anlamadım. O hareketide yapmaya gücüm yetmez. Başka ne yapabilirim ?

6. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Deadlift, Barfix gibi egzersizler zaten parmaklarını güçlendirir, sen diğer temel hareketleri düzgün bir şekilde yaparsan ve beslenmene de dikkat ettiğin için gücün de artarsa, ellerin de güçlü olacaktır zaten.

7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    kayış yani strap kullanırsan uzun vadede kavrama gücün zayıf kalacaktır. kavrama gücünü artırmak için plate pinching ve barbell holds ( bir barfiks barında asılı kalmak da aynı görevi görür ) yapabilirsin.

8. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    İlk mesajımda belirtmiştim. Esas olarak Kick-Boks ile uğraşıyorum direk olarak el ve parmak gücünü arttıracak hareketlere ihtiyacım var

9. Korgem

Korgem Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18

Sayfayı Paylaş