Ekmekle Oynamak Okadar Kolaymı?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve tamiyatr tarafından 15 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar afedersiniz ama köylük bir yere internet kafe açtık buradaki halk işi gücü yok bizim ekmeğimizle oynuyorlar manyakmıdırlar nedirler.adam gelip şu çocuğa ateri aç diyor.Şort giyersin bön bön bakarlar.Cumaya gitmezsin teraviye gitmezsin bön bön bakarlar çünkü herkes itikatlı olmak zorunda.30 Ağustos'ta kimse bayrak asmaz tek bayra asan benim.Utanmadan vatan severlikten bahsederler.Şimdi bunları niye anlatıyorum ben bunları yaparken uzaylıymışım gibi bakıyorlar.Yok jandarma geliyor dikkat et diyorlar.Sanki kanunsuz iş yapıyorum.Ara sıra sitenizdeli sporcuları görupmotive oluyorum ve solana gidip çalışıyorum.Soz söz kahve kültürünün hakim olduğu yerde ne spor,ne internet(kafeden bahsetmiyorum),ne de kitaptan bahsetmek mumkün.kendinize iyi bakın.Göz olmadan işler dilerim

2. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Kafalar cok geri anlatilcak gibi degil

3. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Tamiyatr, maalesef anlattıkların ülkemizin gerçeği.
    Dediklerini bende yaşıyorum, insanın özeli olan ibadet ve inanç, maalesef bir çok insanın dedikodu konusu halinde.
    Tanrıya yoğun bir şekilde inanan insan, başkasının ibadetine kafa yoracak bir ruh haline girmez, giremez, zira kendisi ile Tanrı arasındaki bağdan başkasını düşünemez.
    Ancak bende işimin bulunduğu çevre nedeniyle gittiğim cuma namazlarında, geğirerek, esneyerek, uyuklayarak namaz kılıp, sonrasında, Cuma namazına kim gelmiş, gelmemiş dedikodusu yapan insancıklar gördüm.
    Ben yapı olarak kendi bildiğimi okuyan ama görüntü itibarıyla uyum sağlar görünen biri olarak, fazla dert etmiyorum tüm bu gördüklerimi, sadece acı bir tebessüm beliriyor yüzümde.
    Küçük dünyaları olan insanlar, çevrelerinde farklılığa ve özgünlüğe katlanamazlar, bu durumda, farklı olan insan kendisinden emin olmalı, zaman zaman dar görüşlü insanların suyuna gitmeli, ama asla kendi doğruluğundan şüphe etmemeli.
    Askerliğimi yaparken, ve şimdiki işimde, dünya görüşü bana göre çok daha sığ olan insanlarla çalışmak durumunda kaldım, gerçekten bezdirici bir deneyim, ancak hayatın gerçeği bu, bu insanlar, çalışma arkadaşın, müşterin ve hatta işverenin olabilir, yapılacak olan, sağlam durmak, adapte olmak, ama tüm bunları yaparken kendini korumasını bilmek, kolay değil!!!

4. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Evet insanlar farklı kişilerden hep korkmuşlardır.Bu kitap okurkende spor yaparkende hep aynıdır.Sevgilerimle

5. tamiyatr

tamiyatr Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Evet değiştirmeye kalkıncada olmadık laflar duyuyoruz.

6. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Benimde başıma bu tür bir olay geldi 10 günlüğüne gittiğim kütahyada şort giydimmi bana bön bön bakan insanlar oldu ve bir bakkala bira sorduğumda ise garip tepkiler aldım ve vs. tabi benim memleketime yaşamadığım ve alışık olmadığım olaylar olduğundan çok şaşırdım..

7. ZERO

ZERO Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yaw işimdi ülkemizde bir ispanyol erkek etekle dolassa nasıl bakarsak.senin kide o meselaye dönmüs sanırım.

Sayfayı Paylaş