Ekşi Sözlük

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve bosphorus tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Heryerden :-)

Body building sporu ile ilgili ekşi sözlükte yer alan yorumlardan bir tanede ben eklemek istedim . Umarım beğenizsiniz .....

vücut geliştirme salonundaki hevesli tıfıl üye

[/CENTER]
    [/LEFT]

1. her vücut geliştirme salonunda mutlaka birden fazla bulunan hevesli, tez canlı tiptir bu.

genelde 40 kilo civarlarında ve halterin çubuğunu kaldırmaktan acizdirler, ancak öyle bir gazla salona yazılmışlardır ki salonun hayvanı, dinazor yavrusu abilerden bile daha heveslilerdir. "herşeyi tam yapayım ki daha çabuk hayvan olayım" düşüncesi hakimdir bunlarda. eldivenin en iyisi, eşorfmanın en uygunu tedarik edilmiş, powerade'ler de zulalanmıştır.

ortamın öküzü kaslı abiler de bu arkadaşlara artistlik ve acıma arasında giden duygularıyla "arkadaşım o aletin amacı trisepsleri çalıştırmak, öyle yaparsan bir boka yaramaz", "bak koçum incline press böyle kullanılır göstereyim" tarzı müdahalelerde bulunurlar, bu tıfıllar da anlatan abinin camızlığı ile orantılı bir saygıyla pür dikkat dinlerler, "abi çok set az ağırlık en iyisi değil mi" gibi lüzumsuz sorular sorarlar.
      vücut geliştirme hocasının kafasını en çok siken ekip de yine bunlardır. her hareketi layığıyla yapmak için kendilerini paralar, akıllarına gelen her soruyu hocaya sorarlar. hocadan aldıkları marjinal fayda da, hocanın bunları git gide daha az sikine takmasıyla düşer. bunların büyük çoğunluğu salon duvarlarında resimleri asılı androidleri görüp "hocam ya biz böyle olmayız di mi bu da abartı olur yakışmaz yani?" der, hoca ya götüyle güler durumu açıklar ya da hiç oralı bile olmaz.
      beslenme programlarına başlarlar, hocaların talimatları ile her gün annelerine pirinç lapası ile tavuk yaptırırlar, lakin boktan bünyeleri gelen tüm protein ve karbonhidratlar için bir karadelik olduğundan boşa gider tüm besinler.

bu arkadaşların hevesleri de zamanla kendilerinden bir bok olmayacağını farketmeleriyle birlikte geçer ve takriben 2 ila 3 ay sonra salonu sessizce terkederler, yüzlerini görmek mümkün olmaz.
      (theos ek mekhanes, 26.02.2008 00:08 ~ 00:10)
      #12686841 fb şikayet et

2. tipik bir vermeyince mabud neylesin mahmut vakasıdır, eğer kalıbı yerinde değilse.
      (pandayavrusu, 03.03.2008 00:18)
      #12739442 fb şikayet et

3. salon hocası tarafından birinci ayında kendisine primo-susta kürü kitlenecek adamdır. 3. ayın sonunda fındık gibi meme uçları olur bunun.
      (arnold schwarzeneger, 03.03.2008 00:23)
      #12739487 fb şikayet et

4. bu üyeleri, yukarıda şu, bu, vaka veya zümre olarak adlandıran kaslı arkadaşların bir zamanlar içinde bulundukları durumdur
      (one angryman, 03.03.2008 00:31)
      #12739562 fb şikayet et

5. ektomorfiktir. yani mezomorfik olan kaslı bünyelerin bir zamanlar benzemediği tiptir.
      (arnold schwarzeneger, 03.03.2008 00:36)
      #12739607 fb şikayet et

6. istediği kadar birine benzesin benzemesin; sınıflandırılmayı, hevesinin kırılmasını, aşağılanmayı -istediğiniz kadar gelişmiş, kaslı vs olun- haketmeyen insanlardır.

heveslidir, azimlidir, hırslıdır.

yapsın, helal olsun, yapmasa daha mı iyi.

dipnot: 2 x 40 küsür kiloyum.
      (prologue, 27.06.2008 11:03 ~ 11:06)
      #13531211 fb şikayet et

7. bir zamanlar benim de içinde bulunduğum üye sınıfıdır. eğer sağlam bir irade ile başlamışsa bu kişiler spora gözleri kimseyi görmez. ne kimsenin bakışı ne de sözü rahatsız eder ki bana kimsenin öyle bir bakışını ya da sözünü hatırlamıyorum.

azimle başladım aynı şekilde devam ediyorum. yaklaşık 11 ay oldu ve eski görünümüm ve gücümle alakam neredeyse kalmadı. başladığım dönemdeki eski sporcular şimdi bakıp "vay be, sen iyi geliştin" diyerek hayret ettiğini belirtiyor. bazen onlardan birinin girdiği kiloyu girip çalışınca kıskanıp "ağır çalışma fazla sakatlanacaksın" ya da "önemli olan kilo değil düzgün yapmak" gibi durumla alakasız tavsiyelerini söylemekten geri çekinmiyorlar. hatta bilek güreşi yaptıktan sonra sakatlanmamın akabinde salonda bunu dile getirince direk "sen çok ağır çalışıyosun ondan oluyo, hafif çalış biraz" diyebiliyor bu kişiler.

kısacası bu üye kulağını tıkayıp çalışmasına devam etmeli ve o eskiden özendiği kaslı abilerden biri olacağı günü beklemelidir. ha yok iki kilo ağırlığı kaldırıp da ikinci günde pes ederse kusura bakmasın ama kendisine bir gram saygım yoktur.

aynı durumun bir farklı çeşidi ise (bkz: vücut geliştirme salonundaki hevesli şişko üye)
      (tughan, 24.04.2009 19:50)
      #16033630 fb şikayet et

8. hırsını* kaybetmemesi gereken spor salonu üyesidir. çok yakındır ki; yıllarca tıfıllığıyla dalga geçen arkadaşı bir gün telefonda "bütün yaz yüzersem, o zaman seni bile dövecek kıvama gelirim" diyecektir. bunu duyar duymaz kahkahalar atacaktır. düşmez kalkmaz bir allah a dostlar.*
      (kruvazor, 12.07.2009 00:22 ~ 00:23)
      #16471701 fb şikayet et

9. kilo almak istediğini her fırsatta dile getirip , çevresinden " body'e git olum " gazını almış olabilir.ilk zamanlar hevesli tıfıl üyeyken bu hevesin geçici olduğu daha sonralar görülecektir.
      (para sican adam, 12.07.2009 00:27 ~ 00:28)
      #16471724 fb şikayet et

10. bu üyelerin hevesi en fazla iki haftada geçecektir. yaptığım gözlemlerden bunun ötesine geçebilenlerin çok nadir olduğu sonucuna ulaştım. başlarda hergün gelip tüm alet edevatla çalışmak isterler. abi ne yiyip kilo alabilirim, abi kolumu şişirecek en iyi hareket ne, abi bu omuz hareketi böyle mi yapılıyor tarzı soruların ardı arkası kesilmez. bir iki hafta içine doğal olarak fazla bir gelişim gösterememeleri sonucu hevesleri iyice kaçar. salondaki azmanların kaldırdığı ağırlıkları gördükçe psikolojileri bozulur ve moralman çökerler. iyisi mi ben biraz kilo alıp öyle başlıyım bu işe derler ve bir daha kendilerinden haber alınmaz. tabi buna karşın tıfıl gelip, üç sene boyunca çalışıp fit vücut yapanların da hakkını yemeyelim.
      (freekara, 12.07.2009 00:46)
      #16471842 fb şikayet et

11. baba bu badi olayı bize göre değil ya. bu işi meslek edinmiş kişilere göre diyerek bir sure sonra en guzel bahaneyi uyduran kişilerdir.
      (2fat2furious, 12.07.2009 00:52)
      #16471879 fb şikayet et

2. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    maşallah sizde ekşi sözlügü site olarak kopyalamışsınz gibi :)

bosphorus ve AxiboY bunu beğendi.
  3. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Üstad komik ama ya :)

4. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Kesinlikle Kınadığım Bir Durumdur... Bazı yazarlar Bu Kişileri Aşşağılarken Bazıları Hırslarını Kaybetmemesi gerektiğini söylemiştir... Assağılıyanı kınıyor Hırsını kaybetme diyeni alkışlıyorum haklılarda...

Ben Yakşalık olarak ama sürekli ama arada bazı haftalar dinlenerek 5 aydır Body Çalışıyorum Ama buraya yazıyorum Gram da Hırsım azalmadı Aksine araştırdıkça Body e daha da hayran kaldım adeta aşık oldum... Her gün Önüme daha yeni hedefler koydum Benden sonra en iyi olandan Hep daha iyi Olmak İçin uğraştım benden sonra en iyi olan arkdaşı geçtiğimde yine aynı taktiği uyguladım... Hep benden daha ilerde olanı 1 tekrar daha nasıl geçerim ondan Daha ağır nasıl kaldırım diye çabaladım...
    Salona Yeni birileri geldiğinde Soruyorlar Bana kim yardımcı olabilir diye... Haliyle Azimle Çalıştığımdan Beni gösteriyorlar... Bu salona yeni yazılan ve Kilolarının + yapılarının biraz daha iyi olmasından Dolayı Sizi Hor görerek Hahaha ! O mu ? İyi ama Şunun Haline bak Çırpı duruyor uzaktan dalga geçmeyin bu mu bize yardım edicek şimdi diyebiliyorlar... Hayır !!! arkadaş Body Her zaman Kas Değildir... Body Arkdaşlık Body Tecrübe Body Tatlı Centilmence bir yarıştır... Asıl Böylelerini Hor görmek lazım Kınıyorum bu kişileri ve tüm Bodyci arkadaşlarıma Başarılar diliyorum Azminizi Asla Kaybetmeyin Ama Kilolu Ama Zayıf Olun Yeterki İstekli Olun Arkdaşlar... Let's Pumping Iron ! Viva La BB weightlifter

