Egzersizden Önce Ve Sonra

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Astor tarafından 22 Ocak 2006 başlatılmıştır.

1. Astor

Astor Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Topicleri araştırdım.Ama tam bilgi edinemedim.
    Hergün 50 dakikalık egzersiz yapıyorum.Vücudum biraz yağlı.180cm boyum var 76 kiloyum.
    BU 50 dakikalık egzersizden önce ve sonra yemek için 1 er saatlik vaktim var.Yani eve gelip bir saat dinleniyorum.50 dakika egzersiz yapıyorum ve sonra bi saat daha dinleniyorum.Bunun dışında başka işlerim var.
    Egzersizden önceki ve sonraki bu bir saatlik dilimlerde glikoz tüketmem gerekiyor sanırım ama bunu hangi besinlerden ve ne kadar yiyerek sağlayabilirim?Bİrde dediğim gibi vücudum azıcık yağlı ve sadece 50 dakika çalışıyorum.Evdeki ekipmanlarımla çalışıyorum.Kısaca sormak istedimğim 45 dakikalık egzersizden önceki ve sonraki 1 er saat içinde neden ne kadar yemeliyim.(glikozun bal reçel marmelat çukulatada olduğunu öğrendim ama neden ne kadar yemeliyim?Bisküzi ve saire gibi kolay elde edilebilir şeyler sölerseniz iyi olur)

İki adet daha konu dışı sorum var cevaplarsanız sevinirim:
    1)Masturbasyonun gelişime kötü etkisi olurmu?
    2)Dumbell ve bar dışında İki elle tutulup gerilen bi aletle çalışıyorum.NEyi kastetiğimi anlamışsınızdır.Ama bunun bana pek yararı oluyo gibi gelmedi.BU yararlı bir aletmidir.HAngi kas gurubunu çalıştırır?

Şimdiden teşkür ederim.

2. edobey

edobey Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    özel sektör
    Yer:
    gebze kocaeli
    arkadasım öğrendiklerinde eksik var senın mademki yağları eritmeye ihtiyacın var bunun için kopleks karbonhidratları yemen gerek yoksa recel bal falan filan antreman öncesi kan sekerinin düşmesine neden olacak her zaman duymustursun makarna pirinç patates gibi besinleri tercih etmende fayda var

yanlız yaptıgın bu egzersiz cardio dediğimiz koşu bisiklet v.b nabız atımını artıracak aletler değilde evde kendi başına ayptıgın agırlık çalışmalarıysa biraz bu iş zor olur

sitedeki bilgilere başvurman bence en doğru seçim olur

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Biraz formu araştır derim hem yağlıyım diyorsun hem yağlıya devam diyorsun :)
    cardio yap, sebzeye yönel ,tuz şeker azalt, katı yağlar çöpe, meyve bol tuket su fazla iç
    ant sıkı yap..

'Quantum' bunu beğendi.
  4. burgmann

burgmann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut yağlıysa cardio yapmadan o yağlar gitmezzz..(Kendimden biliyorum :lol: )

Diyet hususunda ise; 3 beyazı (un, tuz, şeker )+yağ hayatımızdan çıkarmak olmazsa olmazlardan..Glisemik indeks değeri düşük karbonhidratları tercih etmek daha sağlıklı..Düşük glisemik indeksli yiyecekler insulin seviyesinin biranda yükselmesini engellediği için yağlanmanın önüne geçer (diye biliyorum ama yanlış bir ifade kullandıysam lütfen düzeltin beni) ..Proteinin bir diyetteki önemini bildiğinizi varsayıyorum. Kilo başına 1-2 gr (hatta bazı durumlarda daha fazla) protein almak spor yapanlar için bir zorunluluk adeta. Sebze, meyve bolca tüketmek gerek. Karbonhidrat kaynağı olarak esmer pirinç (yağlı vücütlarda beyaz pirinçten daha çok tercih ediliyor)

Antremandan sonraki bir saat içerisinde karbonhidrat ve protein (whey isolate) katkılı bir içeceğin antreman sonrası iyileşmeyi artırdığı ile ilgili bir çok makale okudum. Antremanı bitirdikten hemen sonra bu içeceği içiyorsunuz en az 1 saat sonra da protein ağırlıklı yemeğinizi yiyorsunuz. Ama dediğim gibi ilk amacınız yağlardan kurtulmaksa koşu, bisiklet türü bir antremana girmeli tabi ki ağırlık antremanıyla kombinasyon içerisinde.

'Quantum' ve Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş