Ektomorf Antrenman Programı Hakkında

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve freajells tarafından 28 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. freajells

freajells Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikler herkese merhabalar, spora başlayalı 1 ay oldu. Bu bir ay içerisinde salon hocamın bana yazdığı programı uyguladım. 5 gün 5 ayrı bölge calısmaya yönelik olan programım;
    -sırt
    -göğüs
    -bacak
    -ön kol, arka kol
    -omuz
    şeklindedir. Kollarım dışında gelişmeyi hissetmedim desem yeridir. Beslenme düzenim ve takviyelerim yerindedir. Beslenme ve gainer yardımı ile 1 ay içinde 6 kilo aldım. Sormak istediğim şey ise ektomorflar için internette bahsedilen günde 2 bölge ve ya full body denilen programların önerilmesi. Sadece kollarımın gözle görülür gelişmesi, mantığımda bunu destekliyor, çünkü diğer kas gruplarını çalışırkende kolları calısıyoruz, ne kadar doğru bilmiyorum ama bu yüzden kollarımın gözle görülür şekilde geliştiğini var sayarsak benım ıcın full body programlar daha mı iyi olur.

Bir başka sorum ise, internette Türkçe ve İngilizce kaynakları araştırdığım zaman günde bir büyük kas bir küçük kas olarak ayrılmış fakat off günlerıyle bırlıkte yenıden aynı kas gurubunu haftada sadece 1 kere calıstıran programlar. örnek olarak ;
    https://www.muscleandstrength.com/workouts/dougs-mass-building-routine-for-ectomorphs.html
    Anlamadığım kısım full body yaptığımda aynı kas grubunu haftada 2 kere en az calıstırmam gereklı dıye dusunuyorum. Eğer bu program türü benım ıcın daha doğru ise kendıme uygun bir programı nasıl bulabılırım.

Başlarken
    http://i.hizliresim.com/NEPB2L.png
    1.ay sonu
    http://i.hizliresim.com/aEWQNg.png
    Sanırım sadece kilo ile göbek yaptım, tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleme: 28 Temmuz 2016
  2. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Evet biraz gogus varmis. O da kilo alinca kaybolmus. Ben fullbody oneririm. Bolgesel calismak icin henuz erken. Bolgesel calistiracak bir altyapin yok zaten.

Ben su anda stronglift 5x5 programini yapiyorum. Forumda aratirsan bulursun turkce rehber var.

Youtubeda da mark rippetoe nun videolarini izle.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. freajells

freajells Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Uyguladığınız programın geri dönüşü olumlu oldu mu size ?

4. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Henuz 2 hafta oldu baslayali birsey soylemek icin erken. Fakat bu metodla sonuc alan insanlar var.

Bu is biraz da zevk isi. 2 gunde bir kisisel rekor kirmak icin podyuma cikmak gibi :)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş