Ektamorf vücut tipine sahibim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Stnbl. tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Stnbl.

Stnbl. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba. Yaklaşık 2-3 yıldan beri vücut geliştirme ile ilgileniyorum. İlgileniyorum demek ne kadar doğru bilmiyorum ama yakın çevremde hep bu sporla uğraşan olduğu için onların gelişimlerine şahit oldum, bu konu hakkında onlara sorular sordum. Artık yazda geldi neredeyse 18 yaşına basacağım benimde çalışmam gerektiğine karar verdim. Yalnız şöyle bir sorun var ki ektamorf vücut tipine sahip birisiyim. Bileklerim ince, omuz hiç yok, göğüs deseniz sıfır, karın kası sadece zayıf olduğum için gelişmeye müsait gibi duruyor. Çelimsiz biri olduğumu düşünüyorum ki bu söylediklerimden yola çıkarak çelimsiz olduğumu düşünebilirsiniz. İnternetten araştırdığım kadarıyla vücut geliştirmeye en müsait olmayan vücut tipi ektamorf vücut tipiymiş. Daha önce bir kaç kez heveslendim vücut geliştirme işine ama çok canım yandığı için bıraktım. Sonradan öğrendim ki buda ekramorf vücut tipinde görülebilen bir sorunmuş. Anlayacağınız işimin diğerlerine göre daha zor olacağını bilerek bu işe başlayacağım. Önümüzde ki sene bu günlerde iyi bir vücuda sahip olmak istiyorum. Bir kaç hafta önce protein tozu aldım, biraz bekledi bunun bozulma gibi bir olayı yoktur inşallah? Protein tozum, dambılım, barfiks çubuğum falan var. Ne yapmam lazım? Burada çok tecrübeli arkadaşlar var umarım onların yeni başlayacak olan insanlara verecek tavsiyeleri vardır. İyi günler.

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    185
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Vucut tipleri (İnce kemik-kalın kemik/hızlı metabolizma-yavaş metabolizma) senin body hayatın da başarılı veya başarısız olucağını belirtmez.
    Ektormorfun gün için de harcadığı kalori, hiperaktifliği ve metabolizma hızı olsun kilo almasına engel olabılıyor.
    Mesomorf fit kalmak istiyor ise yediğine dikkat etmeli.
    Endormorf ise yavaş metabolizması olduğu için su içse yarıyor cinsinden, yağ oranları yüksek.
    Her vucut tipinin kendine göre bir sorunu var anlıyıcagın, sen celimsizim diyor iken endormorf kişiler nasıl kg verırım diye düşünüyor.
    Eğer önemli olan genişlik ve büyüklük olsa idi, bb-fitness hayatın da kimse kg vermek istemezdi. Önemli olan önce kalite, sonra hacim.
    Hevesini kırmak istemem ama, protein tozu, dambıl, barfiks çuburu vs... Büyüyemezsin.
    Evi geçtim salonda bile ilk sene temiz bi şekil de 6-7 kg alırsın, ondan sonrası zamana, beslenmene, ve canlıya bakar.
    Genetik bahanedir.

3. Stnbl.

Stnbl. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ne yapmam gerekiyor? Dambılla büyüyemezsin lafını anlayamadım. Başka nasıl gelişeceğim?

Sayfayı Paylaş