bosphorus bunu beğendi.
  5. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    şu eşki sözlük neden bu kadar seviliyor anlamadım üyelerinin çoğu hiçbir bilgisi yokken sırf geyik olsun diye yazı yazarlar bizim millette okur hayran hayran haata o siteden bilgi alanlar bile var gayret sadece eğlence amaçlı okurum neler saçmalamışlar diye

6. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    >>> Saçmalıkları Ortada İşte... Kimseyi Hor görmiyeceksin arkadaşım... Ama Sanal Değil Mi Ortam ? Saygıya Maygıya ne gerek var sonuçta adam kalkıp gelip seni dövemeyecek ya yada birisine şikayet edemiyecek ya yaz gitsin... Her ne ise üstte yazdıklarım Aynen geçerli... Rocknin dediği gibi sırf geyik yapıyorlar İnandırıcı pek bişey bulamadım zaten ekşi sözlükte hiç... Millet Sırf eleştiri yapıyor Ekşi de...

7. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Sözlük olayında amaç bence sadece eleştirmek değil farklı yorumlamak ,(bu arada sözlüğün üyesi bile değilim arada bir ayda bir kaç kez eğlenmek için giriyorum )
    zaten böyle yaparak daha iyisi bulunuyor diye düşünüyorum .... Örnek forum herkesin her şey hakkında bir yorumu var bakıyorsunuz kendinize uygun olanı seçiyor ve uygulamaya çalışıyorsunuz .... Bi şeyler siyah ve beyaz diye bakmak çok doğru değil tabii bence grilerde var .....

8. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    ekşi sözlük artık dinci- anti dinci vs. çatışmaların ve merkezi olmuş eski neşesini ve yaratıcılığını kaybetmiş biryer.

yorumlara gelirsek,üstteki yazar kesinlikle ciddi kompleksleri olan birisi,neyin eksikliğini çekmişse sanal dünya da birilerini aşağılayarak kendini yüceltmeye çalışıyor.
    ama tughan kardeşimiz sözlük yazarlığını konuşturmuş,olayın gerçek yüzünü özetlemiş tabii

TuGhAn bunu beğendi.
  9. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    konuyu açan arkadaş sanırım artık bin pişmandır :)

10. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    ben de biraz acımasız yazmışım :)

ilk entry benim değil bu arada.

Son düzenleme: 25 Şubat 2010
  11. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Abi ne yazmışın Öyle Çok Kızdım sana En çok sana kızdım ben yaaaa cık cık cık cık cık :D

12. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Konuyu ben açtım ama yok öyle bir şey yorumlarıda okudum açıkcası ne için böyle bir şey yazdığını bile anlamadım

13. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    yorumlar bana çok sert geldi ve açıkçası ben olsaydım niye konuyu açtım derdim gerçi ben bu konuyu açmazdım :)

bosphorus bunu beğendi.
  14. bosphorus

bosphorus Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Broker / Owner
    Yer:
    Gülüp geçelim diye actım o kadar ciddiye alınacak bir şey de değil zaten .... Yani kız arkadaşımı hamile falan bırakmadım :) O yüzden pişman olacak veya bu kadar ciddiye alacak bir durum yok diye düşünüyorum .....

Son düzenleme: 26 Şubat 2010
  15. TuGhAn

TuGhAn Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci / Tasarımcı
    Yer:
    Ankara
    Yazdığımı burda görünce şaşırdım :) Sözlükte bizler hakkında önyargılı çok insan var dışarıda olduğu gibi, o yüzden pek güzel yazılar yok hakkımızda.. :)

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hala yazar alan sözlükler var..yazar olup sizlerde fikirlerinizi beyan edebilirsiniz..

17. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Zaman bulursam ben de bir şeyler yazacağım bodyforumtr'la alakalı ekşi sözlük'e. Bu arada küçük çaplı bir şok geçirdim, sözlük badilerimden arnold schwarzeneger forumdaki SCHWARZXXL'mış meğer. Vay canına.

diez bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş