Ekmeği Nasıl Bırakıcam ?? :)))

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Kadir- tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Merhaba Arkadaşlar..

Arkadaşlar 3 aydır bu spordayım beslenmem yanlış olduğu için çok şey kaybettim mesela 3 kilo kas kaybı 4 kilo da yağlandım a32

BUNUN SEBEBİ SADECE EKMEKK !!!!!!!!!!!!!!!!

BEYAZ EKMEK !!!!!!!!!!!!1 :mad:kafa_kafa_kafa_kafa_

NAPSAM NE ETSEM OLMUYOR BEYAZ EKMEK ALIP YARIM EKMEK YİYİORUM HERGÜN 1 EKMEK BİLE OLDUĞU OLUYOR

KEPEK EKMEĞİ ALSAM 20 DİLİM YİYİP MİKTARI YİNE EŞİTLİYORUM duh duh duh

EKMEĞİ (KEPEKDE DAHİL) HEM BIRAKIP HEM NASIL DOYABİLİRİM ?

YANİ Bİ YEŞİL FASULYE YERKEN HEM EKMEKSİZ HEPDE MASADAN DOYARAK NASIL KALKARIM

CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN :)

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kafanda buna engel olmadıkça hiçbirşey engel olamaz. Elini kolunu bağlasak bile bir şekilde kurtulur yersin.

kaba ve Kadir- bunu beğendi.
  3. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Shaq tahmin edebiliyorum. Mutlaka önce kafada bitirmek lazım fakat başka bir seçeneğim varmı ekmek gibi yemekle birlikte yenip karnına tokluk hissi verecek bir besin ? ekmekden daha az besin değeri ile tabiki ..

4. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ekmek bende yiyorum malesef fakat acayip derecedede protein alıyorum günde maksimum yarım ekmek yiyorum ama, benim gibi yaparsan etkilemez. maksimum yarım ekmek + vücud ağırlığının 2 katı protein.

5. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Ben tüketmiyorum -doymadan kalkma konusunda kendimden örnek veriyim.

2 kutu konsverve açıyorum 160 gr lık yağını süzüyorum tüketiyorum üstüne su tokluk hissi veriyor.

veya 250 gram tavuk göğsü +su tokluk hissi veriyor .

Zaten bir müddet uzak kalırsanız sonra aklınıza bile gelmiyecektir.Allah hepimizden razı olsun inşallah.

Kadir- bunu beğendi.
  6. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Yemekden sonra su olayı hakkatten etkili demin denedim :D tavsiyeleriniz için teşekkürler :D

Allah Razı Olsun :)

Kolay gelsin :)

7. Fos4Lu

Fos4Lu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Teknik Ressam
    Yer:
    İstanbul-Pendik
    bende her öğünde en az yarım ekmek yerdim ama daha spora başlamadan bırakıcam dedim şimdi tam buğday yiyorum en fazla 3-4 dilim akşamları sabah 2 dilim yiyorum boşuna fazla beyaz ekmek yediğimi farkettim sonra ekmekle karın doyuruoz :D

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Ekmeği bırakmak basit olucak ekmeği yediğin öğüne bir tabak makarna veya pilav koy , yanındada o öğün varsayalım ki yarım ekmek yiyorsun 2 dilim ye diğer hafta 1 dilim her öğün 1 dilime düşürdükten sonrası basit.Ben böyle birşey yapmadım ama doğrusu buydu.Ben direk yemek istemiyorum diyet listemi koydum ekmeksiz 2 senedir ekmeği anca bayramlarda yerim.

9. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    bence sorun ekmekte değil, iştahta, o ekmeğin yanında neler gidiyordur muhtemelen. ben de zamanında her öğün iki ekmek tütetiyordum ,
    şimdi tam buğday ekmeği ya da tam tahıllı ekmek alıyorum, sofraya iki en fazla üç dilim koyuyorum. yediğim ekmek de bununla sınırlı kalıyor. sofraya beyaz ekmeği koyarsan zaten bitirmeden kalkmazsın.

10. TheLabarna

TheLabarna Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunun tamamen psikolojik olmakla birlikte iştah probleminde olabilir amacına uygun olarak nelerle beslenmen gerektiğini bilmelisin genellikle tok tutacak besinler öncelikli tercihin olmalı. Şimdi gelelim ekmek konusuna ekmeği hiç yememek oldukça tehlikeli birçok meyve karbonhidrat ihtiyacını tam manası ile karşılayamaz. Ekmeğe tam tahıllı , tam buğday, ruşeymli , çavdar gibi boyutlardan bak bunları tüket her öğünde 1 dilim kızartıp bu tür ekmeklerden yersen kilo almayacağın gibi karbonhidrat ihtiyacında önemli ölçüde karşılanmış olur.

11. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Güzel bir restorana gidiyorsun, en sevdiğin yemek ve arasıcaklarını söylerken sen sormadan beyaz ekmekler masana konmuş bulunuyor..bir güzelce hepsini mideye indiriyorsun..böylesine bir gecede diyet yapmak olmazdı..sonra ellerini yıkamak için lavaboya gidecekken yanlışlıkla kilere dalıyor ve en sevdiğin ekmeklerin içinde farelerin yuvalanmış olduğunu görüyorsun. Bundan sonra her beyaz ekmek gördüğünde o farelerin kokusunu hissedecek ve ekmek yiyemeyeceksin.

12. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Tost ekmeği şeklinde dilimlenmiş tam buğday ekmeği alıyorum. Sabah kahvaltılarında 3,akşam yemeklerinde 2 dilim çıkartıyorum ve poşetin ağzını bağlayıp sofradan kaldırıyorum. Poşet masada durursa 1-1-1-1 bir bakmışsın 6 dilim ekmek yemişsin :)

13. paulista

paulista Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    eskiden bir oturuşta beyaz ekmek tüketirdim ama bunun bir sonu gelmesi gerektiğini düşündüm ve beyaz ekmeği tamamen bıraktım. neredeyse 6 aydır tek bir dilim beyaz ekmek yemedim. sadece günde 1-2 dilim yoğun kepekli ekmek tüketiyorum.

artık neredeyse beyaz ekmeği gördüğümde midem kalkıyor. :)

istersen sende yapabilirsin. ama kararlı olmak lazım...

14. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Her öğüne pilav ve makarna koy olsun bitsin.

Bunlara rağmen ekmek yiyorsan sana diyecek bir şey yok :) Ben badiye başlamadan önce kahvaltıda 2 ekmek yiyen bir adamdım. Pilav ve makarna sayesinde ekmeği bıraktım.

15. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Ekmegi niye bu kadar seviyorsun anlamiyorum, ben 2 yildir yemiyorum onun yerine pirinc makarna tuketiyorum.

16. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    tabağı ortadan ikiye böl

tabağı ortadan ikiye böl yarısına yemek yarısına bulgur makarna lapa pirinç falan koy oldu bitti...

açlık hiissini yenmen için salatayı yemekten önce ye

yemeğin suyundan uzakdur ....

BAYAT EKMEK KULLAN ...

TEŞEKKÜR BUTONUNU TUKLAMAYI UNUTMA

17. ScRyedd

ScRyedd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende senin gibi çok ekmek yiyordum nasıl bırakacağım diyordum ama şimdi sırf kahvaltıda 1 dilim tam buğday ekmeği yiyorum o da kahvaltı diye yoksa onuda yemem.

Zamanla alışıyor bünye

18. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    bu arada birseyi belirtmek istiyorum. 100 gr beyaz ekmek ile kepekli ekmek arasinda kalori bakimindan pek bir fark bulunmaz. Lif degerleri farklidir. Bu da kepekli ekmegin sizi daha uzun sure tok tutmasi demektir.

Toplumda ne yazik ki su yanlis bilgilenme mevcuttur.Kepek ekmegi lightdir. Ve daha fazla yenebilir.

Halbuki kan sekerinde oynama yapmadigi icin(beyaz ekmege gore glisemik indexi dusuk) kepek ekmegi onerilir.Kalori bakimindan hemen hemen beyaz ekmek ile aynidir.

19. Kadir-

Kadir- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Teşekkürler arkadaşlar konudan sonra neredeyse 1.5 ay oldu ekmek konusunu sıkı tutuyorum en çok işime yarayan şey su oldu aslında bakarsanız 2 ton balığı + 2 bardak su içtimmi masadan kalkamaz hale geliyorum ve buda bana ekmeği unutmam konusunda yardımcı oldu proteinli bir besin üstüne 2 bardak su çektinmi ekmeğe yer kalmıyor :D benim gibi düşkün olan birine bende en azından yazıp yardım etmek istedim :)

Cevaplar ve yardımlarınız için teşşekür ederim :))

20. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Ekmek tüketimi en anlamadığım şey. Ben kendi adıma ailem yemiyor olsa kahvaltı harici arayacağımı dahi sanmıyorum. Yine de aileden dolayı genelde tam buğdaylı yada kepek ekmeği tercih ediyorum en azından daha sağlıklı. Onlarda da en fazla bir veya iki dilim omletin yanında.

Sayfayı Paylaş