ekmek yemegi kestim ve sonuc :)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve boratoprak tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. boratoprak

boratoprak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar bir bilgiyi sizinle paylaşmak istedim zaten genel olarak herkes biliyordur ama uygulayan pek yoktur heralde bundan 10 gün önce canan karatayı izledim tvde daha sonra youtubeden tüm konuşmalarını falan dinledim protein tozu kısmına fazla takılmadım ama karbonhidratlar kısmını dikkatlice dinledim ve özellikle ekmek olayını kendim 10 gündür uyguladım belki inanmicaksınız ne sabah kahvaltıda ne öğle yemeğinde nede akşam yemeğinde ekmek yemeyi kestim normal beslenmem haliyle arttı doymuyorum doğal olarak acıkıyorum ve yiyorum maddi durumum sıkıntı yaratmıyor kendi işyerimin yanında komşum cafe işletiyor öğle ve akşam yemeğimi ordan tavuk sote üstü kaşarlı olarak tüketiyorum ekmeksiz sabah kahvaltıda melemen veya haşlanmış yumurta süt vb uzun lafın kısası 175 boy 87 kilom vardı yağ oranımı bilmiyorum hiç ölçüm yaptırmadım fakat şuan 82 kiloyum ve göbek çevemdeki yağlarım gözle görülür şekilde azaldı ölçüm yaptırmadım ama aynadan bakınca kas oranımda bi kayıp göremiyorum göbek çevrem ciddi bişekilde eridi demek istediğim gerçekten kadının söyledikleri işe yarıyor aslında bunu zaten bizde biliyorduk ama uygulamıyrduk fazlası olan arkadaşlar lütfen ekmek yemeği kesin tam tahıllı cavdar falan olsada kesin yemek fazla yiyin ama ekmek yemeğin farkı göreceksiniz hayırlı cumalar iyi sporlar.

2. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Ekmeği kestin tamamda hiç karbonhidrattamı tüketmiyorsun okadar hızlı kilo verdin?

3. boratoprak

boratoprak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    ekmek ve şeker tüketmiyorum karbonhidrattan kastın makarna pilavsa evet tüketmiyorum mesela ogün belki komik gelebilir ama kıymalı yumurtalı ıspanak yaptım yedim dükanda protein ağırlıklı besleniyorum amaca göre değişir ama yağ yakmak istiyorsanız 1 hafta uygulamanızı tavsiye ederim

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:16 ----------

eklemek istediğim birşey var katılın yada katılmayın demiyorum bende tam bilmiyorum makarnanın enerjisi 1 saat sonra sıfırlanır diyor kadın :)) sizce bu doğrumu?

4. mertkln

mertkln Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Normal buğdaydan yapılmış makarnanın enerjisi kısa sürelidir doğru, fakat %100 durum buğdayından yapılmış makarna komplex karbonhidrattır uzun süreli enerji sağlar kan şekerini aniden yükseltmez.

0 kh ile çok çabuk kilo verirsin tabi ama kas kaybı çok fazla olur ve gün içinde kendini hep yorgun hissedersin. Antrenmanlarda da performansın düşer.

5. azazil

azazil Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Karatay diyeti bu sporu yapanlar icin pek uygun degil. O neredeyse hickarbo almayin diyor. Mesela spordan once karbo almak lazim degil mi haslama patates, makarna veya pilav ama Karatay da bunlar yasak. Sadece haftada bir bulgur pilavina ve kahvaltida kuru kayisiya izin var. Meyve de yok denecek kadar az cok az yenilwcekk. Aksamlari yemekten sonra tv karsisinda meyve asla yiyemezsiniz Canan hanim bunu da yasakliyor.

Mesela burda hep az az ama sık sık yemek tavsiye edilir. Sporcular tek seferde aldigi
    protein veya karboyu ogunlere bolerler ama Canan hoca gunde 3 ogunden fazla yemeyin der. Leptin hormundan bahseder o programda emin bundan bahsetmistir.

Karatay diyetiyle ilk etapta kilo verimi oluyor hem de sasilacak derecede hizli ama sonra metobolizma yavaşlıymnr. Benim oyle olmustu. Bu diyet protein agirlikli oldugu icin guzel ama bu spor icin pek uygun degil. Zaten beyaz ekmek yemiyoruz, şeker yok ama hic karbo almadan olmaz. Karbonhidrat derken tabiki kompleks olanı

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:45 ----------

karbonhidrat derken yavaş indirilip yavaş kana karışan ve bize uzun süre tokluk ve enerji vereni kasdettim

6. boratoprak

boratoprak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    sayın azazil farklı açıdan düşünmek lazım kadın zaten zayıflamaya yönelik bilgiler veriyor kaslanmak kilo almak isteyenler için bu diet zaten uygun değil ayrıca sağlıklı yağlar ve proteinlede kas yapılır ama zayıf olan insanlar için tabiki uygun değil ben kendimden yola çıkarak uyguladım bu dieti ekmek yok şeker yok 10 günde 5 kilo verdim göbek çevremden tabiki egzersizle birlikte ve kas kaybım olduğunu sanmıyorum günde 150 gram protein sadece yemeklerden alıyorum toz kullanmıyorum spor öncesi weider nos x10 spor bitimine yakın 2 ölçek xtend alıyorum nos x10 uda 100 liraya düştüğü için aldım merak edip :)

7. brhmcr

brhmcr Guest

Karataycilar metabolic damage olayini atliyorlar. O kadar kisik karbo ile uzun surede vucut hasar gormeye basliyor. Karaciger fonksiyonlari artiyor vs vs.

SAglik icin herseyde denge lazim.

Ekmek seker vs zaten bir cok diet uzmaninin onermedigi seyler sadece karatayda degil.

Ama tebrikler biryerden baslamak onemli.

Konu acarken basliklara dikkat edelim lutfen bunu editledim.

8. barfiksPro

barfiksPro Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    53
    ben 2 aydır ekmek tüketmiyorum arada bir iki lokma dışında, ama bu ramazanda kilo vermek yerine kilo veriyorum sanırım uzun süre yemek yemeyip birden abanmak direk yağ yapıyor

9. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    10 günde 5 kilo fazla. Emin ol hespi yag degil gidenlerin. Zifir Karbo Beslenmeye devam edersin ileride cok SIKINTI cekersin Enerji düsüklügü vb.

10. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    0 karbonhidrat diye bir beslenme olamaz, vücudumuz enerjiyi %55-60 oranında karbonhidratlardan %25-30 protein, %10-15 oranında ise yağlardan sağlar. özellikle beyin fonksiyonları için karbonhidrat önemlidir. Karatay'ın bir bildiği vardır elbet Prof. Dr. sonuçta. ama diyetinde sebzeler de mevcut dolayısı ile karb. yasak değil...

11. boratoprak

boratoprak Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Ben zaten karbonhidrat yasak demedimki dikat ederseniz ekmek şeker pirinç ve makarna tüketmiyorum dedim ara öğünleri dikkate alırsanız fındık fıstık türevlerinde karbonhidrat yokmu hem vücuttaki yağlar enerji versin diye karbonhidrat olarak yakılmıyormu pirinç makarna yerine etli kuru fasulye bin kat daha iyidir enerji versin diye karbonhidrata yüklenmek bence çok yanlış herkes (kilosu normal olanlar için konuşuyorum zayıf yapıda olanlar kilo almak isteyenler için değil) ben şuan gayet memnunum kadının kitaplarını aldım okuyorum :) pastırmaya abanın diyor :)

12. simple

simple Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
  13. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    Benim yasam tarzimda Karatay diyeti. Buyuk faydasini gordum

14. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Canan Karatayın lahmacun tavsiyesine uyuyorum bütün hanımlara öneriririm bol bol lahmacun yeyin zayıflatır :D

Yaver27 bunu beğendi.
  15. ozge_cakir00(instagram)

ozge_cakir00(instagram) Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Social Worker, Psychologist
    Yer:
    Ankara
    Bol bol demiyor ben bugun oglen lahmacun yedim yalniz bir adet. Bir adeti gecmemekte fayda var biz bayanlar icin. Lahmacunu onermesinin nedeni de hamurunun mayasiz olmasinda

16. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Kardiyoloji derneği başta olmak üzere birçok önde gelen prof. Canan hocanın diyetini sağlıklı bulmuyor. Uygulamanızı tavsiye etmem

17. BodySezer

BodySezer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Saçma sapan işlerle uraşmayın Karbonhidrat Bi sporcunun organı kadar önemlidir %50 lere varan rakamlar söz konusu karbonhidratta alınması şart aşırıya kaçması tabiki iyi değil sporcuyum diyosan karbonhidrat senin dostundur zayıflamak demek sadece yemek yemeyi kesmek demek değildir ekmek vb seylerden kacmak değil programlı düzenli ve antremanlı bi şekilde kondisyon olmaktır zayıflamak buda zaman gerektirir herkeze iyi antremanlar.

Acı Çekmeyi Öğrendiğin Zaman DEĞİŞİMİ Hak edersin ..... (arnut swazaneger)

18. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    günde 4 tam ekmek yerdim, ki 3600 kalori yapıyor.ben de karatayı dinleyince vazgeçtim. şimdi tam buğday ekmeği alıyorum, 500 gramlık, 5-6 gün gidiyor. ama makarnabulgur falan yiyorum

Sayfayı Paylaş