Eklemleri açmak esnetmek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YASINN24 tarafından 25 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. YASINN24

YASINN24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar boyum az daha uzaması için eklemlerimi esnetmek istiyorum şuan yaklaşık 1 aydır vg yapıyorum.Dinlenme günleri gibi zamanlarda eklemlerimi nasıl esnetebilirim veya bunlar için hareketler var mı ? Basketbol oynadığımdan bazı esnetme hareketlerini bliyorum işe yarar mı ? 16 yaşındayım 188 191 gibi bir boyum var ancak az daha uzatmak istiyorum. En korktuğum hareketler makina omuz press ve leg press kime sorarsam bir sorun olmayacağını söylüyorlar bende 45 kilo falan deniyorum bunları görüşlerinizi bekliyorum.

2. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Kafanı duvara vur boyun uzamasa bile aklın başına gelir

3. YASINN24

YASINN24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Üslubünüzü beğenmediğimi söylemem gerekiyor . Sonuçta forumda araştırarak soruşturarak bildiğimiz yanlışları düzeltmeye çalışıyoruz.

4. Ckavustran

Ckavustran Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Konunun amacını anlayamadım,boyun uzun anladık.Basketbolcusun esneme hareketlerini biliyorsun sana hangi hareketlerin zarar verip vermeme ihtimali olduğunu da söylemişler bize ne soruyorsun şuan? yoksa uzar mıyım diye kahinlik mi bekliyorsun ki bu kurallara göre yasak.Ayrıca sorduğun soruların çoğunun cevabı forumda mevcut.

5. YASINN24

YASINN24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Neden hala saldırgan tavır takındığınızı anlamadım belli başlı esnetme hareketleri biliyorum ama işe yaradığı hakkında bilgim yok

6. elezar

elezar Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Kamu Yönetimi Mezunu
    Yer:
    Ankara
    Korkmaniza gerek yok tüm hareketlerde ağır kilolarla dogru formda calisabilirsiniz spor hayatinizda basarilar

7. YASINN24

YASINN24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Asılı kalmak ve barfiks çekmek cidden işe yarıyor mu omurgayı esnetmekte ve barfiks çekmek alışkanlık mı yoksa güce mi bağlı

8. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    ikiside. hiç barfiks çekmemiş iri yarı güçlü bir bodyci barfiks çekemeyebilir . Ama barfiks sayısı dersen bu kilonlada orantılı birşey mesela gelip 50 kilo bir çocuk 1 ayda geliştirip 10 barfiks çekiyorum diye sevinir ama bu güçlü olduğunu göstermez veya 65 kilo ama kaslı güçlü bir çocuk 8 barfiks çeker güçsüz ilan edilir oysa barfikste olay sadece güç veya alışlanlık değildir genel bir rakam koyucaksak ortaya 8i geçen genelde sporcu düzeyinde diye geçer .

Boy olayında ise barfiksin dediğin gibi boya yararı vardır ama yararı vardır kesin uzatır diye birşey yok . Ben 1.5 yıldır düzenli düzensiz ara ara çekerim boy anlamında 2cm falan uzamışımdır illa bişeye bağlıycaksam beslenmeme bağlarım barfiksle gözle görülür bir boy uzaması görmedim . Kaldıki hadi ben çok uzun bir dönem barfiks çekmedim diyelim uzun yıllar SW yapan arkadaşlarımda var onlardaki gelişimde aynı yani barfiksle vücut dikleşir görünümün daha iyi bir hal alır ama konu boyu uzatmaksa bence bunlardan önce beslenmedir . Kaldıki senin yaptığın çalışma basketbol boy için ekstra bir antrenman yapmana gerek yok .

elezar ve Balboa7 bunu beğendi.
  9. YASINN24

YASINN24 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum

Sayfayı Paylaş