Ek gıdasız nereye kadar gidilebilir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve taylan55 tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 16 yasindayim boyum 1.81 kilo 72 , yazin 2 ay aralikli neredeyse 1 yıldır yapiyorum bu sporu ama cok gelistigim soylenemez. Herhangi bir ek gida kullanmadim , kullanamayacagimda malum aile izin vermiyor. Gunde 7 saat okuldayim ama yinede her sabah kalkip 2-3 yumurta yerim spor onceleri makarnayi , spor sonrasi kıymayı yada tavuğu eksik etmem , ek gida kullanmadan daha fazla gelise bilir miyim? Unutmadan yag oranim %15 , belki eğer tamamen dogal herhangi bir ek gida kullanabilirim , vitamin mesela işime yarar mı? Bu spora bu sekilde devam edilebilinir mi?

2. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Önemli olan nereye kadar gidebildiğin değil ne hızda gittiğindir supplementler sadece gelişim sürecini hızlandırmana yardımcı olurlar. Ayrıca Yaşına ve kilona göre beslende bir problem olduğunu düşünüyorum kompleks karbonhidratlara yönelip gün içerisine öğünlerini yaymanı öneririm 3 saatte bir makarna pilav patates mutlaka ye. Aynı şekilde proteinde öyle oturup bir seferde koca bir tavuğu bitirince sana onun içinden yarıyacak protein 20 30 grdır. Forumu biraz araştırırsan beslenme konusunda oldukça bilgi edinebilirsin.

3. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun sure takip ettim forumu , yani bilgi sahibi olmaya calistim . Okuldan geldikten sonra 1 spor oncesi 1 spor sonrasi öğün kaliyor sadece :/

4. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    O zaman okulda yanına götüreceksin zamanında yapmadığımız şey değil derste en arkaya geçip saklama kabından yemek yediğimi bilirim

5. hasan9697

hasan9697 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    ben de 16 yaşındayım benim ailem de protein tozuna izin vermiyor.sizce protein tozu almalı mıyım?ben de arkadaş gibi yaklaşık 1 yıldır yapıyorum ama suplementsiz beslenmene ne kadar dikkat edersem edeyim çok az gelişiyor.protein tozu almalı mıyım sizce bu yaşta?

6. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bence al ama protein tozunun uzun vadedeki etkileri bilinmiyor , protein hucrenin yapi taslarindan oldugundan butun hucrelerin onlari icine aliyor

7. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu alamıyorsan, bıldırcın yumurtası iç. Ben yıllarca protein tozu kullandım. Gelişimi hızlandırdığı kesin ama aynı hızda da aldığın kilolar geri gidiyor, eğer bırakırsan. Şimdi bıldırcın yumurtası içiyorum, günde 24 tane. Protein tozundaki gelişmeden bir farkı yok, tavsiye ederim. Kipa dan buzdolabından alıyorum.

hasan9697 bunu beğendi.
  8. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Salmonella virüsü tasımıyor mu? Bide baslarda öğürtür mü?

9. hakan karakaya

hakan karakaya Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Virüs bir hikaye ben inan mıyorum, belki eskiden vardı..Şimdi teknoloji ilerledi, soğuk depolama zinciri ile taşınıyor. Çiğ içme konusunda bilimadamları da ikiye ayrılmış durumda, son zamanlarda çiğ yumurtada, çiğ olarak içildiğinde besin kaybı olmadığı söyleniyor. Aslında sanırım bu virüs tavuk yumurtası için söylenmiş de olabilir.. .tabi çiğ olması bakımından bütün yumurtalar aynı riski taşır denilir. Ben her iki tür yumurtayıda çokça çiğ olarak içtim. Tavuk yumurtası insanı içerken vede içtikten sonra da rahatsız ediyor. Ama bıldırcın öyle değil, 12 tanesini bir kerede sabah aç karnına içiyorum, 12 tane dde spordan sonra. Tabi ki son kullanma tarihine bak ve de kipa gibi güvenilir bir yerden al. 20 paket alıyorum bir kerede.

hasan9697 bunu beğendi.
  10. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Tadı nasıl? Öğürtür mü?

11. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    7 saat okulda olman sorun oluşturmaz okula gitmeden önce çok sağlam ve dengeli bir öğün yaparsın olur biter ek gıda alamıyorsun diye bir olumsuzluk yaşamazsın sen sağlam beslenmene bak 3-4 saatte bir yemişsin 6-7 saatte bir yemişsin pek fark yaratmaz bunlar herkes imkanına göre düzen oluşturur 6 öğün yapabilen 6 öğün yapar 3 öğün yapabilen 3 öğün yapar, yeterki dengeli beslen ve ihtiyacını karşılayacak kadar fazla ye.

Dergilerin ve supplement firmalarının oyununa gelmeyin, vücut geliştirme yapan adam ek gıda kullanmak zorunda diye birşey yok.

12. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Sabahlari 2 yumurta bide sütlü bişeyler yerim bide yoğurt felan , saat 6 da kalkiyorum fazlası olmuyor zaten iştahda pek açılmıyo . Simdi okula si yulaflı yumurta beyazlı seylerden götürmeyi düsunüyorum(yemek tarifleri kısmında görebilirsiniz) bu yeter mi sizce? Protein ihtiyacimi matematiksel olarak karsilayamiyorum ama yinede bir ilerlemeye kadir olur mu bu?

13. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Zaten tavuğunu kıymanı yiyormuşsun protein ihtiyacını karşılarsın diye tahmin ediyorum, karb&yağ konusunda da sıkıntı çekmezsin her evde bol bol var zaten :D

Yulaflı omleti diyorsun sanırım, eğer yapabiliyorsan iyi olur tam vg ci yemeği yulaflı omlet.

Hacimlenmek istiyorsan en az 2500-3000 kalori alman gerekir diyebiliriz, bunları da dengeli bir şekilde ve sağlam kaynaklardan almaya bak, ne kadar öğün yapma imkanın varsa da o kadar yap ne yeme imkanın varsa onları ye sen elinden gelenin en iyisini yap ve imkanlarını sonuna kadar kullan kesinlikle sonuç alırsın, öğün kaçırdım şunu yiyemedim diye hele hele ek gıda alamıyorum diye kendini strese sokma.

Son düzenleme: 29 Ocak 2013
    boksbody bunu beğendi.
  14. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Öyle anlaşılıyorki her ek besin alan arnold oluyor

denizgnr97, mr_dblue ve Rinkushichi bunu beğendi.
  15. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ek besin kullanmadan genetiğinin sınırlarına dayanabilirsin. Net..

rockybalboa7 ve Rinkushichi bunu beğendi.
  16. keshrich

keshrich Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Günde 1 litre süt iç
    Günde 3 lt su iç
    Günde 3 tam yumurta ye
    Günde yiyebildiğin kadar yumurta beyazı ye
    Yumurtanın temiz ve çiğ içilebilir olduğuna inanıyosan Rocky tarzı kır bardağa devir :)
    Günde 200 gr tavuk ye
    Kahvaltıda 100 gr yulaf ye
    Kahvaltıda bir kaşık bal ye
    Kahvaltıda bir kaşık pekmez ye
    Beyaz ekmek yerine her zaman tam tahıllı ekmek ye
    Sabah kalkar kalmaz bir bardak meyve suyu iç katabolik etkiyi durdurmak için
    Antrenman hemen sonra bir bardak meyve suyu iç kas yıkımı için yine(araştır forumu)
    Antrenmnadan 2 saat önce bol bol karbonhidrat al (makarna tavsiyem :) )
    Antrenmnda bol bol su iç.
    Antrenmandan önce performansının artması için kahve iç
    Antrenmanı partnerinle birlikte yap kendini zorlayabildiğin kadar zorla
    Haftada bir kere cardio yap. (Kas kütlesine faydası olduğunu forumda bulalabilirsin)
    Hareketleri nizami yap
    Çok fazla okulda dışarıda top mop oynama.
    Akşam yemeğini erken yap. Anlattığına göre antrenman sonrası öğüne denk geliyor. Bol karbonhidratlı ve proteinli bir öğün olsun.
    Akşam yemeğinden 2 saat sonra bol proteinli bi öğün daha ye.
    Multivitamin tabiki işe yarar. Ailende izin verir multi vitamine.
    Aynı zamanda B vitaminleri için arı poleni tavsiye ederim.
    Sağlık ocağına git ve kendine magnezyum yazdır. (devlet ödüyor) gece yatmadan önce bi şaşe iç. (magnezyumun antrenman ve kas üzerine etkilerini araştır yine forumdan)

Bunlar benim tavsiyelerim aklıma şimdi gelenler yanlış olan şeyler olabilir. Yanlışları üstadlar düzeltir uyarırsa sanada banada faydalı olur :)

k

taylan55 bunu beğendi.
  17. taylan55

taylan55 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Saolasın iyi yazmışsın :D ama sonuçta zorlaniyorum sabah kalkip o yedigim haslanmis yumurtalar boğazimdan gecmiyorn:D okul icinde adam gibi bisey yiyemiyorum . Vitaminler ne işe yariyor?

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Çiğ yumurta ciddi sağlık problemleri yapabilir
    Ben buna karşıyım

Sayfayı Paylaş