Ektomorflara özel MOTİVASYON

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve abcdefgHAKAN tarafından 18 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 34 üye.
  1. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Omuz ve göğüs kafeslerinin genişliği darlığı, bel kısmının inceliği-darlığı, eklemlerin ve kemik yapısının durumu.

Atletik görünümlü, geniş omuzlu ve ince belli isen mezomorf.

Mezomorfa göre kalın belli ve yağlanmaya müsait isen endomorf.

Dar göğüs-omuz kafesine sahip, ince uzun ve zayıf eklemli isen ektomorf.

Kısaca aynaya baktığın zaman 'puh şansını talihini' gibi söylemlerde bulunmuyor isen ektomorf değilsin korkmana gerek yok. :)

2. wolfwox

wolfwox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bende yağ 0 ektoformum üstelik aynaya baktığımda moralim cok bozuluyor elbiselerin içinde askılık gibiyim bu vücut tipine göre nasıl beslenmem gerekior öle iri olmak felan deil amacım sadece biraz vücudum et toplasın istiyorum otursun vücut brz baska da bise istemiorum yağ kas farketmior yeterki etli olsun vücud yardımlarınızı bekliyorum

3. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    forumda ektomorflar için beslenme proglamları var biraz okursan bilgi edinirsin. Ektomorflar kolay kolay yağlanmazlar bu yüzden güzel bi beslenme programı oturtmalısın yediğinin iki katı yemeye çalış kısaca ve mutlaka ağırlık çalışmalısın

4. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Sen bu yaşta bu düşünce kapasitesini nasıl kazanabilidin merak ettim. Millet dedigin insanların yanina gidip bayram harçligi toplamak yerine burada gereksiz yorumlar yapiyorsun..

fitmateclub ve wgenzo bunu beğendi.
  5. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38

Teşekkür ederim ancak şu dar geniş kavramını neye göre belirleyeceğiz işte :) bodybuilding in resmi sitesindeki testinde mezomorf çıktı ama bana kalırsa alakam bile yok gerçi şu an yağ oranım çok fazla ne desem boş :D

6. uu beybi

uu beybi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yazıya devam hadi bekliyoruz sabırsızlıkla. özellikle beslenmeyi

7. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    saçma sapan yorumları umursamadan hikayenin devamını bekliyoruz..:)

8. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    BÖLÜM 5

En iyi şekilde Kilo almak için özel karışımlara, en iyi supplementlere ihtiyacımız yoktur.Beklersin biri çıksın ipucu versin diye. Hacim için bir program bulursun 1 hafta denersin tatmin etmez sonra farklı mucizevi bir program aramaya başlarsın. Bu işin kolayını aramaktan ziyade çıkmaz yola sapmaktır.Herkes ilk deneyimlerinde yaşamıştır bunları. Kimileri 6 kimileri 9 kimilerinin 12 ay sonra aklı başına gelmiştir.. Her programda bulgur, yulaf, lapa, tavuk,patates menuleri vardır.Herkes tarafından bilenen yemekler kendimiz için etkili olmayacagı düşüncesi varmış gibi kilo alimi için farklı fantaziler pesinde koşarız.. Hacim kilo için siteden örnek bir program edinin kim bakalim 4/4 uygulayabilcek. Ne kadar basit görünsede bu uzun süreç oldugu için kimse çogu kişi uygulayamiyor bikkinlik geliyor yada sebepler.. 4/3 luk kismi bile yeter inanin. Ama bir haftada 1 ayda sonuç beklemeyin..Yediklerinizin en kısa zamanda Elinize,yuzunuze, kolunuza et olmasını istiyorsunuz biliyorum.Bunun için zaman yolculugunda bizlere katılman gerek.
    7 Ayda sanirim 53 kgdan 65 çıkmıştım. Yag oranım %10 altındaydı.tenimin kokusu geliodu burnuma insan olduğumu farkettim. Vg hayatına başladıgınızdan itibaren belli bir süreden sonra insanların gözünde konumuz değişmeye başlıyor. Hem bilgi, hem fizik olarak her geçen gün dahada ilerledikçe insanların size karşı düşünceleri ve davranış biçimi farklı bir boyut, anlam kazanıyor.sırf XS Elbise boyutundan kurtulmak için bile yapılabilir bu spor.
    Annenizdi dimi sizi sofraya zorla çagıran. Annenizdi sizi ye biraz incecik kaldın diyen.Yine annenizdi askerlik nasıl yapıcan yemek ye biraz.. Sizin bu kilo aliminiz icin ilk basta destek veren anneniz ileriki zamanda biktim sana yemek yapmaktan dediğini duyar olcaksınız. Bulguru, lapası, makarnası , haslanmis patatesi bitti yapayim edeyim derken artik yeter ökuz gibi oldun yapma artik yeter bu kadar dedigini duyacaksınız.Belli bir seviye geldikten sonra erkek, kadın kim varsa artik yaninda kendini güvende hissedecektir. Saçma gelsede bu bir içgüdüdür.. Her ortamda ilk ve ilerleyen diyaloglar sürekli senin sporun hakkinda olacağı için ileri ki zamanlarda rahatsizlik duymaya başlıcaksın belkide. Çünkü spor artık senin özelin, hayat biçimin olacak.

