Eklem Sıvısı Desteği İçin Hyaluronik Asit

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve diez tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    GNC'de triflex'i incelerken karşılaştım..artık bu madde içermeyen triflex yok sitede..
    "Hyaluronik asit, eklem sıvısının etkinliğini ve fonksiyonlarını desteklemek amacı ile kullanılan, eklem sıvısının yapısında da doğal olarak bulunan önemli bir yardımcı maddedir" diye tanımlanıyor..

Eklem desteği kombinasyonları arasına eklenebilecek bir ürün..

GNC bu ürünü glucosamine-chondroitin ve msm ihtiva eden ürününe eklemiş..

SportPharma da glucosamine-chondroitin ve msm yanına bu asiti eklemiş..
    http://www.bodybuilding.com/store/sport/jointv.html

NOW , hyaluronik asit ve msm. içerikli ürünler satıyor..
    http://www.bodybuilding.com/store/now/ha.html
    http://www.bodybuilding.com/store/now/hyal.html

eklemlerinden dertli olupta sadece glucosamine-chondroitin ve msm içerikli ürünler kullananlara tavsiye ederim..

ek olarak deri dokusunda da bulunan bir madde ve deri sağlığı adı altında satışa sunulmuş versiyonları da var..estetik cerrahi de dolgu olarak kullanılıyor araştırdığım kadarı ile..
    http://www.bodybuilding.com/store/olabs/ha.html

son olarak tavsiyem içeriğinde kollajen olmayan ürünleri almakta fayda var..hayvan kollajeni deli dana krizinden sonra kullanımı tavsiye edilmeyen bir ürün..ayrıca domuz kollajeni olma riski de var..içerikleri okumak lazım..

Son düzenleme: 4 Şubat 2009
    Despo, josef_1531, Rpac ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    diez konu dışı olacak artık kusura bakma ama lafı geçmişken bi sorayım: deli dana krizinden sonra protein tozları ve içersinde protein, aminoasit veya herhangi bir büyükbaş hayvan içeriği bulunan ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz, onlarda da bu tür bir tehlike mümkün mü? sonuçta whey'lerin de kaynağı inek sütü.

3. Paradise_In_Dubs

Paradise_In_Dubs Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İzmir
    Soru direk olarak diez e sorulmuş bu yüzden soruyu sorandan ve sorulandan özür diliyerek :)
    Whey peynir altı suyunun rafine edilmesinden üretiliyor bi sorun olcağını sanmıyorum.

diez bunu beğendi.
  4. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    öyle de sonuçta prion yani yapısı değişmiş protein kaynaklı bir hastalık ve ısı ve kimyasallara karşı çok dayanıklı. gerçi bir kaynakta süt ve süt ürünlerinde görülme olasılığı hemen hemen sıfırmış diye okumuşutum ama yine de başka bilgiler vardır belki diye bir sorayım dedim.

5. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    sıvıları aminolar hariç bildiğim kadarı ile protein türevlerinde hayvan ürünleri olmuyor kollagen gibi..
    yinede eklem ürünleri alırken içeriklerini okumak lazım..

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Hyaluronic Acid Animal Flex'in içinde de mevcut. Animal Flex gerçekten tam manasıyla kompleks bir eklem destek ürünü.

7. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    haklısın..animal flex'i birçok ürünle kıyaslıyorum ama üzerine ürün yok gibi..
    genelde Hyaluronic Acid içermiyor çoğu ürün..

8. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hyaluronic asit biraz daha pahalı bir takviye. Bir de Sam-e var en pahalısıdır

bana kalırsa önce 1500 mg glucosamine +1200 mg chronditin+500 mg msm kullanın

işe yaramazsa bu ilaçları da takviye edin doğrudan hepsini alıp karaciğeri yormanın luzumu yok.

bu arada hyaluronic asit cilt bakımı için de kullanılıyor:)

9. builtman

builtman Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    pazarlama iletişimi uzmanı
    Yer:
    Istanbul 216
    Dizimdeki kireçlenme için bir ürün ararken iherb'de hyaluronic asit ürünlerine rastladım. Internette maddeyle ilgili araştırma yaptıktan ve iherb'deki mucizevi yorumları okuduktan sonra sipariş verdim. 1-2 saat içerisinde DHL vasıtasıyla elimde olacak.
    Eklemlerdeki dokuların tamiratının yanında, deriyi gözle görülür şekilde düzelttiği, çizgileri azalttığı ve elastik bir yapıya kavuşturduğu ile ilgili sayısız pozitif yorum alan bir madde.
    Cildi güzelleştirsin kaygım yok ancak dizim için güzel gelişmeler kaydedersem burada muhakkak paylaşacağım.

Sayfayı Paylaş