Ek Gelir...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve izzet tarafından 2 Ocak 2007 başlatılmıştır.

1. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    Slm
    Arkadaslar alim satim isi yapmak istiyorum yani ticaret
    bu isi ek gelir olarak yapmak istiyorum
    yani buyuk isler degil...
    pazar gibi yerlerde bir seyler satmak istiyorum
    ama
    oyle bir is yapmak istiyorumki oyle elbise saat gibi herkesin sattigi seyleri degil
    daha degisik seyler olmali halktan talep gelmeli
    bu isi fransada kaldigim icin fransada yapacam
    fransiz ve turk halkina yonelik olmali

sizden fikirlerini bekliyorum lutfen...

tesekkurler

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bence Pazar yerinde falan satma, Fransa internet satisinda büyuk olasilikla ilerlemis bir ülke. Uzakdogu ülkelerinden cesitli mallar getirip , gittigidiyor gibi sitelerde satis yap (fransiz olmasi gerekir tabi) örnegin electric cesitleri - Car alarm olabilir.

3. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    olabilir tabi ama ama mallari getirmek hakkinda hic bi bilgim yok hangi sitelerden alim yapabilirim acaba bi bilginiz varmi?

4. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    despo, bu tür bir ticaret söylediğin kadar kolay değil. gittigidiyor gibi hepsiburada gibi sitelerin fiyat politikalarını ayarlamak/düzenlemek sanıldığından çok daha zor.

öncelikle, yapacağın ticarete göre,sermaye çok önemli. senin sattığın bir ürünün başka bir sitede ne kadara satıldığını ve ya indirime girip girmediğini bilmek, takip etmek, kazıkçı duruma düşmemek ve kendini kanıtlamış sitelerle rekabet edebilmek önemli.

eğer kişinin bu konulardaki bilgisi sıfırsa, bu işleri yürütebilmesi çok zor olacaktır. sürekli takip edilmeyi gerektiriyor.

yani en azından ciddi bir bilgi birikimi ve ticari zeka gerektiriyor. yani 100 ytl ye aldığım bir mala 20 ytl kar koyup satamazsın sanal ortamda.

ayrıca ciddi bir reklam yapılması gerekiyor sitenin güvenilir olması konusunda. malum, net ortamında hırsızlık ve dolandırıcılık çok fazla oluyor.

ve daha bir sürü şey. bu işlerin içinde olan çok yakın bir arkadaşım var. o anlatır bana bu işlerin nasıl döndüğünü.

göründüğü kadar kolay değil bu işler yani :?

ama denemeye değer aslında. rast getirebilen güzel kazanıyor sanal ortamda :)

5. ACAYİPİNSAN

ACAYİPİNSAN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    bodrum
    arkadaşlar çok harika bir ek iş var elimde bilgi için msn adresimi alın ve benimle konusun ben sahsen ayda 400€ kazanıyorum yaşımın 17 olmasına rağmen hırs yapan kazanır gurup kurarak çalışıyoruz sizde kurun gurubunuzu ve harika başarılara imza atın

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bukatto senin cevabina biraz gec cevap verecegim.

Tabiki her inanan acar ve kazanir demiyorum, öyle olmus olsa rekabet diye bir sey olmazdi.

Ama bahsettigim sitelerdeki ürünlerin cogu Cin gibi uzakdogu ülkelerinen geliyor. Zaten Türkiye bunlardan dolayi zarar ettigi icin son zamanlarda haberlede sürekli Cin mallarina karsi bir karalama var, bilmem bunu farkettiniz mi.

Kisaca sunlari diyebilirim, Türkiyedeki Sanal magaza ve satislar hakkinda cok az bilgim var, bu nedenle güven vs gibi konular hakkinda hic bir bilgim yok, sanirim Türkiyede internet magazalarina güvence az, bunun nedenide tabiki bazi sanal magazalarin kazikci cikmasindan kaynaklaniyor.
    Türkiyede internet kullanimi 2000-2007 arasi 700 % ile artti.

Yanliz Izzet Fransada kaliyor, burasi Danimarkaya benziyor. Danimarkada senelik sanal magazalarda alisverisler kisi basina 2000 dolari geciyor. Zaten Avrupada 3. sirada - Norvec birinci ve ingilitere 2. sirada yer aliyor. Yukarida yazdigim kisi basi alisverisinde, yani toplam degil. Fransa hatirladigim kadariyla 6-8 arasi.

Danimarka nufusunun 50 % sanal magazalarda alisveris yapmis durumda, Türkiyede bunun 1/10 degildir belki.
    Kendim sanal magaza isleri ile ugrasiyorum. Bunun disinda E-commerce dedikleri Sanal alisverisi hakkinda ders aliyorum. Sanal magazalar ileri icin Cok büyük olacak Türkiyede. 10 sene sonra cok farkli olacak, insanlar önce sanal magazalarda fiyatlara bakacak...

Amerikada cok arastirmalar yapiliyor. Porter´de (Porter five fources) sanal magazalar hakkinda rapor yazdi.

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    mesir macunu sat.hem pazarda hemde ınternette guzel gıder.meraklıları dunya çapında zaten.doğal tribulus dersin :)
    şaka değil...

8. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Manisalı Hemşehrim kendini heryerde belli edio işte :D

benimde direk aklıma gelen bu oldu..Zaten Şenlik kapsamından çıkıp festival kapsamına girdik.Ve iyi şekilde bu pazardan payımızı alıyoruz.Bende ciddiyim..Bencede mesir sat :)

Dikkat deli var ! :D

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    ben son 20 yıldır hiç yemedim ama dışarıdan gelen talep inanılmaz derecede. ufak bir parti ile deneme yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş