Ektomorfum Takviye Almalı mıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Caner Tuncer tarafından 26 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Caner Tuncer

Caner Tuncer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle herkese bütün emektar abi ve kardeşlerime merhabalar. İlk konum ve ilk mesajım, gerçekten VG ve BFTR ailesine katıldığım için çok mutlu ve heyecanlıyım. Forum kurallarını okudum bir kusurum olduysa affola, soruma geçeyim hemen;
    Vücut geliştirmeye başlayalı 2 hafta oluyor. Öğrenci olmam sebebiyle pek fazla düzenli beslenemiyorum, spor salonumda evime biraz uzak ve eve gider gitmez 3 yumurta, lor peyniri ile omlet yapıp yememe rağmen yarım saatlik protein alma süremi geçiriyorum. Bu sebeple protein ve kilo almama da yardımcı olması için karbonhidrat tozu almayı düşünüyorum. Bu konuda ki önerileriniz nelerdir?

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Yulaf ezmesi ye karbonhidrat tozu yerine. Ayrıca yarim saat geç protein aldın diye kasların gitmez merak etme o kadar basit değil. Günde 100 gr protein 200-250 gr karbonhidrat almaya bak. Kompleks karbonhidrat olmasın. Programa yoğurt ve peynir gibi ürünler de ekle. Ton balığı ve tavuk göğsü ekle. Esmer makarna, bulgur plavi, tam buğday ekmek, muz ve elma ekle. Kuruyemiş ekle (1-2 avucu geçmesin) Bunları harmanlayıp güzel bir program hazirla. Sabah protein ağırlıklı beslen. Ant.dan 2 saat önce yulaf ezmesi veya makarna vs indir mideye. Ant. Çıkışı yumurta omlet lor vs iyi secim. Ant.dan 2 saat sonra ana öğün ye protein ağırlıklı, yatmadan da yoğurt yersin. (Aralarda meyve ve khidrat da yemelisin ama aksam 6-7 den sonra k.hidrat kesmelisin o isi gündüz hallet.) ve günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp +200-250 kalori daha fazla tüket

Caner Tuncer ve nicolevis bunu beğendi.
  3. nicolevis

nicolevis Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli/İzmit
    gerekli şeyleri "Nanza" açıklamış zaten.
    buna ilaveten okulun olması inan bana çok güzel birşey çünkü okul hayatını düzene sokuyor. bazen lise yıllarımdaki vücut fotoğraflarıma bakıyorum ve inanılmaz hoşuma gidiyor. ben 11. ve 12.sınıfta okula hep tavuk göğsü ve bulgur pilavı götürürdüm öğle yemeği için, sanada tavsiye ederim. Ara öğünlerede kuruyemiş veya elma, muz gibi şeyler ekliyebilirsin.

bu arada benim de spor salonum uzaktı, spora gitmeden önce çantama haşlanmış tavuk göğsümü koyuyordum antrenmandan sonra direk yiyodum. Bu spor biraz emek istiyor, ne ekersen onu biçersin ;) başarılar..

Caner Tuncer bunu beğendi.
  4. Caner Tuncer

Caner Tuncer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Yorumlarınız için teşekkürler. Beslenme hayatıma kuruyemişi, yulafı, yoğurdu ve meyveyi dahil edeceğim. Sabahları şimdiye kadar hiç kahvaltı yapıp okula gitmedim neredeyse. Elimden geldiği kadar sabahları da kahvaltı yapmaya çalışıcam. Nanza günlük yediklerimin kalorisini nereden hesaplayabilirim?

5. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İnternetten hesaplayabilirsin

Sayfayı Paylaş