Efsanelerin Tüm-Vücut Antrenmanları (ilk çevirim)

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve egemennn tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 28 üye.
  1. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Bu pdf yi özelden gönderebilir misin bende ramazanda haftada 3 e düşürüyorum antremanları böyle birşey lazım :)

2. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Ben fullbody bi deneyelim bakalım diye başladım bidahada bırakmam yağ yakımındada cok etkili Extra Cardio derdide kalmıyor su zamana kadar en verim aldığım idman türü şimdi yavas yavas crossfit hareketleri eklemeyi düşünüyorum programıma idman daha eğlenceli olur,ilk başladığınız zamanlar cok bişey anlamayıp iyi değil bu sistem diyebilirsiniz tavsiyem biraz deneyin sans verin farkı görün ayrıca idman da sıkmıyor insanı squattan barfixe ordan bech e güzel oluyor :)

Bozo-Baku, torifonta ve egemennn bunu beğendi.
  3. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Katılıyorum çok daha akıcı bir antrenman oluyor ve ben bu antrenman sisteminde kalori alımını arttırmak durumunda kaldım çünkü gerçekten fena yağ yakımı oluyor. Split te tek bölgeyi şiddetlide olsa çalış çalış sonuç almak gerçekten çok zor, önce vücudu doldurup, güçlendirip daha sonra ayrıntılara eğilmek daha mantıklı.

Bozo-Baku, Balboa7, egemennn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Konuyu hortlatmis olacagim ama sormak istedigim bir konu var. Buyuk kas gruplari icin 72 saat min. dinlenme suresi oneriliyor. 1 gun calisip 1 gun off versek kaslar icin yeterli bir sure olacak mi ?

5. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    şöyle bir şey var. Split programda kasa fazla yüklendiğiniz için o sıkıntı olabilir, ama fullbody de zaten büyük kaslara da splitteki kadar volume veremeyeceğiniz için 1 gün idman 1 gün off idealdir diye düşünüyorum. Yani haftada 3 iyidir.

Mert's ve egemennn bunu beğendi.
  6. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk başlarda full-body antrenmanımı 20-25 set arası yapabiliyordum o kadarına yetiyordu kondisyonum şimdi 30-35 sete kadar çıkardım upper-lower body tarzında çalışıyorum o şekilde daha verimli geldi bana ve mesela bugün üst vücut çalıştıysam bir dahaki üst vücut antranmanı için en az 2 gün dinlenmem gerekiyor. 20 set çalışan biri ertesi gün yine idman yapabilir ama set sayısı 40 lara yaklaştıkça üst üste idman pek mümkün olmuyor, zaten split yapmıyorsan bir daha ki antrenman için acele etmene ve antrenmanı kaçırmayayım diye telaşlanmaya gerek yok nasıl olsa tek bölge değil tüm vücudu çalışacaksın. Temel hareketler ve yüksek set sayıları üzerine kurulmuş bir full-body antrenmanı haftada 2 gün bile yapılsa büyük getirisi olacaktır.

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    upper-lower push-pull-legs tarzı idmanlar daha farklı olabilir dinlenme açısından. Misal sizin fullbody'deki üst vücut setleri ile, upper body deki setler aynı olmaz, bu yüzden 1 gün on 1 gün off olabilir dedim fullbodyde. Upper lower ya da push pull legs de durum daha farklı olabilir, yani dinlenme süreleri.

Mert's bunu beğendi.
  8. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Katılıyorum, tabiki antrenmanda antrenmana off günlerin sayısı değişir. Full-body'de ya çok acayip bir kondisyonun olacak ya da en az bir kas grubundan minimum verim almayı göze alacaksın, diyelim 6-8 set ağır squat girdin sonra gireceğin bench press ve ya barbell row hareketlerinden birinde mutlaka verim düşüyor , daha sonra kol ve omuz için hem motivasyonun hem de gücün yerinde olmuyor. Bacağı sonra bıraksan bu sefer o güme gidecek, şunu anladım ki full body split'e benzemiyor, 1 aylık sporcu bile sırt antrenmanını layığıyla yapabilir ama full-body yapıyorum demek için uzun süre gerekiyor.

Mert's ve requ. bunu beğendi.
  9. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Konu için teşekkürler bir sorum var bizim salondaki hoca full body yaptırıyor yeni başladım salonda spora 1 aydan sonra Split program istesem iyi olurmu?

egemennn bunu beğendi.
  10. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben programimda ilk hareketten bir set yapip ikinci hareketin ilk setine geciyorum. Hareketler bitince bastan basliyorum. Buna circuit training deniyor, gayet etkili ve dengeli oluyor tavsiye ederim.

requ. ve egemennn bunu beğendi.
  11. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    3. aya kadar full body öneriliyo genelde hatta daha sonrası için bile bence 2-3. aylardan sonra spliti deneyebilirsin

lordeng bunu beğendi.
  12. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    1.70 boy 60 kilo civarıyım 65 de olabilir uzun süredir bakmadım kilo almak istiyorum yağ oranım fazla değil ondan sordum birde her gün gidemem full body daha iyi benim için okullarda başliyor

egemennn bunu beğendi.
  13. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Biliyorum denemişliğim var, yine arada bir süper set yapsam da setler bitene kadar tek bölgeye odaklanmayı daha verimli buluyorum. Karıştırmayı sevmiyorum, mesela squat yapıyorsam bacaktaki yanmayı hissedemeden kesip başka harekete geçmek hem motivasyonu hem de verimi düşürüyor, özellikle böylesine temel ve ağır girilen hareketler de set arasında başka bir egzersiz fikri pek sıcak gelmiyor. Önceki mesajlar da dediğim gibi sorun vücudun alışması, yüksek set sayılarına ağırlıkları düşürmeden ulaşınca problem kalmıyor fakat recovery için daha uzun süre ayırmak şart.

14. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Acikcasi circuit full body calismasini yag yakmak icin daha verimli buluyorum.

15. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    dediğiniz mantıklı aslında ama özellikle evde çalışanlar için zor biraz. Her hareket için her sette ağırlık plaka değiştirmek vb.

16. danirello

danirello Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ben evde calisiyordum, uc cift kisa bar bir de z bar ile hallediyordum. Yeterince alet varsa sikinti olmuyor.

17. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    bar sorun değil de plakalar sorun çıkarabiliyor.

18. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar,Sadece bu programlarla kolda ölçü alabilirmiyiz ?

egemennn bunu beğendi.
  19. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Merhaba bence alinir cevirimdeki Colbert in programina goz atarsaniz ozellikle kollarini on plands tutmak isteyenler icin yazilmis, ayrıca fullbody de herhangi bi programda olcu alınır forumdaki abilerimden ogrendigim kadariyla :)

Bozo-Baku bunu beğendi.
  20. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Güçlenmek ve dayanıklılık için ideal ama hacim için uygun değil gibi geliyor. Gerçi ben pek denemedim açıkçası ara verdiğim dönemlerde haricinde. Yeniden başladığımda vücudu ısıtmak mahiyetinde yapıyorum fullbody'i sadece yaklaşık 1 ay kadar.

egemennn bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş