Ektomorf yapıya sahip olmanın yarattığı acı

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve abcdefgHAKAN tarafından 17 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 57 üye.
  1. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Ektomorf yapıya sahip olmanın yarrattığı acı

Ektomorf yapıya sahip olmanın yarrattığı acıyı sadece bizler biliriz.. Annelerinizden oglum yemek yebi deri bir kemik kaldın, Kızlardan Çok zayıfsın ya kız gibisin narisin bu çok hoş (sie) xD gibi kelimeleri duymaktan, Erkek arkadaşlarınızdan Lan vursam ölürsün kuş gibisin olum yemek ye biraz ölücen gibi laflar söylemelerinden artık gına mı geldi ?
    Magazaya girip hemen XS tshirtlerimi arıyor gözleriniz ? Giydiniz pantolonlar belde durmuyor hiç bir şekilde üzerine yakışmıyor mu ? Aynaya baktığınızda elbiselerin bize diyilde, bizim elbiselere yakışmadığımızı çok çok iyi biliyoruz ancak bunu su yüzüne çıkarmaya, yüzümüze çarpmaya,kendimizle dertleşmeye bile çekiniriyoruz.. Lan ne bu halim demekten bile kaçınıyoruz. Moralimizi yüksekte tutup suçu elbiselere atıyoruz değil mi? Günde bir ögün yemekle hayatımızı sürdürebiliyoruz. SU içme sıklığı gibi bir derdimiz yok.. 2 / 3 günde bir tuvalete gidiyoruz.. OH be ne rahat.. Üzerine birde sigara içiyorsak vede Bilgisayar alışkanlığımız varsa ohhh misss gibi arkadaş.
    Vucudu güzel biri görünce görmemezlikten geliriz yada dahada iyi bir vucuda sahipse bok atarız ve böylece egomuzu belli bi seviyede tutmuş oluruz.. Birde iş hayatımız varsa aman yarrabbim... Koştur yemek yemeye vakit bulama yada abur cuburlarla karnını doyur ayak üstü yemek yemeler
    Felan filanlar insanların arasında çubuk kraker gibi dolaşmalar nekadar acı ve mutsuz bir durum...

Biz yıllarca bu halimizi Benim yapım böyle allah vergisi diyerek geçiştirdik. Ne kadar yesemde kilo alamıyorum (hassi....) Kimi kandırıyorsun sen birader.. Hangi zamanda hangi sürede neler yedin nekadar yedin açıkla deseler ımmm emmm eöööö diyip kalırız...İnsanların hayata bakış açısını
    inan değiştirebiliyoruz.. Lan mehmet tüy gibi ag vursan geberir gider. ALLAHtan bizim kilomuz yerinde diyerek bizim sayemizde şükreder bizde bu sevaba vesile olmuş oluruz...İnsanların Göz zevkini bozarız.. Fotograf çekinmeye çekiniriz değil mi ? En sevdiğimiz mevsim kış.. Çek montu üstüne giy pantolunun altına pijamaları yuppiii kendine güvenin gelsin Şişersin böyle kendine güvenin gelir artık kızları kesmeye başlarsın.. Ulan yaz geldimi hadi çıkalım sahile ... Voleybol için file direği olarak kullanılmak isteniriz biliyorum biliyorum Söylemenize gerek.. . (Kız mevzulara girmeyim epey uzun sürer)

Arkadaşlar Şu hayatta En önemli şey insanın kendi canıdır, sağlıgıdır.. Bir kere geliriz dünyaya bu cana sahip çıkmak gerekir.Yediğimize,içtiğimize Önem göstermek lazım.. BElli bir amaçlar yüzünden kendimizi unutmaya gerek yok.. Kendi hayatın İçin ne yapıyorsun ? ''Çalışıyorum'' ''Geziyorum''
    ''Egleniyorum'' - Tmm kabul Sağlıgın sıhhatin için vucudun için, ne yapıyorsun..Miden,bagırsakların,böbreklerin için ne yapıyorsun ?
    Kendimiz için Birşey yapıyorsak bunlar zevkten,egodan,keyiften ibaret olmaması gerekiyor..Sadece Ruhu rahatlatmak diyil bedenine rahatlatmak, huzura kavuşturmak gerekir.

Yukarıdaki anlattıklarımı okuduğunda lan beni anlatmış bu adam, bende böyleyim diyorsan ........
    Korkma hiç bir şey için geç diyil, herşey düzelicek yeterki kendine sahip çık kendin için bir şeyler yapaya gerçekten karar ver...

Ektomorf yapıya sahipsen ve bodybuilding başladıysan doğru yoldasın dewam et..(Başka çaren yok zaten) Kilo alamıyorsun, vucudun yağ tutmuyor (bazı ektoların yapısı yaglanmaya msyt olabiliyor) Kilo alman sadece kas kütlesiyle mümkün...Bogazından yemek geçmiyor... Miden alınan besinlere küfredip onları dışlıyor mu .. Moralini bozma herşey düzelicek... Boyun var ama ince bir kavak agacı gibimisin ? yada kısasın zayfısın beyzbol sopası gibimisin ? Moralini bozma Herşey düzelicek..

Ektomorflar Bodye başladınız sıkıntılı bi dönem sizi bekliyor demeyeceğim.. Çünkü yapınız itibariyle ilk 2 3 ay gözle görülür gelişim bu egonuzu tavan yapmaya yeticek.Vucut yapınızı ve yagsızlıgın sebebıyle vucut hatlarınız ben burdayım demeye başlıyacak.Zaten doğuştan Sixpackler zayıflıkta dolayı gözüküyor onda sıkıntı yok..İnsanlarla kaynaşmaya başlıcaksınız supplement denilen o şeyi keşfedeceksiniz, araştıracaksınız... Ve çabuk dahada hızlı bir şekilde ilerlemek için bende alıcam bende alıcam diye tutturmaya başlıcaksınız her gece rüyanıza girecek .. . Aman sakın ha 6 7 aydan önce kesınlıkle kullanmayın..Helekı yeterlı beslenmıyorsanız hiç kullanmayın idmana bile gelmeyin...
    Supplement ek besin takviyesir. İyi bir beslenmenin yanında faydasını görürsünüz ama erkenden alacagınız ve beslenmeyi oturtamadığınız zamanlarda su niyetine içer paranızı çöpe atmış olursunuz yazık günah be arkadaşım.. 2 3 ay sonra gelısme duracaktır ektolarım.. ileri adım atmak için beslenmeyi çok ıyı bır sekılde oturtmaya baslamanız gerekıyor.. 3 ay kazandıgınız kilo,hacim 2 günlük hastalıkta anında gidebilir kendinize iyi bakmanız gerekiyor.. Ektoların bu sıkıntısı var hastalandığında, beslenme düzenini bozdugunda çok çabuk kilo kaybı yaşamaktatır... En önemli Kurtarıcınız herzaman Beslenme olacaktır ve ağır idmanlar... Ektomorfların kilo alabilmesi hacim kazanabilmesi için kesinlikle düzeni bozmamak, sabretmesini öğrenmesi gerekiyor.. Haftanın 5 günü mükemmel bir şekilde Besleniyorsun ama hafta sonu2 gün iş geregi vs gereği beslenemiyorsun bu bile 5 günlük emeği çöpe bile atabilir. Sakın ama Sakın o 2 günde idman yapayım deme.. Yeterli beslenmediğiniz günler idmana gitmek, geriye adım atmak demektir...
    Midenizi zorlamayın ilk zamanlar oda bu duruma şaşıracaktır.. Ögün sıklığınızı arttırın mideniz zamanla genişlicek anneniz yeter yavrum yemeek yapmaktan bıktım sana dediğini yakında duymaya başlıcaksın merak etme... BEslenme programı hakkında birşey söylemeyeceğim..
    Bodyforumtr Sitesinde bilgi mevcut elbette işinizi görür.. Ama düzeni bozmayın 1 ögünü bile atlamayın günde 5 6 ögün yemeğe gayret edin... Öğünü Atladğınız zaman günah işlemiş sayın kendinizi ve günah çıkarmak için besinlerden af dileyin telafi edin...

Biliyorsunuz idmanlarınız ağır geçmesi gerekiyor ama ne kadar ağır?Ağırlık attırarak çalışmalıyız.En son sette en fazla 6 tekrar yapabilceğin agırlık olması gerekiyor ama bu 6 tekrarı yaparken dırsek,kol,bacak,omuz,bel bölgelerden kuvvet almayın en çok burda hata yapılıyor.Hareketlerden çalmayın..Kendinizi kandırmayın... Aynada Kendinizi incelemeyin sakın... Çalışırken gezerken bol elbiseler giyin..Geliştiğinizi içinizde hissedin..Böylece Psikolojik olarak kendinizi iyi hisseder ,rahatlar horman seviyeni yüksektlerde tutmuş olursunuz.. Başkalarının helekı body veya baska sporlalarla ugrasmayan kısılerın elestırılerıne pek kulak asmayın tınlamayın.
    Ektomorflarım bellı bır düzenden sonra bocalarsa eğer hayal kırıklıgına ugrayabilir.Aldığınız kılolara pek guvenmeyın sahip çıkın onlara..Dahada fazla gelısmek,kütle kazanmak için ögün sıklıgını, besin miktarını arttırmak gerekiyor.55 kilodan 70 kiloya ulaşabildiysen bu 70 kiloyu 7 ay sabit tutman gerekiyor. Organların aldıgın kiloya uyum saglayabilsin..Olurda hastalık yada body bırakma gibi bir olasılıgın olursa en azından fazla kilo kayıp yaşamazsın...

Şu an 160gr tonbalıgım,muz,bir ufak kasede fındıgımla keyif yapıyorum.. Kıskanmayın bende sizlerden biriyim:) yazıya dewam ederim umarım.

Son düzenleme: 17 Aralık 2012
    Sinany., ArdaFit, bestkicker406 ve diğer 34 kişi bunu beğendi.
  2. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Hepsini okudum.Helal gerçekten.

JINEKOMASTI ve abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  3. pedro

pedro Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    AYDIN
    bende ektoyum bütün hastalıkta bile çok çabuk hacim kaybedebiliyoruz.ektolar genetik dezevantajını azim ve sabırlarımızla telafi etmeliyiz

abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  4. MyShadowKing

MyShadowKing Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Allah yardımcınız olsun umarım ıstedıgınız vücuda ulaşırsınız . Her ne olursa olsun insan kendisiyle barışık olmalı.

abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  5. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Degisim bizim irademizle alakalidir. Yeterki sabredin kurallara uyun. Vazgeçmeyin. Emegin getirdigi sizdeki yenilik inan sizler için pahabiçilmez olcak ve bunu kaybetmemek için elinizden geleni yapacaksiniz. Yeterki dgru adimlarla ilerleyin sabredin.

pedro ve Ocensers bunu beğendi.
  6. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Oha resmen beni anlattı :D

Ya şaka sananlar vardır ama harbiden günde 1 öğün le yaşayıp ve bununla doyan insanlar var

ve bunlardan biri de benim okuldan eve gelirdim annem çorba yapardı bitiremezdim yarım

bırakırdım kahvaltı yapmazdım akşam yemeğini de yarım bırakırdım yane sadece 1 öğün

ama cipsi , çikolataya da acımazdım baya yerdim :D nasıl olsa istediğim kadar yiyim gram kg

almayacam :D kollarım ip inceydi şimdi çok mu iriyim yoo değilim :) ama ilk halime göre kendimi

dev gibi hissediyorum :) giydiğim pantolonlar olmazdı kemer takardım kemerin son deliği bile

geniş gelirdi :) gene olmaz dı :) ektomorfların işi gerçekten zor tabi sadece ufak olmakta değil

olay, güç bakımından da zayıftır ektomorf tabiki kaba kuvvet iyi bişey değildir ama insanın

kendini güçlü hissetmesi güzel bişey eskiden bedeni önemseyen bir insan değildim

önemli olan karakter derdim ama şimdi anlıyorum ki bedenin karakterinin oluşmasında rol

oynayan en büyük etkenlerden biri...

Özet:Sağlam kafa sağlam vucut ta bulunur. :)

ArdaFit, JINEKOMASTI, Suçicek ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben de aynı dertten muzdaribim..inş. istediğimiz vücuda kavuşuruz diyerek avutuyoruz kendimizi :(

Ocensers bunu beğendi.
  8. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Kavuşuruz niye kavuşmayalım

Belki biraz uzun sürecek ama :)

Azim ve Sabır...

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Ben mezomorfum kolay hacim alabiliyorum yağda istediğimde yakıyorum elimde bu ama şunu söyliyeyim ektomorf yapıda sağlam idman ve çok iyi beslenmeyle mükemmel anatomiye ve özellikle çok estetik bir vücuda sahip olabilir sadece biraz zaman alır çünkü gerek yapı gerekse metabolizma yüzünden biraz zaman alabilir sadece. Kemik yapısı bu tip insanlarda ince olduğundan vücudu doldurduktan sonraki definasyon döneminde baya şık olabilir. O yüzden bu tip bahaneleri bir kenara koyun ve planınızı yapın..

10. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Jarhead ektolara pas verdi, top sizde ya ileri ya geri

11. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    zayıf olmakta o kadar kötü değil ya üzülmeyin bende zayıfım ama beslenmenizi oturtursanız hersey düzeliyor ektoların en iyi özelliği abslerinin gözükmesi çalısmasalar da gözukuyor ben hariç sırf gözüksün diye 6 ay çalıstım suan çok net ama hacim yok işte olsun allahın bi hikmeti işte diğerlerindede hacim var göbekte var bunuda istemeyiz

12. hardtime

hardtime Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    103
    bodyye 20 yaşımda ilk başladığımda 181 boya 58 kiloydum. aradan 20 yıl geçtikten sonra şu an 41 yaşımdayken 85 kiloyum. Tabi ki o zamanlar şimdiki kadar çok supplement vs. imkanı olsaydı daha hızlı hacim almış olurdum ama buna da şükür diyorum. Şimdi hedefim 90 civarına gelip orda sabitlenmek.

Bu arada bir ektomorfun vücudu her zaman orijinal define haline dönme eğilimi gösteriyor. Yakın dönemde yaptığım yoğun bulk programından sonra hayli yağlanmıştım, ektomorf halimle asla sahip olmadığım kadar yağ tabakasının vücuduma dağıldığını görebiliyordum ama sadece bir hafta karb ve proteini biraz azaltınca vücut tekrar define hale geldi ve başta karın bölgesi olmak üzere fazla yağları kendiliğinden törpüledi. Bu da iyi bişey aslında, evet bulk yapmamız bir mezomorfa göre çok daha zor oluyor ama bir kere oraya geldikten sonra da estetik biçimde definelaşmamız kesinlikle daha kolay.

batihn, mma- ve pedro bunu beğendi.
  13. amuyasvili

amuyasvili Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler. Moralim bu sıralar bozuktu. Biraz motivasyona ihtiyacım vardı. Çok iyi geldi. Yüreğine sağlık. Birşey soracağım. 7-8 ay önce 2 ay spor salonuna gittim ondan önce evde şınav falan çekiyordum. Şimdi tekrar başladım. 2. aya girdim. 2 hafta önce kilo aldırıcı aldım. 2 haftadır kullanıyorum. Ben bunu bırakayım mı şimdi? Hiçbir işe yaramaz mı?

14. online253

online253 Yeni Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    birebir beni anlatmışsın :D canıma tak etti ve kararlı bir şekilde salona yazıldım saoulsn hocalarımızda ilgili beslenmemi çalışmamı çıkartıyolarlar yarın başlıyorum salona yazındaki o ilk 2-3 ayda iyi değişim geçirirler sözün beni dahada motive etti saol :)

15. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA

Meraba elindeki gainari dolaba kaldir. Yaza kadar mukemmel beslenmeye gayret et kendine beslenme programi ayarlarla ve harfiyen uy. Temmuz ayinda gaineri ek olark kullanirsin hem ekto olarak yazin yasanacak kilo kaybini azaltmis olursun. Dedigim gibi daha ilk uc ayini bile tamamladan supplement kullanan ektolarimin yasadigi degisimin tamamen suplementle alakasi yok. Ama biz aldigimiz urunun sayesinde oldgunu varsayarak yeterli beslenmeyi unutup onlari mucize olarak goruyoruz cok yanlis. 6 7 ay ha kullanmisin ha kullanmamissin farketmiyor bu safhada ztn vucut takviyesiz kendini guzelce toprlayabiliyor. Istersen ornek beslenme programimdan bir tane paylasabilirimweightlifter

16. Mona

Mona Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Benim için paylaşır mısın?

17. amuyasvili

amuyasvili Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    paylaşır mısın? bir tane beslenme programı var daha uygulamadım sizce nasıl?

08:00
    4 adet yumurta beyazı katı haşlama
    100 gram lor peyniri, 2 dilim ekmek
    1 bardak meyve suyu (fark etmez)

10:00
    kahvaltı gevregi,yulaf ezmesi
    1 kase yagsız sütle birlikte

12:30
    100gr tavuk, suda kaynatılmış gögüste olabilir.
    100gr pirinç pilavı
    1bardak ice tea (limon,şeftali vs)

16:00
    1 paket ton balıgı konserve tuzsuz suyu süzülmüş
    2 dilim ekmek

18:30
    1 tane çikolata

20:00
    1 bardak meyve suyu (üzüm olursa iyidir yoksa fark etmez)

20:30
    akşam yemegi (akşam yemegi fark etmez ne yiyorsanız) ama tuzu,yağı azaltın elinizden geldigi kadar
    gece yatarken 23:30 yatış 1 bardak süt ile birlikte
    gece 12 - 3 arası önemlidir uyumuş olmak lazım düzenli yatıp düzenli kalkın ve bu programa uymaya çalışın.
    bu besin programını uygularsanız günlük 230.79 protein 338.71 karbonhidrat 2.606.30 kalori almış olucaksınız.

18. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Bu yazdıgın program yaklaşık 85 90 kiloluk bir insanın günlük beslenme programı

Program gayet iyi Lakin, bunları 4 4lük uygulamak baya bi zor. Heleki yeniysen.. 1.gün, 2.gün tamam 3.gün programdan kopmalar yaşanabiliyor. İllaki aksilik yaşnıp bu program tam anlamıyla uygulayamıyoruz. Gerek iş, gerek mide, gerek sıkıntı gibii şeyler. Ama bu programa uymaya çalışmak gayret etmek vazgeçmemek gerekir.. Bu felsefeyle gidersen alıştırırsan kendini ztn 4/4 olmasada 4/3 bile uygularsan baya bir ilerleme kaydedersin. Yanlız unutmadan programın içeriğini uygula ama miktarlarını bu şekilde tüketme.. Ör/

08:00
    2 adet yumurta beyazı katı haşlama
    50 gram lor peyniri, 2 dilim ekmek
    1 bardak meyve suyu (fark etmez)

10:00
    kahvaltı gevregi,yulaf ezmesi
    1 kase yagsız sütle birlikte

12:30
    60gr tavuk, suda kaynatılmış gögüste olabilir.
    60gr pirinç pilavı
    1bardak ice tea (limon,şeftali vs)

16:00
    1 paket ton balıgı konserve tuzsuz suyu süzülmüş (80gr)
    1dilim ekmek

18:30
    1 tane çikolata

20:00
    1 bardak meyve suyu (üzüm olursa iyidir yoksa fark etmez)

20:30
    akşam yemegi (akşam yemegi fark etmez ne yiyorsanız) ama tuzu,yağı azaltın elinizden geldigi kadar
    gece yatarken 23:30 yatış 1 bardak süt ile birlikte
    gece 12 - 3 arası önemlidir uyumuş olmak lazım düzenli yatıp düzenli kalkın ve bu programa uymaya çalışın.
    bu besin programını uygularsanız günlük 230.79 protein 338.71 karbonhidrat 2.606.30 kalori almış olucaksınız.

2 haftada bir aldıgın besinlerin mikrarını arttırırsın. Ör/ yumurtyayı 3e ton balıgını 120 grama, Lapayı 80 gr

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:38 ----------

ELBETTE
    EKMEK TÜKETMİYORUM

SABAH : Haşlanmış 3 yumurta ,bir bardak süt, Lor peyniri, 1adet muz, 2 günde bir mısır gevregi

2saat sonra : 2 Büyük haşlanmış patates (yada 2 avuç kuruyemiş fındık veya antepfıstıgı)

ÖGLEN: 100gr Lapa ve Tavuk gögsü+ Yeşillik+1elma

1/1.5 saat sonra : SHAKE (300mlsüt+2yumurta+2muz karışımı)

idman öncesi bir ölçek gainer su ile
    idman sonrası iki ölçek gainer su ile

idmandan 1 saat sonra Akşam yemeği Pilav(bulgur) ve tonbalığı 160 gr + yeşillik (Ton balığı yerine bezelye,nohut yemeğide olabiliyor ama gün iiçerisinde 160gr kesin tüketiyorum)

yatmadan 1 1.5 saat önce taze sıkılmış portakal suyu

19. VengeFul

VengeFul Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Bu programda 230.79 protein mi var ? Ya ben bir şeyi gözden mi kaçırıyorum ?

20. amuyasvili

amuyasvili Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben pek anlamıyorum. Bunu internette body ile uğraşan bir arkadaştan edindim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:05 ----------

Shake'te yumurta olması beni biraz korkuttu. Kokuyo mu? Yumurta kokusuna dayanamıyorum. Yediklerimi kusmak istemiyorum :D

Sayfayı Paylaş