Eklem ve lif güçlendirici besinler nelerdir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve anti91 tarafından 7 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. anti91

anti91 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Eklem ve lif güçlendirici besinler nelerdir?

beyler 1 yıl içinde 3 kez ayak bileğimi 2 kez omuz sakatladım hep eklem yerlerinden sakatlanıyorum.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2008
  2. Gray Wolf

Gray Wolf Üye

Beğenileri:
    267
    Ödül Puanları:
    0
    ilk önce bu kadar sakatlanman hiç iyi değil bu işte bi yanlışlık var. sen ya tam iyileşmeden spora dönüyor yada gücünden çok ağırlıklara giriyorsun. eklemler için kalsiyum,d ,c vitamini, magnezyum... benim bildiklerim sen en iisi bi multivitamin alabilirsin.

tendonlar için ise dikkat et. kas ile tendon gelişimi aynı hızda olmaz. kendini zorlama sınırlarını dikkatli belirle...

kolay gelsin...

3. OzK@N

OzK@N Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gray Wolf arkadaşımın da dediği gibi sen haddinden fazla ağırlığa giriyo olabilirsin. sakatlıkların iyice deçsin, yeniden başladığında ağırlıklarını kendine göre ayarla. kilolar zamanla artacaktır zaten

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    besinden kastın yemek olarak almak ise ayrı bir araştırma yapmak lazım ama direk maddenin kendisini almak istersen supplementlar bölümünde glucosamine sulfate başlıklarını inceleyebilirsin..

glucosamine sulfate, chondroitin, MSM ve köpek balığı kıkırdağı (shark cartilage) eklem onarıcıdır..

elezar, merturhan77 ve sarc4stic bunu beğendi.
  5. merturhan77

merturhan77 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar bi sorunum var yardımcı olabilceğinizi düşünüyorum. Barfiks çekerken sağ ön omzumun tendonunu sakatlamıştım barfiks çubuğu eğriymiş ondan diye düşünüyorum barfiks çekmemi önlüyordu acıtıyodu ama omuz çalışabiliyodum iki ay sonra iyileşmişti yine salaklık edip o yamuk barfiks yerinde çektim aynı şekilde sakatladım barfiks çekmenin yanında barbell row da yapmamı önlüyor ön omuzun kökünden bi acı geliyo tendon olsa gerek bu saydığınız ilaçlar onarımını sağlar mı? yine aylarca beklemek istemiyorum teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş