Ektomorf vücut yapısına sahibim karbonhidrat tozu önerir misiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve semih95 tarafından 17 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. semih95

semih95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Boy 1.76 kilo 50 naparsam yapıyım kilo alamıycakmışım gibime geliyor artık.tek denemediğim karbonhidrat tozu kaldı yapıma göre kilo alabilceğim bi toz önerirseniz sevinirim

2. BounGiorno

BounGiorno Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Böyle konularin açılması bitmeyecek, artık bilgili kişilerde cevap yazmak dan bıktı , aynı klasik cevabı bende yazayım kardeşim +500 kalori beslenerek kilo alamıyorsan ya bir hastalığın vardır yada genetik olarak 1000 de 1 olarak cok kotu bir genetiğe sahipsindir, gainer dan medet umma boşuna

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atraksiyonlu bunu beğendi.
  3. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Yemek yemeyi dene bu kadar basit.

atraksiyonlu bunu beğendi.
  4. semih95

semih95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Herhangi bi hastaligim yok diye biliyorum ben de aptal değilim 4 öğüne kadar yiyordum bir dönem küçük midemle ama olmadı yine.tek denemediğim bu kaldı ben sadece hangi markayı alayım diye açtım başlığı.

5. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93

Rich piana'nın 0.33 teki dediğine dikkat et mesela.Video baştan sona kadar izle

6. semih95

semih95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    hocam beslenmeden kilo alıcam demedim ki ben karbonhidrat tozu + midem bulanana kadar yiyicem ama ek takviye şart bi sitede okudum ektomorfların günde 4000 kalori kadar alması gerekiyormuş.takviye olmadan ben nasıl 4000 kalori alayım??

7. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Yaşını bilmeden yorum yapmak zor. 20 yaş altindaysan kilo alman çok daha zordur.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

8. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    İlla 4000 kalori alman gerekmiyor google yaz günlük kalori ihtiyacı diye.Boyunu kilonu yaz çıkan sonuca +300 ekle bak bakalım alıyomusun almıyomusun.Benim sana demen istediğim senin düşüncen yanlış gainer almak şart deil ben 52 kilodan 66 kiloya çıktım.Gainer kullanmadım.Senin düşüncen gainera ağırlık verip beslenme ile desteklemek bu yanlış.Beslenmeni düzenle öyle 2 öğünle falan kilo milo alamazsın gainer kullansan dahi.5-6 öğün yemek ye bakalım 1 hafta kilo alıyomusun almıyomusun.
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Eylül 2015 ---
    Nedeni ne peki hocam ? bana kalırsa bi insan kilo alamıyosa yeteri kadar yemek yemiyodur bu kadar basit.

9. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Çünkü o yaşa kadar metabolizman çok daha hızlı çalışır ve vücudun anabolik faaliyetlerini yönlendirdiği yerler farklıdır. Iskelet yapısını güçlendirmek, kas liflerini uzatmak gibi işlere programlidir.

Kendimden de biliyorum, 18 yaşında 181 boy, 62 kiloydum ve ne yapsam kilo alamıyordum. 20 yaşından sonra durum değişti. O zaman sorsan ektomorf olduğumu söylerdim fakat şimdi mezomorf ağırlıklı bir vücut yapısına sahip olduğum anlaşılıyor çünkü artık kilo almakta da vermekte de zorlanmıyorum.

10. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Metabolizma hızı hakkındaki düşüncenize katılıyorum fakat bu arkadaş yeterli beslenme kilo alabilir kendide bahsetti herhangi bir hastalığı yokmuş ektomorfmuş mezomorfmuş orası başka ektoda olsa endoda olsa mezoda olsa günlük kalori ihtiyacını geçtiği zaman kilo alır.Birde arkadaşımızın ilk mesajına dikkat edersek kilo alamayacakmışım gibi gözüküyor demiş yani 5-6 öğün yemek yememiş.Beslenmesini düzenlememiş sanırsam.İlk önce beslenmesini düzenlemesi gerekiyor.50 kilo olan bi adam her halükarda kilo alır.

11. koseus

koseus Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    28
    Tabi ki alabilir ama yaş meselesi işi daha da zorlaştırır ve sonuç alması daha uzun süre alır.

12. semih95

semih95 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    95liyim 20 oldu yaş yani

Sayfayı Paylaş