Ektomorf vücut gelişir mi? (resimli)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nova94 tarafından 18 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. nova94

nova94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum,konu başlığı biraz saçma ve bu benim elimde.Alt yapım yok gibi birşey,daha önce 1.5 yıl yüzme yaptım düzenli profesyonel olarak.vücut geliştirmeye başlayalı 1 hafta oluyor.ektomorf vücuda sahip olduğuğu öğrendim internette. gittiğim salonda hoca pek ilgili değil yüzünü sadece 15 dk görebildim herneyse,yaş 19,boy 1.80 kilo 61. resimde görüldüğü gibiyim.Bir yerlerden başlamak gerektiğini kafama koydum ve kendimle inatlaşmayı seven biriyim.Tabiki sizin de yardımlarınıza ihtiyacım var.Mutfak kültürümü değiştirdim.Kalori hesabı vs yaptım karbonhidrat+protein ağırlıklı beleniyorum

Daha ilk haftam bu 3 ay içindede gainer ve protein tozu kullanmayı düşünmüyorum.Gün içinde 2 yumurta,lor peyniri,pilav-makarna(yağsız),tavuk,yoğurt süt,ton balığı hafta 1 balık ve haftda 1 kez kırmızı et...spordan sonra bir adet muz tüketiyorum.ayrıca bol su tüketmeye çalışıyorum. Bu sistemi oturtup gelişimimi gözlemleyeceğim.

şimdilik salon üyeliğim 3 aylık. çünkü yazın şehir dışında olucam,eylül gibi tekrar devam edeceğim.Şimdilik yazın yaşayacağım kaybı değil,3 ayda maksimum verim almaya odaklıyım.Beklentilerim uçuk değil,yada gaza gelip bu işi yapıyor değilim düzenli daha hacimli fit bir vücuda sahip olmak tek amacım.

Çalışma programım salonda liste şeklinde asılı 1. ay programı.Tüm vücudu kapsıyor yaklaşık 10 çeşit hareket.ayrıca bacak çalışmasıda var.kardiyo yapmıyorum.İdmandan önce ısınma esneme hareketleri yapıyor.hafta 3 gün pazartesi-çarş-cuma gidiyorum daha doğrusu böyle planlıyorum.

sizden isteğim resmimide paylaştım.iyi kötü tüm yorumlara,çalışma sistemime,beslenmeme ekleme yada çıkartma yapmanız. içinizde tecrübeli arkadaşlar abiler var,özellikle onların desteğini bekliyorum.Benim için doğru yolu bulup tam disiplinle devam etmek istiyorum.belli mi olur belkide 3 ay sonra before-after konusu açarım.
    Şimdiden teşekkürler.

2. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Cok fazla konu vsr nasil kilo alinacagi icin once biraz arastirsan beslenme bolumunde cevabi bulacaksin
    bence fazla seker cikolata yemiyorsan yaga pek fazla dikkat etmene gerek yok gibi sonucta ektosun o yuzden yerfistigi findik ceviz oneririm

3. nova94

nova94 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum için sağol,çok araştırdım.kararsız kaldığım yer antrenman sistemi. bu vücut yapısına sahip bir kişi hangi sistemle maksimum verim alır. zaten beslenme konusunda gerekliyi bilgiyi topladım gibi.

4. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg

Sayfayı Paylaş