Egzersiz ve Cardio

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Beren S. tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,

Yag oranim yuzde 31.8, oldukca yuksek. Ilk amacim yag yagmak ama bunu yaparken sadece cardioya takili kalmak istemiyorum.

Asagidaki egzersiz plani hakkinda amacima uygun yorumlarinizi alabilirsem cok sevinirim:

Pazartesi: 40dk cardio
    Sali: 40dk cardio + antreman
    Carsamba: antreman + 20 dk cardio
    Persembe: 40 dk cardio
    Cuma: -
    Cumartesi: egzersiz + 20 dk cardio
    Pazar: egzerisz

Sizce asiri mi yoksa dozunda mi? Sorun su ki ozel hocama pesin bir odeme yaptigim icin haftanin 4 gunu egzersiz antremani net var. Cardioyu sikistiricak yeri ancak bu sekilde buldum ama sanki biraz fazla bi yogunluk oldu bu seferde?

2. sthammer

sthammer Guest

öncelikle ağırlık çalışması ve kardiyo tamam görünüyor, diğer önemli unsur diyet..
    yoğun program dediğin gibi, çoğu yeni başlayan bu tempolarda soğur genelde spordan o nedenle kademe kademe temponun artması daha mantıklı, şimdilik bence sadece 4 gün antrenman ve antrenman sonraları kardiyo daha uygun, daha sonra zamanla bu programı uygularsın..
    birde antrenmanlar üst üste değilde aralıklı olabilir, haftasonu için de aynı kas grupları üst üste gelmiyorsa sorun yok, daha sonra istikrarlı şekilde devam edersen bu şablon olabilir..
    .......örnek.......
    Pazartesi: antreman + 40 dk cardio
    Sali: 40dk cardio
    Carsamba: antreman + 20 dk cardio
    Persembe: 40 dk cardio

3. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    cok tesekkur ederim bilgilendirme ve tavsiyen icin. beslenmeyle ilgili de bi sorum olucak aslinda. yardimci olabilirsen cok sevinirim. internetten okuduguma gore kardiyo daha yag yakmaya antremanlarda kasa yonelik calisma sekilleridir. buyuzden ikisinde farkli beslenme uygulanmalidir. cardiodan sonra protein yiyip karbonhidrati minimuma indirmek gerek ki yag yakimi uzun sure devam etsin. antremandan hemrn sonra ise tam aksine karbonhidrat agirlikli beslenmek gerek. okuduklarimdan anladigim bu yonde. peki eger ben once antreman yaparsam sonra ustune cardio yaparsam nasil beslenmem gerekir? antremendan sonra karbonhidrat almamis oluyorum. cardiodan sonra alirsamda bu yag yakimina ters. nasil olucak cozemedim:) ne tavsiye edersin acaba?

4. sthammer

sthammer Guest

:) ben antrenmandan sonra da cardio dan sonrada protein alıyorum, antrenman sonrası genelde basit şeker için jelibon yiyenler de var, ben antrenman sonrası yarım muz ardından whey takviyesi alıyorum, günlük karbonhidrat alımını minimum 110-120 gr ın altına düşürmediğin müddetçe kas glikojen depoları boşalmaz bu nedenle antrenman sonrası karbo olayı elzem değil, antrenmandan 2 saat önce karbonhidrat gerekli, antrenman sırasında enerjiye ihtiyaç var çünkü, yanında protein alınırsa da iyi olur, alınacak karbonhidrat komplex olmalı..
    antrenman ve kardiyo sonrası protein takviyesi alman yeterli.. bu söylediğin antrenman ve kardiyo meselesiyle 1-2 ay sonra meşgul olacağım ve açıkçası ben antrenmandan 2-3 saat sonra kardiyoya geçmeyi düşünüyorum

5. Beren S.

Beren S. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    anlasildi! cok cok tesekkur ederim tekrardan cok yardimci oldun:)

Sayfayı Paylaş