Ekonomik ama etkili bir supplement kombinasyonu

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve yenibirben tarafından 17 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. yenibirben

yenibirben Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah
    1 ölçek Optimum whey protein
    2 tablet Gaspari Aminomax 8000
    Multivitamin

Antremandan 45 dk önce
    1 ölçek Optimum whey protein
    1 ölçek Gaspari creatin
    3 tablet Gaspari Aminomax 8000

Anremandan hemen sonra
    1 ölçek Optimum whwy protein
    1 ölçel Gaspari glutamin
    3 tablet Gaspari Aminomax 8000

Yatmadan önce
    1 ölçel Optimum casein protein

Bu kombinasyon haftada 4 veya 5 günlük düzenli ve doğru bir antreman programı ve iyi beslenmeyle ile üç ayın sonunda oldukça etkili olacaktır. Ürünler başarısı ve ekonomik fiyatları dolayısıyla seçilmiştir. Özellikle yeni başlayan ve sonuç almak isteyen arkadaşlar için uygundur. Bir kutu creatin düzenli kullanıldığında 2 ayda biter. Bu süre sonunda creatine 15 gün kadar ara verin. Off günlerinizde sadece sabah whey ve akşam yatarken casein almanız yeterlidir. Aminomax 8000 i ise 3 sabah 3 akşam alabilirsiniz.

2. Xplode

Xplode Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Creatine bence 1 ay kullanıma 1 ay ara vermek daha iyi olur düşüncesindeyim. 15 gün yetersiz bana göre

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Günde 4 ölçek protein tozu... Buna kimin ihtiyacı var?

msakkoc, redpack, PeNa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. sthammer

sthammer Guest

yeni başlayanlar için denmiş? Hadi adamın vücudunda protein sentezi fazladır ve pro sporcudur anlarım.. iç organlara gereksiz yük, ayrıca yeni başlayanlarda ilk 3 ay supplement gereksiz, bu tür paylaşımlar yaparken daha bilinçli olunmalı, zaten günde 4 ölçek protein tozundaki amino profilini düşününce ekstradan amino takviyesi konulması da enteresan..

Mustimusti ve Predatel bunu beğendi.
  5. yenibirben

yenibirben Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    sanırım yanlış anlaşılmış. Yeni başlayanlar derken supplement kullanımına yeni başlayanları kastetmiştim. Ortalana 80 kg luk birinin yoğun spor yaptığı dönemde günlük protein ihtiyacı 200 gr a yakındır. Protein kaynakları et, tavuk, balık, bakliyat gibi ürünlerdir. Türk beslenme ve pişirme alışkanlığı malesef protein açısından zengin değil. Daha çok karbonhidrat ağırlıkl, yağlı ve doyma üzerine kurulu. 200 gram proteini sadece yemekle almak için yanında karbonhidrat ve yağ da almak orunda kalıyoruz. Protein kullanımının günde 4 olarak önerilmesi ve günlük amino alımının da 4 e bölünmesinin amacı vücudun 24 saat boyunca protein ve amino açısından takviye edilmesi. Bu kombinasyon gerçekten etkili olacak ve ölçü alacak şekilde düzenlenmiştir. Protein miktarını fazla bulanlar için antreman öncesi alınan kaldırılarak üçe indirilebilir. Bu supplement kombinasyonu haftada 4-5 günluk yoğun bölgesel antremanla oldukça etkili olacaktır.

6. sthammer

sthammer Guest

Supplement satıcısı olmalısın sanırım.. Türk beslenme alışkanlığı protein açısından zengin değil o halde haydi günde 4 ölçek protein tozu :) Sen önce besin değerlerine bir kafa yor.. derisiz tavuk göğsünde ne kadar yağ var bak bakalım.. bütün protein kaynakları aşırı yağlı sanki :) bu mantıkla supplement satıcıları zengin olurdu..

7. sthammer

sthammer Guest

Satıcı olmadığın kanaatindeyim artık.. gaspari aminomax in %30 u kreatin.. ekstradan kreatin de almışız, oda güzel.. 8 tablet aminomax üzerine..

Predatel bunu beğendi.
  8. yenibirben

yenibirben Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tebrikler , satıcı değilim doğru tahmin. Siz hergün sadece tavuk göğsü, yumurta ve yağsız et yiyebilirsiniz ama gerçek dünyada herkesin bu şansı olmuyor (çalışma hayatı, zaman, ekonomi vs ). Tekrar tekrar yazıyorum ama sanırım size anlatamıyorum. Bu kombinasyon ağır çalışan ve ölçü almak isteyenlere uygun. Ayrıca günde iki üç olçek creatin kullanılan kombinasyonlar varken ben sadece bir ölçek creatin önerdim. Aminomaxdaki creatin ile birleştiğinde gene de 2 ölçeği bulmuyor.

9. sthammer

sthammer Guest

5 gramdan sonra kreatin gereksiz ki aminomaxlardan 5 gramı buluyor.. Zamanında günde 38 ilaç aldığınızdan size zaten anormal gelmiyordur bu kadar takviye sanırım.. Konunun başında yeni başlayanlar için derken şimdi ileri seviye oldu.. Neyse :)

10. Volturi

Volturi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kombinasyonun aylık gideri ortalama 300 tl civarı; günde 10 liraya minimum 600 gr tavuk göğsü ve 3-4 adet yumurta alınabilir, bunun gibi supplement odaklı bir beslenme tarzından daha sağlıklı ve verimli olacağını düşünüyorum.

11. yenibirben

yenibirben Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım anlamakta sıkıntı çekiyorsunuz sanırım. Ben vucut geliştirmeye yeni başlayanları değil ölçü almak ve fark yaratmak için supplement kullanmaya başlayacakları kastettim. Aminomax 8000 in bir günlük kullanımında 5 gr creatin yoktur. Ayrıca yükleme yapılan dönemlerde creatin miktarı daha fazla da olabilir. Ama tartışmak istemiyorum, siz nasıl biliyorsanız doğrusu odur diyelim de bu iş bitsin.
    Bu arada supplement adı üstünde destek demek yani yemeğin alternatifi değil. Supplement kullanmak mecburi değil ama kullanacaksanız işe yarayacak şekilde kullanılmalıdır.

12. sthammer

sthammer Guest

Sen anladığın şekilde kullanmaya devam et.. spor hayatında başarılar, kolay gelsin..

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Nisan 2014
  13. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    428
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    dostum çalısma ekonomi zaman demişinde bunlar bahane be zaten ekonomik olarak müsait olmıan b adam nerdeyse hergün düzgün beslenemez ki supplemente verceği paraya bakmaz bile çünki parası yoktur çalısma ve zamana gelırsek eğer kafası çalısıosa zaten beslenmeyi çalısma saatlerine bölebilr sabah öğle akşam ara öğünlerde de leblebiydi vs kuruyemii cebine bile doldurup atıstırabilir hiç bişi yapamıosa yani o kadar supplementi öğün yerine koymak sadece üşengeçlik tembelliktir sacmalıktan baska bişi deildir ki yeni arkadaslarada gereksiz bilgi kirliliği olmasını saymıorum bile
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2014 ---
    ayrıca savunduğun şey zaten yazdıklarınla çelışiyor (Bu kombinasyon haftada 4 veya 5 günlük düzenli ve doğru bir antreman programı ve iyi beslenmeyle ile üç ayın sonunda oldukça etkili olacaktır.) İYİ BESLENEN BİR SPORCUNUN ZATEN YAPMASI GEREKENDE O) AYRIYETTEN OKADAR PARAYI SUPLEENTE VERMESİ AYRI B KONU ZATEN...
    EKONOMİ ZAMAN ÇALISMA DİYE DİRETTİĞİN İÇİN UZATTIM YAZIYI

DEDİĞİM GİBİ ÜŞENGEÇLİK TEMBELLİK SAÇMALIK
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Nisan 2014 ---
    ayrıca beslenme konusu hakkında gerçekten hiç birşey bilmediğinide öğrenmiş olduk bir arastır sen neyde ne kadar ne var diye herşeyin besin değerlerini böylece cebine göre nasıl beslenebileceğini olan pararnı spor için ayırdığın parayı yiyeceklerden nasıl faydalanabileceğine göre arastır supplementin amacı ek besin olmasıdır tamamlayıcı ana besin kaynağı değildir sadece cahil insanlar o şekılde görür bu yuzden hala ilaç gözüyle bakan insanlar vardır su da var spor yapıorsan şayet illaki özel yassamından fedakarlık yapmak zorundasın zaman olsun para olsun abur cubur alacağına b cafede oturup nargileye para vereceğine gib gbi

Son düzenleme: 28 Nisan 2014
    Predatel bunu beğendi.
  14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.788
    Ödül Puanları:
    123
    Yeni başlayanları kastetmediğin doğru değil. İlk mesajında yeni başlayanları ve ölçü almak isteyenleri kastetmişsin, daha sonra Dr. Steelhammer'ın uyarısıyla hatanı düzeltmişsin faka bunu da önceki söylediğini inkar ederek yapıyorsun. Ben de mi anlamakta sıkıntı çekiyorum? Geçtik, diğer konuya gelelim.

Öncelikle yanlış anlaşıldığını iddia etmişsin ama ilk mesajında görüleceği üzere gayet doğru anlaşılmış durumdasın. Eğer anlatmak istediğin bu değilse yanlış anlaşılmadın, kendini yanlıi ifade ettin anlamına gelir, bu da okuyanın değil, yazanın suçudur. Devam ediyorum.
    "Ortalana 80 kg luk birinin yoğun spor yaptığı dönemde günlük protein ihtiyacı 200 gr a yakındır." Hayır, değildir. Bunu nereden çıkardın bilmiyorum ama vücut ağırlığı x 2 gr formülü bile fazladır. Bütün saygın, hakemli dergilerde yayınlamış bilimsel araştırmalarda vücut ağırlığı başına 1.5 gr kadar, hatta bazen daha az protein bulk döneminde yeterli bulunuyor. Yağ yakma döneminde ise alınan proteinin bir bölümü kalori açığı nedeniyle enerji yapımı için harcanacağından vücut ağırlığının 2 katından şaşılmaması öneriliyor. Bu da daha azı yeterli olmayacağı için değil, garantiye almak için. 80 kg'lık bir adam ancak o kadar proteini kullanmasını sağlayacak ilaçları kullanıyorsa 200 gr proteinden fayda sağlar ki o adam da zaten ortalama bir adam değildir ve senden tavsiye alacağını hiç zannetmiyorum.
    "Türk beslenme ve pişirme alışkanlığı malesef protein açısından zengin değil. Daha çok karbonhidrat ağırlıkl, yağlı ve doyma üzerine kurulu." Sporcu adam türk yemek alışkanlıklarına göre zaten beslenmeyecek bir zahmet. Pilav üstü kuruyla spor yapılamayacağını zaten biliyordur ve alışkanlıklarını değiştirir. Bunları yiyip üzerini protein tozuyla tamamlayacak kadar parası olan adam et alıp yemeyi de başaracaktır. Bunu yapacak geliri yoksa zaten günde 4 ölçek protein tozu da kullanamaz. Karısı koyuverir kapının önüne.
    " 200 gram proteini sadece yemekle almak için yanında karbonhidrat ve yağ da almak orunda kalıyoruz." Ve aldığımız karbonhidrat ve yağ da kas yapımında kullanılıyor. Sorun ne? Neden 4 ölçek toz almak zorunda kalayım?
    Gerçek dünyada yaşıyorum ve çalışma hayatının içindeyim. Öğle yemeğini yarım saatte hallediyorum, kahvaltı ve akşam yemeği için evdeyim. Bunun dışında yemek için ne kadar vakte ihtiyaç oluyor? Ekonomi dersek zaten günde 4 ölçek proteine para verecek adam için et yemek sorun olamaz. Kaldı ki senin iddia ettiğin 200 gr proteini de en fazla 160 gr'a düşürdüğümüzü de göz önüne al. Bu kombinasyon ağır çalışan ve ölçü almak isteyenlere uygun değil, sırf zarar. Gereğinden fazla supplemente para dökmesini öneriyorsun.
    Ayrıca sadece tavuk göğsü, yumurta ve yağsız et yediğimizi veya yememiz gerektiğini nereden çıkartıyorsun?
    Başladığımız yere döndük. Şimdi fark yaratmak derken nasıl bir faktan bahsediyorsun? Bu şekilde supplement kullananla kullanmadan, gerekli proteini besinlerden karşılayan veya 1-2 ölçek toz kullanan insan arasında ne fark oluyor? Hangisi daha avantajlı?
    Bu durumda senin de katılacağın üzere bunca supplement yutmak yerine ihtiyacının çoğunu besinlerden karşılayan ve sadece eksik kaldığı zaman supplement kullanan birisi günde 4 ölçek protein tozu gömüp Türk adetlerine göre bol karbonhidratlı beslenen birisinden daha iyi durumda olacaktır. Buna yapabileceğin mantıklı savunma şu olabilir, "Ben Türk usulü bol karbonhidratlı beslenip protein de kullanmayan insanla protein kullanan insanın arasında fark oluru kastettim, sen anlamadın, anlama sorunun var" (üslubundan anlaşıldığında göre o son ifadeyi de eklersin), bu durumda da asıl yapılması gereken olan bu adama geleneksel beslenmenin dışına çıkıp sporcu gibi beslenmeyi öğretmek değil midir? Öyledir.

aslangur, panzer1699, redpack ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. yenibirben

yenibirben Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Madem ben anlatmakta sorun yaşıyorum tekrar deneyelim.
    Öncelikle bu sporla uğraşanların çoğunun bildiği gibi supplement kullanmaya başlamadan önce en az altı aylık bir spor geçmişi olması önerilir. VG başlar başlamaz supplement kullanmaya başlamak doğru değildir. Yani ben yeni başlayanlar derken sporda belli bir geçmişi olan ama supplement kullanmaya yeni başlayanları kastetmiştim ama herhalde iyi ifade edemedim.
    Supplement kullanımı kesinlikle beslenmeye alternatif değildir. İdeal olan zaten doğru ve yeterli şekilde beslenmektir.. Supplement kullanımı çeşitli nedenlerle gerektiği kadar ve şekilde beslenemeyenlerin veya beslenmesine destek olmak isteyenlerin tercihidir.. Burası supplement günlüğü bölümü. Yani burayı okuyanların çoğunluğu supplement kullanmaya karar verip bunun doğru yolunu araştıran kişiler.
    Protein ve amino kullanımında önerilen vücudu 24 saat boyunca protein ve amino yönünden beslemek. Bunun için sabah kalktığınızda kompleks bir protein tozu, gün içinde spor öncesi ve sonrası whey protein ve yatarken de uzun süre emilimli casein protein kullanmak. Eğer miktar size fazla görünüyorsa sabah, antreman sonrası ve yatarken kullanabilirsiniz. Bu da fazla geliyorsa sabah ve antreman sonrası kullanabilirsiniz.
    Bana besin değerleri konusunda ders veren arkadaşlarıma da ben bir soru sormak isterim. Bir porsiyon tavuk göğsü veya şnitzelde, 5 yumurtada, 160 gr lık bir kutu ton balığında, bir porsiyon kırmızı ette ne kadar protein var. Ben günde 3-4 yumurtadan fazla yiyemiyorum, Her akşam ton veya somon balığı yemeyi de midem kaldırmıyor. Bazen yemek vakti müşterim gelirse ya hiç yiyemiyorum ya da iş gereği birden fazla yemeğe çıkmam gerekiyor. Gerçek dünya derken bunu kastediyorum. Doğrusunu bilmekle yapabilmek farklı şeyler.
    Bu supplement kombinasyonunu önerirken temel bileşenlerden oluşan bir kombinasyon tercih etmiştim. Hacim ve enerji için creatin, toparlanma için glutamin, kas kütlesinin temel yapı taşları için protein ve amino asit. Hepsi de üreticilerin önerdiği miktarlar. Fazla bulduğunuz proteinin miktarı 80-90 gr civarında. Beslenmeniz mükemmelse, yeterince kardiyo yapıp yemekten aldığınız karbo ve yağı da yakabiliyorsanız sorun yok.Protein tozu almayın ya da azaltın. Bu arada vücudun sentezleyebildiği protein miktarıyla aldığınız protein miktarı aynı değildir, üstelik bu insandan insana da değişir.
    Ben 80 kg lık birinin protein ihtiyacı 200 gr a yakındır dedim, siz 160 gr dediniz, ben supplement beslenmenin alternatifi değildir diyorum, sizde aynı şeyi söylüyorsunuz, ben eksiksiz ve düzenli beslenmek her zaman mümkün olmuyor diyorum, siz kendinizden örnek vererek olabileceğini idda ediyorsunuz.
    Beğenmediği bir yazıyı eleştirmek herkesin hakkıdır. Yanlışlar varsa düzeltilebilir. Ama sen satıcı mısın, bişey bilmiyorsun, öğren de gel tarzı eleştiriler yapmak, siz diye hitap eden birine babasının oğluymuşcasına hitap etmek sık olmamış. Saygılar.

16. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    @yenibirben diyorsunuz ki 80 kg lik birinin gunluk protein ihtiyaci 200 gr dir. Yazdiginiz on lerin gramajinda olcek basina 24 gr protein var yani yuvarlayacak olursak 100gr protein eder(aminolari hesaplamadim bile). Bu da 80 kg lik bir bireyin (yani benim) %50 den fazla gunluk protein ihtiyacidir.Kaldi ki mesela tavuk balik gibi protein kaynaklarindan alinabilecek vitamin ve miberalleri hesaba katmiyorum bile.

Ayrica 1.5*kg gunluk protein ihtiyacina katiliyorum.Bizim gibi amator sporculara 2*kg fazla gelebilir(herkesi kastetmiyorum).Bizim vucudumuz o kadar proteini sentezleyemeyebilir ama mesala atiyorum bir Jay Cutler dersek kg*10 gram da yese faydasi olur.

Bu yuzden bazen kendimizi taniyip haddimizi bilmemiz gerekiyor(yanlis anlasilmasin genel konusuyorum).

Balboa7, redpack ve sthammer bunu beğendi.
  17. alejandro88

alejandro88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

Merhaba
    yıllar öncesinde 2 yıllık bir vg geçmişim vardı fakat hastalık askerlik derken ara vermek zorunda kalmıştım. simdi 4 aydır düzenli olarak devam ediyorum. elimde whey+casein var bunlarin yanina birkaç urun kombine etmeyi düşünüyorum. Aklımda gaspari animo 8000, xtend scavation ve hangi marka olmasında kararsız kaldığım creatin var.. Sizlerin tavsiye edeceğiniz ürünleri markalarıyla beraber söylerseniz sevinirim.

18. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ara verdiyseniz bence bir kaç hafta sadece kreatini buna whey+kazeinin yanına ekleyin.İlk kombineniz bu şekilde olsun.Heralde amacınız hacim kazanmak. Bir kaç hafta sonra diğerlerini eklersiniz.Amino yerine bir booster daha verimli olabilir.c4 yada assauld gibi. Bunun yanında vitamin ve mineralleri unutmayın.Genelde kötü çocuk gibi hep kombine dışında kalıyorlar.

Kreatinin markası o kadar onemli değil.%100 saf olsun yeter.

19. alejandro88

alejandro88 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    N

Anladım peki vitamin olarak hangi ürünü tavsiye edersiniz?

20. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    741
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Eczaneden alacağınız herhangi bir ürün yeterli olacaktır.

Sayfayı Paylaş