Egzersizler Bölümü ile İlgili İstekler, Sorular vs...

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 18 Ocak 2005 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 173 üye.
  1. sedanter

sedanter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    Selamlar,
    Bir süredir vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorum, bugüne kadar forumdan oldukça yararlandım, herkesin emeğine sağlık.
    Bugüne kadar başta FleXor hocanın programları olmak üzere forumda yazılanları uyguladım... Şu an daha bilgili olarak bu sporu yapmak istiyorum.
    Forum bir hayli gezindim ama hareketelerin yapılış amaçlarını bir türlü bulamadım... Örneği ez barber curl farkı nedir....? dumbbel pulloverın etki alanı göğüz kası ama farkı nedir, bu hareketi neden yapıyoruz... bu konuda beni bilgilendirebilir seniz bir yayın yada link verebilir iseniz çok sevinirim.

teşekkürler...

2. sedanter

sedanter Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    .

3. pixi

pixi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Resimlerle vucut gelistirme hareketleri ariyorum hepsini birarada toplarmisiniz?Tesekkurler ederim:)
    --- Mesaj birleştirildi, 10 Aralık 2015 ---
    Resimlerle vucut gelistirme hareketleri ariyorum hepsini birarada toplarmisiniz?Tesekkurler ederim:)
    Beslenme programi-kalori-protein-vitamin vb resimli aciklamali olursa iyi olur

4. mirko-Cro-Cop

mirko-Cro-Cop Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
    Ben şunu soracaktım arkadaşlar Bent-Over Barbell Row hareketi Ağırlık istasyonuyla yaptığımız Kürek çekme hareketiyle aynı etkiyemi sahip ? aynı bölgeleri birebir çalıştırıyormu ikiside ?

5. canberk olgun

canberk olgun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    spor Salonuna Gidicek Vaktim olmadıgı ıcın ve Maddi durumum yetersız oldugu ıcın Evde Vücüt Geliştirebilecegim Bi Program Yazarmısınız Evde Kapı Barfiksim Var Bitane uzun Bar 2 tane kücük Dumbell var hepsı ayarlanabılır EVDE YAPACAGIM ICIN BAZI HARAKETLERİ NASIL YAPACAGIMI BILMIYORUM. bı program yazacak hocamız varmı kollarımı bıraz fazla buyutmek ıstıyorum.
    fotograf isterseniz fotografta atarım.
    Boyum:1.71
    Kilom:63
    Yag Oranım: %19.5
    Omuz: 107 cm
    Gögüs:91 cm
    Biceps:31 cm
    Bel:79 cm
    Karın:82 cm
    Basen:93 cm
    Üst bacak :51 cm
    Baldır:33 cm

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    https://www.bodyforumtr.com/threads/evde-dumbell-ile-çalışma-programı.8567/
    https://www.bodyforumtr.com/threads...erde-yapılabilecek-çalışma-programları.66280/
    2 programda başlangıç için çok güzel 3 ay idare eder , 3 aydan sonra rutin biraz daha sertleştirilmeli , antremana farklı sistemler sokulmalı Calisthenics çalışanlarının medium seviye programlarına dönüşmeli...

7. burak tezcan

burak tezcan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi - Erü Mekatronik Mühendisliği
    Yer:
    Kayseri - Çankırı - 18
    Arkadaşlar Dumbell pullover hareketinde belimi sakatlıyorum olayın garip tarafı ertesi gün anlıyorum bunu doğrulurken hareket ederken çektiğim ufak tefek olmayan bi ağrı 2. Defa oldu aynı sakatlık ama bu harektte sakatlandığıma eminim aynı durumu yaşayanlar varmı neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum hareketi doğru yapıyorum diye düşünüyorum acaba belimde bir problem mi var[​IMG]

8. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Bench e diklemesine uzanıp yatarsan Belini koruyabilirsin

burak tezcan bunu beğendi.
  9. Sinany.

Sinany. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hacim ve kilo için antrenman programına ihtiyacım var fakat maddi durumdan dolayı hocadan eğitim alamiyorum kendi çabalarımla 1 ayda 5 kilo aldım göğüslerim gelişmeye başladı ama hala zayıfım boy 1.80 kilo şuan 66 kollarım çok ince yardımcı olabilecek varmı ne çalışacağım bilmiyorum spor salonuna gidiyorum insanlar ne görürsem onu yapıyorum ama neye ne fayda bilmiyorum.

10. burak tezcan

burak tezcan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi - Erü Mekatronik Mühendisliği
    Yer:
    Kayseri - Çankırı - 18
    Kardeşim yüzyüze görüşme şansımız olsaydı güzel yardımcı olurdum fakat şunu söyleyeyim
    1. Gün: Göğüs-ön kol-karın
    2. Gün: karın
    3. Gün: omuz-kanat-karın
    4. Gün: karın
    5. Gün: Arka kol- bacak-karın

Bu benim çalışma şeklimdi şimdi splint çalışma şekline uyuyorum ama bunu tavsiye ederim 5 kilo almışsın kas olarak aldıysan sen bize tavsiye ver demekki birşeyleri doğru yapıyorsun :)
    Hareketleri internetten araştırıp öğrenebilirsin yada salondakilere sor yardımcı olur bizde sora sora ögrendik salonda egolu insan çok nadir görülür geneli yardım etmeyi tavsiye vermeyi sever

11. Sinany.

Sinany. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    5 kilo yarı kas yarı yağ diyebilirim :) omuzlar göğüsler gözle gorulur şekilde gelişiyor fakat insanlara bakıyorum elinde liste șu şu hareket yapilacak şekilde ona gore yapıyor ben disiplini seven bi insanım bendede olsa fazlasıyla emek harcayarak yaparım hareketleri ama yok iste sorunum bu :)

12. accio

accio Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar ben kilo alabilmek için diyete ve antrenmana başladım fakat karın çalışmalı mıyım anlayamadım. Yani kol göğüs vs gibi diğer bölgelerle ağırlık çalışınca hacim kazandığını hissediyorum fakat karın çalışırken sanki sadece yağ yakıyorum kilo veriyorum gibi hissediyorum. Ama karın çalışmazsam da yediklerim göbeğimi büyütüyormuş gibi geliyor. Bu işin doğrusu nedir acaba zayıfsam karın çalışmalı mıyım ya da nasıl çalışmalıyım(az tekrar ağırlıkla vs gibi mi)?

Bir de göğsümün altında karnımın yanındaki kaburgalar çok belli oluyor. Göğsümün üstünde boynumun altındaki kemik de çok belirgin duruyor. Buralarım çok zayıf buralar için hangi hareketleri yapmalıyım ya da şunu yapma şunu çalışma diyebileceğiniz bir şey var mı? Resim attım işaretledim bahsettiğim yerleri.

(Boy 178, Kilo 58. Başlayalı 1 ay oldu yaklaşık 1-2 kilo aldım karbonhidrat kullanıyorum ve diyet yapıyorum.)

Ekli Dosyalar:

13. NeverForget

NeverForget Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Beylikdüzü
    Kemikler zayıflıktan dolayı gözüküyor, yüksek ve temiz kalorili beslenmen şart. Bence karın çalış ama mekik olarak değil tabiki.

14. feruk

feruk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben bişey sorcam diyorum ki mesela kuvvet çalışmaları az hipertrofi(yanlış yazdıysam boşverin ) daha çok nörolojik kuvvet, hipertrofi çalışmalarıysa çok hipertrofi daha az kuvvet sağlıyo. Ben ikisini birden yapsam (güç kası sağlamak için(daha doğrusu vücut yapıp olanı daha çok kuvvette kullanmak için diyorum) overtraining/yanlış yazdıysam tekrar boşverin) veya sinirlere, tendonlara filan aşırı baskı olur mu?(deneyimlimisin, vücudun dayanır mı filan demeyin ben anormal bi insanım )

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş