Eklemler için en iyi tedavi yöntemi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve dunkan tarafından 18 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. dunkan

dunkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese selamlar..Bu sporu senelerdir yapıyorum fakat çok ağır bench press yüzünden omuz eklemlerimde kronikleşen bir sakatlık oldu. Ortopediste gittim ve omuz eklemlerini tutan kaslarımın uzadığını ve güçsüzleştiğini söyledi. Oraları güçlendirmek için hiç görmediğim ve çoğu fitness ve badi hocasınında bilmediği 2 hareket gösterdi. Ve gerçekten tam olarak o kaslara etki ettiğini hissedebiliyorum fakat 2 sene geçti hareketleri yapmama rağmen çok az ilerleme kattettim. Glukosaminde kullandım.
    Ayrıca badi yapmaya devam ediyorum fakat bar bench press yerine ekleme daha az vurduğu için dumbell bench press yapıyorum ve daha rahat oluyor. Eklem sorunu bütün vücudumda var sanırım eklem kaslarım normale göre daha güçsüz ve bitmeyen bir çıtlama var.
    Bu 2 ay steroid vurulmayı düşünüyorum fakat yoğun bir kür şeklinde değil bilinçli bir şekilde kullanmak istiyorum hatta doktor kontrolündede yapabilirim. Sadece eklemleri daha hızlı tedavi için. Sizce eklemleri en çok kuvvetlendiren steroid nedir? Whey protein, glutamin ve creatinde aldım. Hepsini beraber kullanacağım. Fikirleriniz ve görüşlerinizi bekliyorum.
    saygılar..

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    omuz ve sırt ta oluşan ağrılarda buyuk ihtimal supraspinatus (rotator aadelesi) adelesine doğan baskıdan kaynaklanan bir sıkışma olabilir önce doktora görün sonrada rotator guruplarına yönelik çalışma yap

3. OdnamoK

OdnamoK Özel Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    2,5 ay önce bench press yaparken bende sol omuzumu sakatladım, sanırım omuz kemiğimi sakatladım. Omuz kemiğinin üstüne bastırınca ağrı yapıyor. Doktorun size önerdiği hareketler nedir ? Belki benim de işime yarar.

4. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    eklemleri güçlendirmek için e vitamini ve omega3 içeren besinler tüketilmeli... supplement olarak glukozamin ve kondroitin içerikli ürünler tercih edilmeli...

5. Sezginho

Sezginho Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Yalova
    Eklemler

Hemen konuya girmek istiyorum
    Benim eklemlerimin olması gerekenden daha güçsüz olduğunu düşünüyorum (özellikle el parmaklarımın) Kas bakımından iyi bir vücudum var ama eklemlerim güçsüz sanırım tabiri caizse Kız Gibi bileğim var :D:D Eklemlerimi nasıl güçlendirebilirim bana yol gösterin lütfen hangi besinler etkili eklemler için

Bu arada yaşım 17 genç olduğum için henüz kemiklerim ve eklemlerim tam gelişmemiş olabilir mi?

Teşekkürler...

6. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşın itibariyle eklemlerdeki kıkırdak dokun tam sertleşmemiştir. Eklem değil de genel bakışla kemik yapın zayıf desek daha dogru olur ve bu genetiktir gelişmesinde de çok birşey bekleme.

7. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Sezginho

Konuları tek bir başlık altında toparladım, dağınık olmasın.
    Bilginize.

Gray Wolf ve saydam bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş