Ektomorf beslenme programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakanruh tarafından 20 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. hakanruh

hakanruh Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese merhaba bundan 5 ay önce 2-3 ay salona gitmiştim şimdi tekrar başladım. Başlayalı 1 ay oldu 1 1.5 kg gibi bir şey aldım. Yağsız bir şekilde kas kütlemi arttırmak istiyorum. Hedefim 80-85 kilo arası.

Yaşım:20
    Kilom:66
    Boyum:184
    Yağ oranım: %3.6

Beslenme programım şu şekilde

Sabah 07:00 kalkış
    1 bardak %100 elma suyu

07:30 kahvaltı
    sucuklu yumurta (40 gram sucuk-3 tam yumurta)
    50 gram beyaz peynir
    6 zeytin
    4-5 dilim çavdar ekmeği (okula geç kaldığım için domates salatalık falan doğrayamıyorum)

Öğlede okul yemekhanesinde ne çıkarsa onu yiyorum ama genelde et ağırlıklı yemek çıkıyor.

16:00-17:00 okuldan geliş
    100 gram kepekli makarna/pilav
    100 gram tavuk/ ton balığı (vakit bulduğumda tavuğu sebzeli yapıyorum. Patates, bezelye, soğan, domates, patlıcan, havuç vs.)

Akşam 20:00
    100 gram kepekli makarna/pilav/nohut/bulgur pilavı
    100 gram tavuk/ton balığı

Akşam 22:00-23:00
    Ballı, sütlü 100 gram yulaf
    50 gram beyaz peynir

Gece yatarken elma sirkesi içiyorum. Antreman günlerinde antremandan sonra optimum hydro bulder kullanıyorum o bitince 1 kutu optimum whey var onu kullanmaya başlayacağım. Multi vitamin kullanmıyorum ama supradyn all day tablet almayı düşünüyorum. Optimum serious mass almayı düşünüyorum gainer olarak. Bunun yanında patates haşlayıp okula götürmeyi düşünüyorum. Görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ektoromorfsanız bence kalori miktarını daha artırabilirsiniz,bu diyette yeterli makrolar yok gibi duruyor.ben 60 kiloda günlük 3000 kalorinin üstüne cikiyordum.bende tipik bir ektomorfum.

3. hakanruh

hakanruh Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Neler ekleyebilirim mesela? Tavukları 150 gram yaptım bu hafta
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2014 ---
    Neler ekleyebilirim mesela? Tavukları 150 gram yaptım bu hafta

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    tavuğu değişik şekillerde yapabilirsin.içindeki yağ miktarı yada sos falan yaparken kullanacagın maddeler bizde sıkıntı yaratmayacaktır,keyfine bakabilirsin :) ayrıca tadlardan bıkmamak için de arada nugget olabilir,hazır kesilmiş döner olabilir,farklı şeyler yiyebilirsin.denk getirebilirsen hindi eti yiyebilirsin,şahsen ben hindi etini çok severim.imkanın da varsa kırmızı et de ekleyebilirsin haftada birkaç gün.

Sayfayı Paylaş