''Egzersiz Saatini Değiştir, Zayıfla''

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve saydam tarafından 8 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Zayıflamak amacıyla uygulanan egzersizlerin daha etkili olması için değişik saatlerde ve değişen sürelerde yapılması gerektiği bildirildi.

AA muhabirine açıklama yapan Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, aynı saatte ve aynı sürelerde yapılan egzersizlere karşı metabolizmanın direnç oluşturduğunu ve zayıflama etkisi yaratmadığını ifade ederek, ''Egzersizin yapılış saatini ve gün içindeki süresini değiştirmek daha avantajlıdır'' dedi.

Erdal, gün içinde değişik saatlerde yapılan egzersizlere ''kaotik egzersiz''adı verildiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

''Bu yöntem sıkça önerilen bir yöntemdir. Yürüyüşleriniz değişik saatlerde olmalıdır. Orta tempolu, değişken yoğunluklu ve 45 dakikadan az olmayan yürüyüşler, zayıflama açısından etkilidir. Yürüyüş çok aç ya da tamamen tok mideyle yapılmamalıdır.''

kamell, benekli ve bgirl beatrix bunu beğendi.
  2. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Cok guzel bır yazı .

Benım daha oncede cesıtlı konularda bahsettıgım bır konu var: SISTEMATIK DUZENSIZLIK

Body ıcın olmazsa olmaz bır kural bu, sebebı de vucudumuzun, bu mukemmel makınanın sartlara uyum saglama yetenegı.

Her gun aynı saatte calısmak yerıne bazı gunler farklı saatte calısmak, hergun bır saat antrenman yaparken bır gun bılınclı olarak bunu 2 saat yapmak, her gun supplement alırken bır gun hıc almamak, veya sureklı kontrollu beslenırken bır gun
    karbonhıdrat yuklemesı yapmak , her gun kapasıtenın yuzde 80-90 ı ıle calısırken bır gun tekrarları yukseltıp dusuk kılolarla
    supersetlerle calısmak vs.vs.vs.

Burada sıstematık olmasını saglayan gelısıguzel degıl , sureklı uygulanan bır programın arasına farklı bır sıstemı sokup sonrada tekrar sureklı uygulanan programa gerı donmek.

Kasları sasırtmak tabırını ne kadar bılıyorsak , metabolızmamızı da sasırtmalıyız. Ornegın proteın alımında sureklı hergun
    aynı oranda proteın yuklersek vucudumuz bır sure sonra nasılsa gelıyor dıye kendı sentezlemesı gereken proteını sentezlemez, aynı sekılde her gun 3-4 saatte bır ara veya ana ogun ıle makınayı beslıyorsak arada bazı gunler 6-7 saat ara vermelıyız kı alınan besının o ogun ıcın fazlası nasılsa uc saat sonra gelıcek dıye atılmaya baslamasın.

Bu cok uzun ve derın bır konu ama ana mantıgı bu sekılde anlatabıldıgımı umuyorum.

SoNNe bunu beğendi.
  3. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
  4. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Bence zayıflamak isteyen birisi, son öğününü bu mesajı yazdığım saatlerde yer (5-6 gibi) antrenmanlarını akşam saatlerinde (19-22 arası) yaparsa akşam yemeği saatini antrenmanda geçirmiş olur. Antrenman çıkışı 5-10gr. karbonhidrat ve 30gr. civarı protein alır ve uyursa zayıflamaya büyük katkısı olur.

5. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    Blitz, mantikli yazdin da ama zayiflama noktasi buna bagli degil unutmayalim.

6. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    evet, arada bir vücuda şok etkiler yaratmak, onu şaşırtmak gerçekten işe yarıyor. deneyen bilir arkadaşlar... denemeyen arkadaşlara da tavsiyemiz bu yönde...

7. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    güzel noktaya değinmişsiniz...
    nasıl ki vücut gelişirken de aynı saatteki egzersize aynı tepkiyi vermiyor aynı şekilde zayıflamayada aynı tepkiyi vermez...
    zayıflamak için en ideal zaman bence sabah 7-8 bu saatte vücutta hormonal sewiyeler yüksek oluyor...
    bilindiği gibi hormonlar vücudun yağ sewiyesinide ayarlar...
    ben idmanımı genelde erken saate yaparım.çünkü bu spor aşırı tamlama sporudur.aşırı tamlama idmandan sonra olduğunda göre,
    bende sabahtan idmanı yapar gün boyunca yüklemeyle aşırı tamlama yaparım..
    aynısı zayıflama da da geçerlidir.sabah idmanı yapıp gün boyunca düşük yağlı ve karbonhidratlı beslendiğinde vücut bence stokları tüketmeye girişir...

8. bgirl beatrix

bgirl beatrix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında kulağa mantıklı geliyo teşekkürler paylaşım için :)

9. cey

cey Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    web
    Yer:
    istanbul
    Ben son bir haftadır egzersiz saatimi öğle saatlerinden geceye çektim . Zayıflama konusunda bir değişiklik henüz gözlemlemedim ama en önemlisi gece yaptığım spor sayesinde akşam yemeğinden sonra meyve dahi canım hiçbirşey yemek istemiyor böylece gün içinde yediğim son şey akşam 6.30'da ki yemek oluyor ve bildiğim kadarıyla en sağlısı bu . Gündüz spor yaptığım zamanlar gece tv karşısında mutlaka birşeyler tıkınmak istiyorum ve diyetteyken bu son derece sinir bozucu birşey oluyor . Gece yaptığım sporun ikinci bir faydasıda uyuduğum uykuda gördüm . Çok daha kaliteli bir uyku uyuyorum ve sabahları daha dinç kalkıyorum . Şimdi bu yazıyı okuyunca 1 hafta gece bir hafta öğlen egzersiz yapmaya karar verdim ama ya vucut bu rutinede alışırsa ? :badgrin:

Pinky bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş