Ektomorf yapıya sahip olmanın yarattığı acı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve abcdefgHAKAN tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 57 üye.
  1. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    beterin beteri var endolarin isi daha zor bence, hayat boyu belde simit tasimak gibi sikintilar mevcut.

2. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8

Ben dediğim gibi bu sporu bir aktiviteden sayan, vücudum şekillensin bilmemne gibi durumlar için yapanlardan bahsetmiyorum. Belirli hedefi olan, o hedefe ulaşmak için çalışan bilinçli sporcular için konuşuyorum. Bu bahsettiğim sporcular motivasyonun öneminin bilincinde olacağından 4ve 6 ayda beklenti içinde olmayacağından kendini 28 cm kolla da motive edebilir(ektomorf), %28 yağ oranı ile de motive edebilir(endomorf).

Zor durumda olanlar mezolar demişsin; mezoların omuz çıtası geniş, beli endoya göre ince, kolay kas kütlesi alıp yağ yakabilen atletik vücuda sahip arkadaşlar. Bu spora en yatkın anatomi bakımından sanslı arkadaslar neden işleri zor olsun ektoya göre? Bence sen bu vücut tiplerini iyice araştır. Sadece yağ tutuyor, yağ tutmuyor diye ayıramazsın ektoyu endoyu. Her vucut tipinin artısı eksisi var malesef ektonun artıları eksilerinin yanında bir hiç.
    Fazla da üstüne düşmeye gerek yok resim herşeyi açıklıyor.

http://******/wp-content/uploads/2013/01/vucut-tipleri-1.jpg

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    En sonda aklım mezoya gitmiş ordada endo yazıcaktım.Sana anlatamadığım kısım bu spora başlayan endo sayısı eminim ki senin o dediğin 6 spor için bilinçli olarak devam eden ektoların en azından 3 katı değerindedir Türkiye'de.Sence Endomorf yapıdaki biri %28 yağ oranıyla kendininasıl motive edicek ? onun kolu 28cm defineli halde değil 35-40cm yağ kütlesi dolu halde?
    Ben bu konuda pek araştırma yapmadım hafif böyle göz gezdirdim.Ama hala yanlış düşündüğünü düşünüyorum.Mezoların avantajlı olduklarını biliyorum.
    Endo-Mezo farklarının ince detaylarına girmedim.Ama sadece bu spor için vücudundaki yağ oranı kütlesi azaltmak kendi kendine bir klasmandır.Sen kas kütlesi artırmak ile yağ oanı azaltmayı bir tutamazsın.Benim ekto arkadaşlarım var 3 ayda elde ettikleri görünümü , 8 aydır body ile uğraşan endo arkadaşım yapamadı.Ama ne var 32 cm kolu var defineli bir bicepsi var.Anatomi bakımından farklı şanlı sadece mezoya diyebiliriz.Hatta bence ektolarda anatomi bakımından olmasda vücutlarının yağ kütlesine aşırı sahip olmaması olarak şanslılar.Bir Ekto eminim bu sporla ilgileniyorsa ay içerisinde yarım kilo kas kütlesi alarak ileride çok güzel bir görünüm elde edebilir.Ama onu yaparken yağ yakımı yapan endomorfun acısının bir gramını yaşamaz.Ve o halde kas görünümüyle avantaj sürebilir.Sen büyük ihtimal ektosun ve kendini kötü hissettiğin için durumundan olumsuz yorumluyorsun endoyu daha düşük durumda görüyorsun.Görüşünü biraz empatili düşün desemde kendini tam endo yerine koyamazsan anlayamazsın durumu o attığın resimde sadece resimde olur.Aynı süreçlerde çalışan bir ektoda , endoda o mezoya birebir yaklaşamasda o resimdekinden 10 kat daha yaklaşır , önemli olan antreman/beslenme/hayat düzeni vs vs bunları ayarlayıp hedefine doğru yöntemle ilerlemen..Benim bu konularda çok bilgili olmadığım kesin pek araştırmadım.Ama senin kendine göre objektif olmadan yorum yapışın ve olayları hala yanlış alışın , ektolar hiç mi kilo alamıyor? almayı beceremiyorsunuzdur ? bu sporla ve doğru beslenmeyle ilerleyen her insan kiloda verir kiloda alır.Öyle o fotoğraftaki gibi kalıplara kapatıcaksanız kafanızı ecto bu kadar gelişcek , mezo fark yaratıcak hayatı boyunca bize biz bırakalım bu işleri tarzı düşünce görüyorum sende.Yanlış.Ecto vücüduyla barışık olursa herşeyi kırar , endo içinde aynı şey gerekli ama işte yukarıda belirttiğim sebeplerden dolayı endonun durumu biraz daha zor..

batihn bunu beğendi.
  4. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8

Demek istediğini bu mesajında çok iyi anladım fakat sen beni anlayamadın. Ben zaten tam ekto olduğumu düşünmüyorum. Olabilecek en kötü kombin %80Ekto %20endoyum sanırım. Omuz çıtam dar ve belim diğer ektomorflara göre kalın. Yağ oranım ince kollara, bacağa sahip olmama rağmen %18. Mesajlarım tamamen objektif.

Endo büyük sabır ve istikrar ile istediği kas kütlesini, hacmi ve istediği görünümü elde edebilir. Önünde engeli vereceği yağ ama yolun sonundaki mükafatı büyük. Aynı emeği veren hatta fazlasını veren ektomorf endo kadar hacim alamayacak buda bir gerçek.

Verdiğim fotoğraf abartılı olabilir ama bir ektomorfun sahip olabileceği max omuz ölçüsü ile endomorfun omuz ölçüsü kıyaslanamaz. 112 cm olan omuz ölçüm bir yerlerimi parçalasam da doğal yollar ile 130 cm olamayacak. Benim demek istediğim bu.

5. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    yarı endo yarı ekto olan ben napayım kendimi atayım o zaman bir yerlerden :)

6. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Yalnız değilsin! Bende düşünüyorum kararlaştırıp beraber atlayabiliriz :)

7. ThA

ThA Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar okudum bütün konuyu alınmayında yaşınızdan utanmıyomusunuz bunları yazmışşınız bir ağlamadınız kalmış bende ektoyum başlarda cok sıkıntılı çünkü zayıfsın o kilo alamıyorum yalanına herkes inanmış kilo alamıyorum diye bir şey yok 55 kilo bir insan gunde 1 veya 2 ögün yerse tabi kilo alamaz ben %80 90 civarı ektoyum günde 3-4 ögün yemek yiyorum 7 ay cıvarında 12 13 kilo aldım fazla yaglanmadan kendı kilomdaki çoğu kişiden de iriyimdir övmek için demiyorum yani kafanızdan atın bunları yok ekto olarak yasamak cok zormuş falan ne alakası var o zaman endo olmakda çok zor kalın bel yaglanma sürekli ne yersen yağ yapar. bu sporda en avantajlı ektodur cunku herkes içinde ekto gibi olmak ister fakat olamaz az yağlanma uzun boy genelde ince kemikler ince bel daha ne istiyorsunuz anlamadım kalın bel cabuk yaglanma iri kemik mi ?

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Kesinlikle benim konu içinde attığım yorumlarda söylemek istediklerimi söylemişsin , kesinlikle katılıyorum..

9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Arkadaş yazını hiç usanmadan okudum çünki,
    bende aynı yollardan geçtim.
    Spora başlamadan önce zaten günde 1 öğün birşey yesem bütün gün hiç birşey yemiyordum. İştah neden birşey zaten yoktu.
    Ama şuan Allaha şükür iyi bi haldeyim,ne kadar vücudum yağ tutmuş halde olsada en azından kendimi iyi görüyorum.
    Bu yapı öyle birşey ki zor gelişirsin,yağlanmak istersin. Kilo alır yağlanırsın. Bi anda spora ara vermek zorunda kalırsın bırakırsın hacmin azalır ama o yağlar hala kalır.
    Zayıf ama yağlı bi görüntüye varırsın,şuan benim olduğum gibi.
    İlk zamanlar çok sıkıntılar çektim , ilk 4 ay gelişim çok güzeldi. Neden çünki yağsız bir vücuda sahiptim hatlar zaten kendini belli ediyordu. Fakat sıkıntılar bundan sonra başladı gelişim adeta durdu kilo alamıyorum vücut gelişmiyor sonrasında sporu bıraktım.
    Zaten bu andan sonra hacim düşüşü kaçınılmaz oluyor.
    1 gün düzgün beslenmeyeyim kilo düşüşü oluyor.
    Yani ektomorfların işi gerçekten zor. Zor gelişirsin,1 haftada aldığın hacimi kaybedersin.
    Gelişmen için herşeyi düzgün yapman lazım a dan z'ye kadar.
    Uyku,beslenme herşey düzgün olması lazım yoksa olmuyor.
    Etrafımda hiç birşey yapmadan gelişen insanları görünce çıldırıyorum adeta,ama ne yapalım yapıcak birşey yok.
    Etrafındakiler dalga geçer spor yapıyorsun hala gelişemiyorsun,ben 1 ayda balon gibi olurum.Gelişirsin spora ara verirsin 1 haftada hacmini kaybedersin. Ne çabuk söndün gibi laflar.
    Yani şuan ben bu lafları etrafımdaki arkadaşlardan duyuyorum,o kadar uğraştın 1 ayda söndün gibi hiç biri s...mde değil.
    Ama bilmiyorlar ki ektomorf yapının nasıl oldukları.
    Gelişim yavaşladıktan sonra herşeyi yapmaya kalkarsın,kilo almak için herşeyi denersin. Ben öyle bi noktadaydım ki gece yatmadan önce şeker karbonhidrat karışımı yapıyordum artık.
    Steroid kullanmaya karar verdim artık kullanıcaktım herşeyi ayarladım ilaçları aldım.
    Enjeksiyon yapıcak kişide ayarladım. Dedimki kendi kendimi ulan sen zaten zor gelişiyorsun.Bu ilaçları vücuduna soktuktan sonrası? 10 haftalık bir kür herşey çok güzel şişmiş bir vücut ya sonrası? Hiç gelişemiceksin gelişim epten duracak bu seferde steroidleri bırakamıcan çünki artık onları vücuduna soktun vücut doğal gelişmicek.. Ve ilaçları birine verdim.

Fakat çalışılıp gerçekten iyi bi hale gelebiliniyor,isyan etmek yerine çalışmayı deneyiniz.
    Sadece düzen ve sabır.
    Sadece diğer kişilerden daha çok çalışmak ve daha çok sabır gerekiyor.

Allah bu sporda herkeze sabır ,güç, kolaylık versin.
    Fakat ektomorflara daha çok sabır versin =)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:01 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:48 ----------

Sana katılıyorum fakat,bilirsin ki ektomorfların kilo alabilmeleri için düzgün beslenmeleri lazım.
    Fakat her ektomorf un maddi durumu yerinde olmayabilir,düzgün beslenemeyebilir.
    Ve de spor salonuna her ay para yatıramayabilir.
    Benim bi arkadaşım sanırım mezoform adam ne spor salonuna gidiyor,nede beslenmesi var. Sadece vücut ağırlığıyla çalışıyor,fakat adamın gelişmesi son derece güzel.
    Bi ektomorf bunu yapabilir mi?

Yada ilaç kullanmadan ektomorf yapılı bir insanın aldığı bi hacim ne kadar?

Son düzenleme: 14 Ekim 2013
  10. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Çok gereksiz sızlama tarzında yazılar yazılmış , yahu Zyzz de ektomorftu ha inanmayanlar bir sorsun google amcaya . Neyse uzun lafın kısası eğer sen kendine acırsan herkes sana acır yapmayın lütfen , çalışınca oluyor işte :/

11. ThA

ThA Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    :D dostum ben evde yapıyorum 38 kol 109 gögüstü 105 106 larda 130 cıvarıda omuz var yemek olarakda ne cıkarsa onu yıyorum genelde 2 tane dumbel var bı tanede z bar yani herşey mümkün kilo almak icin yapılacak tek sey duzenlı beslenme adamın 3 4 ogun yiyecek durumu yoksa zaten body yapmasın ?
    yemek olarakda al makarna yesın her gun pahalı bırsey degıl pılav tarzı seyler yesın ayrıca oyle bır konusmussunki mezo arkadasın sankı hulk gibi gelişmiş

12. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı ben günde 3 su bardağı su ile ömrüm geçip gidiyor :) . Çok güzel yazmışsın devamı gelmeli diye düşünüyorum emeğine sağlık

13. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Demek istediğim hiç birşey yapmadan gelişebiliyor.
    Hemen yanlış anlamayın burdaki arkadaşların demek istediği zorlu bi yapı anlatabiliyormuyum.
    Bende ektomorfum vücudumda gayet iyi , uğraşıldığı zaman herşey oluyor.
    Ama çok uğraş istiyor işte.
    İşte öyle al makarna yesin demekle olmuyor.
    Neyse çeken bilir diyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:31 ----------

Zyzz de ektomorf ama zyzz nin yapabildiklerini,kullandığı ilaçları her ektomorf kullanabiliyormu.

Her neyse istenildiği zaman herşey olur
    Kolay gelsin herkeze.

batihn bunu beğendi.
  14. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Neden bu tarz konularda popüler insanları örnek gösteriyorsunuz ? Biz burada Ektoların ortak sorunlarını dile getirdik. Ektomorfları mezoyla veya endoyla kıyaslamak için deyil. Her vucut tipinin kendine göre avantajı ve dezavantajları vardır. Sosyal yaşamda ve vucut geliştirmede bizlerin neler çektiğini en iyi bizler ve bizim gibi insanlar anlayabilir. Biz sıkıntıları huzura çevirmek için burada motivasyonu saglıyoruz..Banane endo daha sıkıntılı veya kolay banane mezo daha iyi veya kötü. şuan burda ekto çatısı altında konuşuyoruz.

15. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    forumda baran kalaycı da var epik örnek olarak , her zaman daha iyileri vardır,sızlanmak saçma . Mesela ben tam anlamıyla mezomorfum ama karın kaslarım üçgen ve yapboz gibi daha da benimki gibi karın kası genetiği görmedim. Daha iyileri var diye bırakayım göbek mi olsun:D:D:D:D

16. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Benim anlamadığım endomorf arkadaşlar neden bu kadar üstüne alındı? Konuya 2 ektomorf derdini yazdıysa 5 tane muhalif endo yada mezo.

17. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Bence çok fazla abartıloyor bu vücut tipleri endomorflar six pack çıkaramaz , ekto lar kütle kazanamaz.

Çalıştıktan sonra herşey olur kimse 5-6 ayda arnold gibi olmayı beklemesin.

ayrıca ektomorfların vücut hatları daha belirgin yağ yakma gibi bir dertleri fazla yok.

Ben o kadar kardio yapıyorum yağ yakabilmek için herşeye dikkat etmek zorundayım beslenmemde mezo-endo melezim. Yani televizyon başında çekirdek yiyerek kimse vücut yapmıyor.

Son düzenleme: 15 Ekim 2013
  18. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Ektomorfların değil 5-6 ayda Arnold gibi olmasını, Arnold gibi olmayı bekleyemezler zaten. Kimse endolar yada mezolar oturduğu yerden kas yapıyor demiyor. Söylemekten dilimde tüğ bitti bir ektomorf ne olursa olsun doğal yollar ile bir endomorf yada mezomorf kadar kütle alamaz. Beslenmeye sadece endolar dikkat etmiyor ektomorfun da bir öğün yemek kaçırması demek 3 gün geri gitmesi demek.

Daha dün Jeff'in konusunda gördün, hatta orada senin de mesajın var. Jeff'in vücudu zyzz'den daha iyi diyen birçok insan var. :) Mezomorf olan 17lik çıtır çocuk zyzz'in yanında daha kütleli duruyor değilmi? Dünyanın en estetik adamı bile sıradan bir mezomorf ile bir tutuluyor hatta daha kötü bulunuyor ise birde sıradan genetiğe sahip ektomorfların halini düşünün.

Burada ektomorf arkadaşlar, abiler ile çözüm yolları konuşmalıyız. Endoyum, Mezoyum, çalışırsan olur gibi şeyler okumamalıyız konuda. Çalışmadan birşey olmayacağının herkes bilincinde.

Anlayış ile karşılayıp, yazdıklarımı iyi okuyup iyi anlayıp, belli başlı cümleleri cımbız ile çekmeden, alınmadan, konuyu ektomorflara bırakırsanız sevinirim. :)

19. buraksaibot

buraksaibot Yeni Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    28
    Yalniz bilip bilmeden konuşmayalım jeff ektomorf vemezomorf melezidir ayni şekilde lazar da

20. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Melez olması birşey değiştirmez. %80 mezomorf. Hangi ektomorfta o kadar uzun omuz çıtası ve o kadar ufak yaşlarda o kadar kas kütlesi gördün? Doğru söylüyorsun bilip bilmeden konuşmamak lazım.

Sayfayı Paylaş