Ektomorf Hikayeleri Ve Gelişimleri.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve StoLen tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba; Evet arkadaşlar biz ektomorflar zor kilo alan dar omuzlu ince belli kürdan vucudlu diye tabir edilen genetik olarak bu sporda zorlanan sporcular.

- Böyle bir konu açarak bu spora başlarken gerek salonda gerekse çevremizde bulunan arkadaşlara motivasyon olarak yardımcı olmak çoğu ektomorf arkadaşımız spora başlarken salona gitmeye çekinirler. İnsanların alayci tavir takinacaklarını düşünürler. Ama bilmezlerki çoğu kişinin elde demeyeceği defineliği elde edebilirler.

-Tüm Ektomorf arkadaşları konuya katilmaya davet ediyorum gerek hikayeleriyle gerek fotoğraflarıyla tüm ektomorfların moral kaynaği olsunlar..

StoLen

Bu sporu tanımadan önceki hayatim bilgisayar başında sabahlarak günde hiç düşünmeden tek öğün yiyen kendi dünyasını kurmuş insanlardan çekinen uzak duran ve içine kapanık bir kişiliğim vardi. Giydiğim kıyafetler bana bol olurdu hep en küçük bedeni almak zorunda kalirdim Şimdi ise hersey değişti değişmeye devam ediyor... Fazla uzatmak istemiyorum... Konuya katilan arkadaşlara şimdiden tesekkurler.

Schwarzeneggerrx ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk fotoğraflar benden..

Ekli Dosyalar:

aŞoT34 ve abcdefgHAKAN bunu beğendi.
  3. abcdefgHAKAN

abcdefgHAKAN Üye

Beğenileri:
    422
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    ANKARA
    Çevremde Ne kadar ekto tanıdıysam iyi konumlara gelemediler. Çünkü farklı bir emek, farklı bir sabır gerekiyor. Disiplin kavramını cok iyi benimsemeleri, maddi olarakta eli açık olmaları gerekiyor.. Bu iyileşme dönemlerde sürekli psikolojik sorunlar yaşarlar.. Kilo alamana, gelişememe, insanların yanínda kendini aciz görme gibi.. Kendilerini motive edecek şeyler bulmalılar ve aile destegide çok önemli... İnsan fiziginin Sosyal hayatta ne kadar etkili oldugu tartışılmaz bir gerçek.. igrenç buldugunuz fiziginize gerekli vg ve besin yatırımlarıní yapın ve sizin hayatınızın gidişatına nasil zemin hazırlıyor kendiniz görün.. Yeterki sabredin ve isteyin.
    Kurallara uyun.

Kolay gelsin..

selim4141 bunu beğendi.
  4. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ben olaya spor olarak bakmak istiyorum. Ben body den ônce futbol oynardım babam eski profesyonel futbolcu olduğu için benim de hedeflerim o yöndeydi. Okul takımında çok oynadık kupalar kazandık ülke çapında. Neyse liseye geldik futbola ara vermeler arada gitmeler baslamıstı. Ancak bacaklarım her zaman kalın ve adeleli olmustu. Futbol hocalarım hep benim bacaklarımı örnek gösteriyordu hem ftutbol hem sürdüğüm bisiklet bacaklarıma yarar sağlamıstı ancak üst bölgem için aynı sey söz konusu olamazdı. Body boya engel olur denildi gidemedim. Lise bitti mi doğru salona ancak 3 ay gidebildim. Eğitim engel oldu. Sonra ki sene eylül ayı basladım ve devam ediyorum. Baslarda aynaya baktığımda hep mide ve kollar ön plandaydı. Çok fazla yiyip çok erken uyuyor çok erken kalkıyordum. Futbol bu yönde bi disiplin katmıstı. Zaten eskiden de cok yerdim ama malesef en fazla 65 kilo olabilmistim. Sporla beraber 2 yılda 20 kilo. Yağdan hiç kaçmadım vücudum hiç yağ tutmadı asla pes etmedi fotoğraflara bakıp bi gün bende sizin gibi olacağım dedim. Zamanı unuttum insanların bu sporu bilmeyenlerio "gelisemedin yav" demelerinden yılmadım. Supplementlere inanmadım. Yedim yedim yedim. Simdi insanlar tarafından fark edilip sorular sorulan her ortamda vücudum hakkında yorumlar. İs yerinde patronlar tarafından ilgiler vs vs. Öz güvenimi tavan yaptıran bu sporu seviyorum. Herkesi davet ediyorum. Yılmayın, sabredin, hedef koyun.

Pulbiber072 bunu beğendi.
  5. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Ocensers:

Merhabalar ben bu spora başladığımda 50 kg idim 23 cm lik kalem pil gibi kadar kollarım vardı bileğim kolumdan daha iriydi az sonra fotoğraflarlada ispatlıyacam :) bu spora başlayalı 2.5 sene falan oldu toplamda 1 sene bu sporu yaptım çok ara verdim he 1 sene ara vermeden yapsaydım daha mı iyi olurdum bilmiyorum şu an 74 kg yim eskiden kahvaltı yapmazdım öğlen yemeğini yarım bırakırdım bitiremezdim bazen zorlaya zorlaya yerdim akşam yemeğimde yarım kalırdı bazen zorla yemeye çalışırdım hatta kusardım bazen yane günde tam 2 öğün bana fazla gelirdi spor salonuna ilk gittiğim zamanı anlatıcam şimdi size

arkadaşımla gitmiştim hoca hareketler falan gösterdi barı verdi (barbell curl yapacam) :) 5 kg
    taktı kaldırmaya çalıştım kaldıramadım sonra 2.5 kg taktı bunuda bel büke büke zorla 5 tekrar
    çıkarmıştım :D programda tüm bölgeleri çalıştırıyoduk (ilk program olduğu için herhalde :) )
    sonra bench preste boş barı kaldırmayı denedim 1 tekrar bile çıkaramadım şu an 70 kg ile 8 tekrar çıkarıyorum he çok mu fazla hayır ama başladığım noktaya göre iyi olduğunu düşünüyorum bundan sonrada daha iyi olacağına inanıyorum karakter olarakta bir çok şey kattı bana bu spor bilmiyorum ama hala o cılız çozuk olsaydım ilerde nasıl bi hayatım olurdu düşünmek bile istemiyorum :D

6.ay

10.ay

Edit:8 aylık bi ara verdiğim için biraz eridim haliyle ama 1-2 aya yeni fotolar gelicek :)

Son düzenleme: 5 Ağustos 2013
    transatlantik, avengeren ve StoLen bunu beğendi.
  6. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Nereden nereye Vay be ocensers gerçekten çok iyi.

7. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    iç ve alt göğüs için ne yaptınız özellikle Ocensers

8. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba TheKing umarim onun yerine cevaplamamda sakinca yoktur görmüsken

hammer chestpress

üstgöğüs press machine

dips machine

butter fly

Göğüs programi bu sekilde

ButterFly: İç göğüs hareketidir ön omuzlarıda ve alt göğüs sınırına kadar çalıştırır
    Dips: Bilindiği gibi alt göğüsü çizmekte bire birdir.

9. mnrt

mnrt Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    ekim ayını sabırsızlıkla bekliyorum :)

10. StoLen

StoLen Üye

Beğenileri:
    161
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Ekim ayını beklemek yerine beni yarın salonda beklesen daha iyi olur aslında :)

11. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    İç Göğüs için Butterfly,dumbell fly,pec deck ( en çok butter fly dan verim aldım ama

hepsininde yeri ve zamanı var tabiki )

Alt göğüs ( decline bench press, dips ) (decline ile göğüsü genişletip dips ile altını çizdim şu an decline giriyorum )

Edit:Bu arada göğüsün içi derken o çizginin olduğu kısmı mı diyorsunuz yoksa göğüsün ortasından mı bahsediyosunuz ortasıysa en iyi bench pressle doldurdum zaten en iyi göğüs egzersizi de tartışmasız bench press tir

Son düzenleme: 6 Ağustos 2013
  12. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Tebrik ederim harika sonuç almışsınız birkaç sorum olacak eğer cevaplarsanız sevinirim.

Streoid kullandınız mı ? Başlamadan önceki ve şimdiki ölçülerinizi alabilirmiyim ( 6.aydaki ) ? 6.ayınızda kaç kiloydunuz ?

Son düzenleme: 15 Ağustos 2013
  13. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Steroid Kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum he şu var ki belli bi hedefim var amacım 8 kg kas kütlesi daha kata bilmek vücuduma atıyorum 5 kg kas kütlesi aldım doğal olarak ve vücut artık gelişmiyor durma noktasına geldi o 3 kg kas kütlesi için bir miktar ilaç kullanabilirim ama şu an gelişimim devam ediyor kullanmam için herhangi bi neden yok

başlamadan önceki ölçülerimi bilmiyorum spordan öncesine dair bildiğim tek şey boy 1.78 di kg 51-52 civarı kol 1.5 ay vucut çalışmasıyla 25 ti yane başlamadan önce 23 falandır zannımca

6. ay da 65 kg civarındaydım o fotoğrafın o kadar iyi gözükmesinin sebebi hem çok yağsız olmam hemde göğüs genetiğiyle alakalı 10. ayda çok daha iyiydim zaten 2 resim arası kollara dikkat edersen anlarsın ne demek istediğimi

şu an spora 8 aylık bir ara verdiğim için eridim biraz haliylen o yüzden daha yeni toparladım eski ölçülerime az buçuk döndüm

6. ay ölçüleri

kol 35

omuz 118

göğüs: 100

bel 72

11. ay

kol 38

omuz 127

göğüs 106

bel 76

aradan sonra 1.5 ay çalışma ile

kol 37,5

omuz 123

göğüs 105

bel 80

Schwarzeneggerrx bunu beğendi.
  14. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38

hocam harikasınız ;) darısı bizim başımıza , benim genetiğim çok farklı hem cılızım hem yağlı 2 ayda 4 kilo alabildim yağ kas karışık vücut tipim belirsiz anlıcağın. Ciddi bir vücut çıkartmışsınız ortaya tekrar tebrik ederim. Göğüs genetiği iyi diyorsunuz keşke bizimde öle olsa :)

15. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    @drkfear belli bi seviye gelmeden genetiğini anlayamassın 17-18 yaşlarında 55-60 kg olup 25 li yaşlarda düşük yağ oranında 90-100 kg adamlar var hiç belli olmuyor yane senin genetiğine gelirsek profilinden biraz baktım ince kemiklere sahipsin bu kaslandığın zaman estetik bir vucudun olacak demektir ama yağlı olmaktan şikayet etmişsin ve vermek istesem rahat kilo verebilirim demişsin kusura bakma ama bu anlattığın gibiysen bu harika bi genetik demektir her ektomorf biraz yağlanmak ister çünkü biraz yağlanmak demek daha hızlı kas kütlesi kazanabilmek demek

16. darkblake12

darkblake12 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    bende bir ektomorf olarak konuyu takip ediyorum bize moral desteği sağladığınız için teşekkürederiz umarım bir gün bizde sizin aranızda yer alıcaz :)

17. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
  18. Schwarzeneggerrx

Schwarzeneggerrx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bende bir ektomorfum ama gögüslerim nedense simetrik değil biri cizgili ve düz gibi diğeri biraz daha şiş ve kücük gibi zamanla gecermi ?

19. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Eskiden öğle yemeği, abur cubur ve akşam yemeği ile geçerdi günüm. 1.80 boy 55 kiloydum. 4 ay öncesinden bahsediyorum. Kollarım inceydi bacaklarım inceydi belim inceydi. Hatta belim ince olduğundan omuzlarım geniş görünürdü züürt teseliisi yapardım kendi kendime. Sigara alkol uçucu madde ne varsa kullanırdım. Ki 16 yasımdayım. Arkadas ortamım berbattı. Hayatta bir idealim yoktu. Cılız cılız gezerdim ortalıkta.

Daha sonra bu spora başlamaya karar verdim. Aynı günlerde hayatımda çok kötü olaylar oldu. Ruhen bitmiştim. Bu spor ayakta durmamı sağladı. Bi amaç uğruna yaşıyorum artık. Kötü arkadaşlarımdan uzaklaştım. Alkolü ve diğer şeyleri hayatımdan çıkardım. Sigara konusunda halen problem yaşıyorum. Herneyse ruhen çok konustum biraz fiziksel olaya gireyim :D

4 ayda 10 kilo aldım. Kollarım 26 cmden 33 cm oldu. Omuzlarım 99 cmden 107 cm oldu. Artık giydiğim tişörtler eskiye nazaran daha yakışıyor. Beslenme düzenim bir lise öğrencisine göre fevkalade, olabildiğince sağlıklı besleniyorum. Hayatım bir düzene girdi. Artık daha dinç ve kuvvetliyim.

Hedefim 75 kilo olmak tabi sağlıklı şekilde. Bu sporda ilerleyebildiğim kadar ilerlemek istiyorum.

Ve duygusal bir son yapayım, gerçekten çok mutluyum. Hayatımı bir düzene soktuğum için. Bir amaç uğruna yaşadığım için. Bu sporla tanıştığım için ve hayatımı düzene soktuğum için kendimle gurur duyuyorum. İyi forumlar :)

20. Emreavci4747

Emreavci4747 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende bu vücut tipindeyim 1.70 boy 53 kilo yaş 16 evde 4 kg lik dambılla çalışmaya başladım ileride bu kiloyu artırıcam günde 60-70 gr protein alıyorum haftada 4 gün çalışıyorum genelde 3x12 aldığım protein yeterlimidir?

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş