Ekmek Tüketimi...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve atanerber tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Amacım Kilo vermek Günde max ne kadar ekmek yemeliyim kilo vermem gerekiyor yaşım 16 boyum 1.72cm kilom 98 günlük kalori ihtiyacım 3240 kalori ve günlük nasıl beslenmem gerekiyor fazla olmazsa şu öğünde şunları yiyebilirsin diye önerirseniz çok sevinirim..

2. sthammer

sthammer Guest

öncelikle beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeğini tavsiye ederim, yine ekmek tüketiminde pilav, makarna vb. türevleri menüde varsa ekmek yemem kendi adıma
    glisemik indeksi yüksek besinlere dikkat et; pilav-makarna-şekerli ve gazlı içecekler-patates-beyaz ekmek vs. bunlarda aşırıya kaçmamalısın ve akşam yemeğini geç saatte yememelisin, en geç akşam 8'de yemeğini yemiş olman senin yararına çünkü depo yağlarını yakan leptin hormonunun çalışması için gerekli bu.
    Sabah kahvaltısında ekmek yerine yulaf ezmesini yoğurtla karıştırabilirsin, ayrıca içeriğindeki lif çok yararlı olur, peynirini yumurtanı ve zeytinini de eksik etme, çok sık yemek yeme insülin seviyen yükselir vs. karatay beslenmesine de bakabilirsin

atanerber bunu beğendi.
  3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bunlara artı olarak
    Pirinç pilavı yerine bulgur pilavı, makarna yerine kepekli makarna yersen daha iyi olur (onların glisemik indeksi daha düşüktür)

Ekmek konusunda da arkadaşa katılıyorum tam buğday ekmeği en güzeli, kan şekerini de dengeler. Günde iki dilimden fazlası da gereksiz bence.

atanerber bunu beğendi.
  4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    0 ekmek :) belki tam buğday veya çavdar ekmeği ama onlarda 2 3 dilimi geçmemeli
    iyi forumlar

atanerber bunu beğendi.
  5. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    sabahlari 2 dilim tambugdayli ekmek aksam yemeginde corbanin yaninda 1 dilim. Günde 2-3 dilim yeterli bence

atanerber bunu beğendi.
  6. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Her zaman tam buğday olmasada yerine göre tam buğday veya kepekli ekmek tüketiyorum sabah 1 max 1.5 dilim akşamda aynı şekil 1 veya max 1.5 dilim ekmek yiyorum belirtigim gibi günlük kalori ihtiyacım 3240 kiloda takıntılı biriyim güzel bir diyet uyguluyorum haftada 3 gün spora gidiyorum.Sabahları kalktıgımda tartılıyorum 98.5 geliyorsam akşam son öğünümü yiyorum tartılıyorum 99 küsür bir kilom oluyor hep aynı yerde sekiyorum sporda veriyom boş kalan günlerde tekrar alıyorum galiba ama cidden yemekte aşırıya kaçmıyorum nasıl çözecem bunu ? :)

7. sthammer

sthammer Guest

çözüm daha az kalori almak ve daha çok efor sarf etmek, tartı olayına gelince; gece uykuda vücudun kalori harcar bu nedenle sabah daha az çıkar, akşam yemeğinden sonra da tartılırsan fazla çıkarsın normal yani.
    Benim tavsiyem haftada 1 gün tartılman yönünde; sabah aç karna ve diyelim p.tesi tartılıyorsun, 1 hafta sonra aynı gün ve aynı saatte yeniden tartıl ve not al, en sağlıklı yöntem bu, aksi taktirde rakamsal bir karmaşa yaşaman normal

8. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Ekmekten çokta korkma sabah kahvaltısında yulaf yiyemiyorsan yiye bilirsin öğlen aksam yemeklerinde makarna pilav bulgur varsa gerek yok bence ama eğer o yardımcı yemekler yoksa 2 3 dilim yiye bilirsin..

Sayfayı Paylaş