El çatlakları

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Yaver27 tarafından 9 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    merhaba,
    arkadaşlar, yıllardır ellerimdeki çatlaklardan şikayetçiyim. ekim gibi havalar serinlediğinde başlar, yaz gelene kadar...
    hem kuruyor, hem çatlıyor, hem kızarıyor, kremden mahrum bırakırsam kanıyor.
    piyasadaki bütün el kremlerini ve vazelin denedim. belki etkisini hemen göstermez diye her birine haftalarca, aylarca devam ettim. gene düzelmedi. sadece arkonun küçük tüp kremi, sanırım çok yağlı olduğundan, diğerlerine göre biraz daha iyi ama o da elimi yıkayana kadar... üstelik çok yağlı, kimseye elimi uzatamıyorum sürünce..cebimde kremle geziyorum.
    bir kaç yıl önce bi doktorun dikkatini çekti. "ellerini çok fazla yıkadığın için olabilir" dedi. sabundan kaynaklıdır diye en iyi sabunları aldım, olmadı.
    bunun tedavisi için kullandığınız bir "kocakarı" yöntemi var mı acaba. internetten de bi çözüm bulamazsam, en başta yapmam gerekeni en son yapıp bir cilt uzmanına gideceğiz artık .
    fotoğraf atmayı deneyeceğim:
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ocak 2015 ---
    [​IMG] [​IMG]

2. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    Soğuk suyla yıkıyosan olabilir abi

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet soğuk sudan olabilir. sıcak su ile yıkamaya dikkat ediyorum ama, her zaman her yerde sıcak su bulamıyoruz . doktor ellerini çok sık yıkama dedi. o da olmuyor. günde en az 40 kez sabunla yıkıyorum.

4. Leopara

Leopara Üye

Beğenileri:
    265
    Ödül Puanları:
    73
    O kadar yikiyosan tabiki çatlar yıkama ne olcak ne bu titizlik :)

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    misal, sabah kalkıyorsun, evden çıkıyorsun, hoop, berber çıkıyor karşına, elini uzatıyor. düşünsene o eliyle kaç kişinin saçına sakalına sivilcesine dokunmuş. elleştin, mecbur geri eve girip eli yıkayacaksın.
    çıktın, markete girdin, o kapıya, sepete hergün 1 milyon el değiyor. mecbur yıkayacaksın. bindin belediye otobüsüne, direkten tuttun, mecbur el yıkanacak, manava gidiyorsun, elme alacaksın, mecbur seçmeden önce ve eve geldikten sonra bi daha yıkayacaksın.
    gün içinde bi sürü insanla elleşiyorsun, kapılara duvarlara dokunuyorsun.
    evde oturuyorsun, yemekten önce yıkadın, yemekten sonra bi daha, meyve yemeden önce yıkadın, yedikten sonra bi daha, çekirdek yiyeceksin, yemeden önce yıkadın, yedikten sonra bi daha... her yıkadıktan sonra krem sürüp, bir de kremle ora bura dokunmamak için yıkıyoruz.
    en az 40 dedim de, az söylemişim.

6. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    yıkarken yıkadığın sabun su kadar önemli yaver abi.Ph değeri düşük olsun.bebek yağlarından sür eline bir eldiven tak gece yatarken sabah pamuk gibi olur.ayrıca elini çok yıkama birşey olmaz yıkamazsan.vücudun alışsın o kadar mikroba :)

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    evet, bu bebek yağı hiç aklıma gelmemişti. önce bi bebek yağıyla yatayım, gene olmazsa ikinci seçenek de zeytinyağı olsun.

8. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında ne soğuk ne sıcak ılık olmalı sana tavsiyem polar bir eldiven alman akşamları yatmadan önce ellerini ılık suyla yıka ıslakken vazelin sürüp ellerine eldiven giyip uyu pamuk gibi olucaksın sevgiler bye.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş