Ehliyet sertifikası için alınan ücret.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TEURG tarafından 24 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Aslında çok ilgisiz bir konu ama kafama çok takıldı.

Ben ocak ayında bir ehliyet kursuna kayıt oldum.Söylemesi ayıptır taksitli 350 liraya kayıt oldum.4 saat direksiyon dersi dahil.

Sınav harçlarmı kendim yatırdım.Nihayetinde sınavlar bitti ve sertifikam çıktı.

Sürücü kursuna gittiğimde benden sertifikamı alabilmem için 70tl daha ödemem gerektiğini söylediler.Dosya masrafı falan dediler.

Bende ödemedim ve bunu bilenlere sormak istedim.

Bu parayı benden almaya hakları varmı?

Zaten kurs ücretini ödedim birde bu para neyin nesidir?

Yoksa bu sadece okuldan diploma alırken vatandaştan ne koparabilirsek kardır düşüncesimidir?

Yardımcı olanlara teşekkürler.

2. yeniyim

yeniyim Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu belge ücreti her yerde var standart bir fiyatmış sanırım 67 tl ..

3. mad_jaguar

mad_jaguar Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    surucu kursunun sertifika ucreti istediginde ilce milli egitim mudurlugunu arayin ve sorusturma baslatin.kursun boyle bir ucret talebi olamazmis (ilce milli egitim mudurlugu).eger verirseniz kesinlikle fis.fatura ve benzeri bir evrak isteyin eger boyle bir kanuni hukmu olan bi evrak varsa isiniz daha kolay.(boyle bi evrak vermezler ve sertifikayi vermek istemezler.)boyle durumda ilce milli egitim mudurlugunu aradim boyle bi ucret talebiniz karsinda sorusturma baslatacam der iseniz kesinlikle sertifikanizi ucretsiz alabilirsiniz.ucretsiz aldiktan sonra ''bu ucreti sadece ben almiyorum butun kurslar aliyor diye hikayeler dinlersiniz.boyle bi ucreti vermeyip ehliyetimi alamam diye dusunmesinler kesinlikle ucretsiz alirsiniz cunku haksiz (belgelenmeyen bir ucret . gule gule ucreti ) bir kazanc saglamaktadir.

Vorenus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş