egzersiz ve diyet yeterlimi?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve seda26 tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. seda26

seda26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    merhabalar sormak istediğim.3 yıldır 100 kilolara kadar çıkmayı başardım şuanda 90 kiloyum.şimdi diyet yapıyorum henüz egzersize başlamadım evde koşu bandım,step tahtam,trambolin,masaj makinam, eliptik bisikletim,dambıllarım var.Küçük bir spor salonu oluşturdum.:D
    günde ne kadar çalışmalıyım ve hangisinden başlamalıyım ilk günden fazla spor yapmak sakıncalı diyenlerde var hergün 3 saat yap diyenlerde.
    yardımlarınızı bekliyorum.:confused:

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    flexorun 1 ay programını gün aşırı uygulayıp kalan günlerde de ister step ister piyates ister aerobik yapabilirsiniz. forumda videolara rastladım geçende yoga, pilates vs için. dökümanlarda var. koşu intervalleri var. istediğinizi uygulayabilirsiniz.

3. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Öncelikle kilo sorununun neden olduğunu araştırmak lazım..Gerekli kan testleri ve hormon testlerinin sonucuna göre,kişiye özel diyet ve idmanla bu problemleri aşabilirsiniz..3 saat spor yada 1 saat spor diye bir şey olmaz..

Size tavsiyem testler sonucunda herhangi bir hormonel sorun yoksa,yağ yakımına yönelik,belirli nabız aralıklarına uygun(yaşınıza göre)hızlı tempolu yürüyüş+diet+azim ile istediğiniz duruma gelebilirsiniz..İlerleyen dönemlerde yağ yakıcıda ekleyebilirsiniz.İyi çalışmalar..

4. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Sorun ne olursa olsun, birden yüklenmen sakıncalıdır. yavaş yavaş arttırmalısın ve sabırlı olmalısın.

5. seda26

seda26 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Herhangi bir sağlık sorunum yok.Troidlerimden bile şüphelendim ama temiz çıktı.Doğum yaptım ve evde hareketsiz bir yaşantı,duygusal yeme beni bu hale getirdi diyebilirim.Günde 45-60 arası 5,5 km hızda yürüyorum ayrıca 10-15 dk'da eliptik çeviriyorum şimdilik 3.haftayı bitirdim ciddi toparlanma oldu.

6. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Merhaba,
    Sizi temin ederim ki düzenli bir uyku ( yaklaşık 7 saat ), düzenli ve devamlı bir spor programı ile yağ-tuz ve şeker den uzak bir diyet programı eşliğinde kesinlikle kilo verirsiniz. Aksi için bir sebep yok !

Sadece kendinize bunu gerçekten isteyip istemediğinizin dürüst cevabını verin, ve eğer yanıtınız evet ise işte o zaman bu işe başlayın...

Diğer türlü devamlı kafanızda soru işaretleri kalacaktır ...

Size tavsiyem; bir diyetisyene başvurmanız; kilonuzu hesaba katarsak sanki en akıllı çözüm bu gibi :)

Son düzenleyen: Moderatör: 8 Temmuz 2009
  7. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sadece spor ve diyet yetmez güzel bir de uyku gerek bünye ondan ne isteriğimizi uykuda anlar. uykunuzu kalitelendirmeye bakın apnea falan varsa tedavi ettirin insülin direnci vs yolunuza çıkabilrcek tüm taşları baştan tespit edin ve kaldırın arkasından da irade yarışına başlayın

Sayfayı Paylaş