Eksiklerim Neler, Sizde Devam Etmeli miyim?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve yusufakdin tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. yusufakdin

yusufakdin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben body başlayalı 3 hafta oldu. bench_O

yaşım: 07/01/1991
    boyum: 1.78
    kilom: 59

eve ilk önce 1,5 kg. dambell aldım, geçen gün 5 kg. geçtim. biliyorum kilom eksik, ama yavaş yavaş kilo almaya başladım. hedefim ilk etapta 75 in üzerine çıkmak. body sporunu seviyorum. ve 3 haftada vücudumun birazda olsa geliştirğini gördüm. sizce devam etmeli miyim?. evde devam etsem fazla faydası olmaz mı?. eksiklerim neler? yazan abilerime kardeşlerime çok tşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

2. yusufakdin

yusufakdin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum yapan yok mu hiç :((((

3. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    dostum kimse bu konuya yorum yapmaz ki uyguladığın programı ve beslenmeni yazmamissin zaten 3 haftada ne kadar gelişme sağlayabilirsin ki profesyonel değilim ama bence o kilolar sana hafif gelir

yusufakdin bunu beğendi.
  4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Profesyonel bir vücut profesyonel bir sistemle olur.Yani iyi bir beslenme programı,iyi bir salon,iyi bir antrönör ve iyi bir yaşam.Vücut daha doğrusu kaslar yavaş gelişen bölgelerdir.3 Haftada çalışıp çalışmaman pek belli olmaz gibi geliyor bana.Biceps gelişmiş desem daha öncede öyle olabilir.O yüzden sabırlı olacaksın.Uzun vadeli düşüneceksin.Mesela diyeceksinki en az 3 sene ben bu sporu yapacağım.Böylelikle işi beyinde bitireceksin.Ama kimseye direk salona git direk şunları yap demem.Çünkü belki 1-2 ay geçecek bu sporu sevmiyeceksin.O Yüzden evde böyle devam edebilirsin.Ama şunu unutmuyacaksın evde yapacağın şeyler çok verimli olmuyacaktır.Sana evde uyguluyabileceğin bir program linki vereyim:http://www.bodyforumtr.com/evde_vucut_gelistirme/evde-dumbell-ile-calisma-programi-a164.html

Yukarda da dedim bu iş kolay değil.Siteyi şöyle bir gezip ana hatlarıyla V.G nin ne demek olduğunu vs öğren.Mesela Kasların dinlenerek geliştiğini,beslenme olmadan gelişme olmuyacağını,hareketlerin doğru nasıl yapacağını,bazı temel hareketlerin nasıl yapılacağını,nefes alış verişleri vs.Kilo alımınıda sağlıklı bir şekilde gerçekleştir.Abuk subuk korsan yöntemlere baş vurma.Spor yapıyorsan sağlık için yap ego için değil!

Ayrıca o kilolar az gibi geliyor.Şunuda unutma V.g ele ağırlık alıp kaldırıp indirmek değildir.Ağırlık alıp onu vücuduna yedirerek,verim alacak şekilde,uygun amaca yönelik kaldırmaktır.

Son olarak eve bench masası,1-2 dumbıll ağırlığı(ayarlanabilir dumbıll alman gerekecek),koridor barfiksi alırsan da güzel bir program çıkarabilirsin.Ben sadece küçük dumbıllarla hiç birşey olmaz diye düşünüyorum.Zaten verdiğim linktede bench sehpası var.En azından evde Bench dips,Barfiks,Mide hareketleri(Bench Masasında),Dumbıllla bench press,Dumbılla linkte verilen çeşitli hareketleri yapabilirsin.Barfiks,Mekik,Şınavla flanda çeviklik kazanırsın.Aynı zamanda kendi çapında besin değerlerini öğrenip bir yemek listesi yapman gerekecek.Umarım başarılı olursun.Sonra bu sporu sevip sevmemene göre salona yazılırsın.

Son düzenleme: 6 Aralık 2009
    yusufakdin bunu beğendi.
  5. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    vucutcu adam sabırlı olmak zorundadır. vucut yapacaksan eğer sabırlı olmalısın haftalarla aylarla olacak sey degıl yıllar gecmesı gerek:)

yusufakdin bunu beğendi.
  6. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yusufakdin yaşıtız , bende 10 haziran 91 doğumluyum boylarımızda hemen hemen aynı ben 1.79 um, 68 kiloyum ve kendimi acaip zayıf buluyorum. Sen aynı boyda 59 kilosun. Bana sorarsan
    Herseyden
    önce kilo almalısın önce beslenmene dikkat etmeli, kendine bol proteinli bi program hazırlamalısın. (forumda ben zamanında arastırdım yeni baslayanlar için maddi olarak da imkanlı güzel programlar var)
    . Kilo derken ne bulursan ye demek değil amacım yağ değil kas şeklinde en az 7-8 kilo daha almalısın. Bizim boyumuzda ideal kilo 1.78 boya 76-80 arasıdır. (çok düşük yağ oranıyla)

Yoruma gelince,daha 3 haftalık vücuduna yorum yapmak anlamsız olur, aydan aya fotoğraflar koyarsan daha güzel yorumlar yapılır.Gelişmeleri hep beraber izleriz . Mesela bu başlangıç fotoğrafın olsun, vücut ölcülerini filan hesapla ve yaz. Aydan aya aynı fotoğrafları çekip vücudunu tekrar ölç. Bu şekilde daha verimli yorumlar yapılabilir :)

yusufakdin bunu beğendi.
  7. yusufakdin

yusufakdin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorum için çok teşekkür ederim "integrel" arkadşım. benim evimde şu an bir mekik sehpası - 2 x 5 kg. dambul var. evet daha başlayalı yeni oldu, ama benim spora yakkın bir fiziğim var. 6 sene amatör ligte futbol oynadım, o yüzden bu sporuda seveceğime ve uzun süre yapacağıma inanıyorum. evde devam edebildiğim kadar devam ediceğim ama sanırım ileride bir spor merkezine yazılmam gerek. bide morjeen keşke senin kilona yaklaşsam :D bizim76-80 kilo arası olmamız lazımda, daha ben 65 in üstüne çıkamadım :D :D :D

8. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben geçen sene 61 kiloydum :) herşeyin başı beslenme. Sen öğünlerine dikkat et gerisi gelir zaten yusufakdin :)

9. yusufakdin

yusufakdin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın morjeen kardeşim. ben artık öğün atlamayorum. öğün sayımı 4'e çıkardım. şu an 63 kiloya çıktım. sanırım öğün sayısını 5'e çıkarmam gerek. bide sabah 3 haşlanmış yumurta yiyorum :) bu 2 resmi dün gece çekildim.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş