EKTOMORF YEMEK VE YAŞAM

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Enver Can tarafından 20 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Arkadaşlar 1.90 boy 82. kiloyum. Özel programdan önce 61 kiloydum. Kilo alma programı uygulamıstım vücut geliştirme dışında yağ oranım az. Bunu vücut tipine de hızlı metabolizmaya da bağlayabiliriz neyse. Benim size sorum. Haftada 4 gün gidiyorum spora.
    Pzt: Göğüs Kol sırt
    Salı:Omuz bacak arka kol
    Çarşamba dinlenme
    Perşembe Göğüs kol sırt
    Cuma Omuz bacak arka kol
    CMT-PZR DİNLENME. Sahilde 30 dakika bisiklet sürüyorum.

Vücut yapım ektomorf evet ve sizce bu program bana uygun mu ? Yoksa 1 günlük fazlası mı var ? 1.ayım bitiyor ve bende gelişim gerçekten hocamda söylüyor yavaş yavaş başladı. Özellikle kol ve göğüste. Sizce programım nasıl . Hocanın da onayı var bu iyidir diyor ve 3.ayın bitimine kadar böyle devam edelim diyor. Bence de mantıklı. Beslenmem doğal olarak günlük protein ihtiyacımı ve yaklaşık 4500 kalori alıyorum. (Karbonhidratta sıkıntım yok ). Görüşleriniz nelerdir. Saat 23.51 :) 00.00'da 1.ayım bitmiş olacak.

2. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    neden günde 3 bölge?

3. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Günde 3 bölge cok sacma nedenine gelcek olursak
    1 bölgeye girdigin zaman 2. bölgeye enerjin saten az olacak ve o bölgeden verim alamayacaksınki sen tutmuş 3.bölge ekliyorsun. antremanın 45 dk gecmesin gh hormonunu sıkıştırırsın.
    haftada 2 bölge girmek seni büyütmez aksine oldugun yerde sayarsın .

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    1. ayın yeni bitiyorsa muhtemelen fullbody çalışarak daha hızlı gelişirsin.

5. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Beyler neden 3 bölge diyorsunuz da yeni başlayan sporcu için 4-5 izole edici hareketler girmiyorum. Mesela
    Pzt: Göğüs 3 sırt 3 kol 2 hareket ve hacim için çalıştığımdan tekrar sayım max 8. calf ve lateral raise'de 12-15 arası yapıyorum o kadar. Gidipte Göğüs 4 kol 4 sırt 4 hareket 4.10 tekrar ve setten oluşturmuyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Kasım 2014 ---
    Bana inan verimin en yükseğini böyle alıyorum. Haftada 2 kere çalıştırmış oluyorum ve 3 günlük dinlenmem var. Ayrıca dediğim gibi gidip de her bölge için 4 hareket seçmiyorum.
    Yeni başladığım için kasları alıştırma ve yeterli dinlenme günü haftada 1 bölgeyi 2 kere çalıştırma olayı yerine oturuyor. Ve ben gelişimdeyim baya. Bu program bana kesinlikle yarıyor.
    Ve ayrıca benim görüşüm bu sporda kademe kademe ilerlemektir. Gidip de haftada 4-5 gün spor yapmak en büyük yanlışlardan biridir, bunu sizde bilirsiniz.

Son düzenleme: 21 Kasım 2014
  6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    sen bu program ile 5 ay devam et 5 ay sonra aynaya bak ve deki ben neden hep yerimde sayıyorum !
    istedigin şekilde calışabilirsin senin secimin bu kimsede karışamaz.
    emin ol haftadada 2 kere giripte sıcak aynaya gecip kendini tatmin etme onun havası sadece 1 saatir.

7. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    :) Eyvallah :)
    1) Ben neden 5 ay bu programla devam edeyim.
    2)Ben kilo almaya yönelik ve temel alt yapı oluşturmaya çalışıyorum. Haftada bir bölgeyi 3-4 kere çalıştırmak dezavantaj olur.
    3)Belli bir süre sonra bu ısınma amaçlı çalışmam ( hep tüm vücut çalıştım ). 2.ayın bitiminde yavaş yavaş olaylar hızlanacak. Ben şuan ki durum için sizin fikrinizi sordum. Bu programla 6 ay 1 yıl veya ömrümün sonuna kadar gideceğim demedim ki :) Siz olayı farklı kavrıyorsunuz

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Sen yanlış anlıyorsun senin gibi yeni başlamış birisi böyle gelişmez ben haftanın 6 günü çalışıyorum her gün tek bölge ve hard ben beslenmeme Göre ve vücumdaki kas kütleme göre çalışıyorum sen yeni başladım çok çalışırsam gelişirim diye düşünüyon yanlış düşünüyorsun

Son düzenleme: 21 Kasım 2014
  9. Enver Can

Enver Can Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul/Kartal
    Çok çalışırsam gelişmem diye düşünüyorum :)

Sayfayı Paylaş