batihn bunu beğendi.
  9. eagle45

eagle45 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    BÖLÜM 2

Günün bana vermiş olduğu 24 saatin büyük bir çoğunluğunu bilgisayar başında geçiriyordum ve ona eşlik eden günlük 1 paket sigara. sanırım bu dönemlerde yaklaşık 53 kilo idim. Bilgisayar başında tost yemek, sigara içmek dışarıyla (arkadaş,Aile)
    ilişkimi kesmek okadar kafamda soru işareti bırakmıyordu. Keyif alıyordum. Elbise almak , yeme içemeye para ayırmak gibi bir derdim yoktu. Günde bir öğün yemek bile inanın yetiyordu. Herzaman çelimsiz,güçsüz buruk bir şekilde olmam benim ozamanlar
    canımı sıksada pek aldırış etmiyordum. Sigarayı elime aldığımda herşeyi unutuyordum. birde meşhur bir lafım vardı.
    Bize gelecek kız tipimize kilomuza boyumuza gelecekse hiç gelmesin. Sanki içimde çok iyi bir melek var çok yardımsever bir insanım. Eğer öyle birşey olsaydı bu durumda olmaz ailemle ve arkadaşlarımla güzel vakitler geçiriyor olurdum. En azından camiye yardım ederdim.
    Bir süreden sonra bu durum bıkkınlık getiriyor insana. Akrabaların oğlum yemek yemiyormusun. Kız arkadaşların biraz kilo alman gerekiyor demeleri. Arkadaşların vursam ölürsün demeleri bir süre sonra gerçekten insanın moralini bozuyor ve psikolojik
    olarak kendinizi kötü hissediyor veya iyice içeri kapanıyorsunuz. Her zaman biz kendi fiziki yeterliliğimizi allah vergisi diyerek geçiştirdik ama onun hakettiği değerleri asla vermedik. Yoğun iş temposunda yemek yememek okadar Sıkıntı diyildi
    benim için. Benim için önemli olan sigara molası ve iş bitiminde pc oyunlarına kavuşacağım o an.
    Durum böyle iken hayatımda bazı değişiklikler yapmaya karar verdim.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasik olacak ama bu özelliklerin çoğu bende de var. :) Kaldı ki 30 yaşına gelmiş olsam da yukarıda anlatılanların hepsi yine de vardı. Can çıkar huy çıkmaz hesabı. Çay, sigara, internet... Benden mutlusu yoktu.

Aynılarını ben de yaptım. Sigarayı bıraktım. Spora başladım. 3.ay bitiyor. Aldığım ölçüler benim için inanılmaz. Hele ki omuzlarım. :) Besin desteğine de zaten gerek yok. Vücut, yeni duruma alışıyor ve her türlü cevap veriyor. Allah'tan ben başlamadan önce buraları okudum da gereksiz yere para verip supplement almadım. Gerekene kadar da almak saçmalık.

Sonuç olarak, 64 kilo girdim. Şu an 69 kiloyum. Limit olarak 75 diyorum. Ve bununla beraber bu işin hazzını veren o ölçüler... :))

10. arda122

arda122 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    bu işi anca ameliyatla çözülür gibime geliyor

11. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Başlıga girmek ve yazılanları okumak zorunda diyilsiniz. Gargara yapmaktan ziyade başlıgı takip etmekten vazgeçmelisin.

12. wolfwox

wolfwox Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anlattıklarına harfiyen katılıyorum tebrik ederim böyle büyük bi engeli aştığın için bizede moral verdin ayrıca dediğin gibi tozlar karısımlar vücudun kimyasını dengesini bozan seyler bir süre tatmin eder sonra hastalıklar gelir ardı sıra akıllı olan bunları yapmaz peki bu süreçte neler yedin içtin düzenin nasildi günde kaç öğün yiyordun mesela ben günde 6 öğün yiyip spor yapmasam kilo alamazmıyım bu yolda yalnızım deneyimlerinize ihtiyacım var saolun

Son düzenleme: 23 Ekim 2013
  13. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ee devamı yok mu :)

14. efsane49

efsane49 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

aynen devam:D

15. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Resimlerde gördüğünüz arkadaşlar tam bir ektoformdur.
    Şansız ektoform diyebiliriz. Her ektoform şanslı olmuyor,bende ektorformum ama böyle bi görüntüm yoktu .
    Onun için bu resimlerdeki vücuda sahip olan arkadaşların işi gerçekten zor.
    Burda açılan konularda bu ektoformlardan bahsediliyor.
    Ektoform yapıda fit bi vücut elde edilir,fakat hacimli bi vücut sabır ve zaman ister.

Burada ise vücut tiplerin geldiği son nokta ve vücut tipleri;
    https://******/wp-content/uploads/2013/01/vucut-tipleri-1.jpg

https://******/wp-content/uploads/2013/01/vucut-tipleri-2.jpg

16. TycoLoN

TycoLoN Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Baştan sona okudum çok güzel bir yazı olmuş, her bölümde kendimi buldum, ben de bu sene başladım, şu an 4. ayımdayım. Yazının devamını da bekliyorum bu arada :)

17. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Yazıma yarından itibaren devam edeceğim arkadaşlar....

TycoLoN bunu beğendi.
  18. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bana ne diyosunuz saf ekto muyum sizce

Ekli Dosyalar:

19. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Skinny fat olarak aratirsan forumda, google da ogrenmis olacaksin vucut tipini

20. olci123

olci123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    yeni yazıları büyük bir merakla bekliyorum.

konu içerisindeki gereksiz insanların mesajlarını alıntılayıp, cevap vermek yerine '' görmemezlikten gelsek '' çok daha iyi olur düşüncesindeyim.

Sayfayı Paylaş