efor testi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve elix tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Merhabalar

Beyler benim kondisyonda uzun zamandır sıkıntı var. Geçen yaptığım birkaç halı saha maçınca gene aşırı nefes nefese kaldım, insanlar tırstı düşüp kalacağım diye.. Herkeste olur dersiniz siz de muhtemelen, ben de çok ciddi birşey olduğunu düşünmüyorum ama garibime giden spor yaptığım halde böyleyim. Haftada 2-3 defa yüzmeye gidiyorum, gitmişken basket kondisyon aletleri vs. hafif tempo takılıyorum. Halı saha maçlarında millet 3-5 maçtan sonra toparlar, bende toparlanma olmuyor. Gözler felan kararıyor.. Bu işin testi neyse bi baktırayım artık diyorum. Biraz kurcaladım, ekg'li efor testi varmış. Checkup paketlerinin içinde oluyor sanırım. Devlet hastaneleriyle aram iyi değil, direk kalp bölümüne gidip ben efor testi istiyorum deyince muhtemelen gene şutlayacaklar beni, o yüzden direk checkup için uygun fiyatlı bir yer denk getireyim diyorum, kana felan da baktırmış oluruz girmişken.

Ankarada uygun fiyatlı bu efor testini içeren checkup yaptırabileceğim bir yer var mı tavsiye edeceğiniz?

2. efervan

efervan Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim böyle yorulman basit görülcek bir konu değil. Kalp kapakçıklarında yetersizlik olabilir. Her kardiyoloji bölümünde olur bir devlet hastanesine gidip rahatsızlığını dile getirip ısrarcı olmanı tavsiye ederim

3. elix

elix Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Eyvallah sağol.

Özel bir hastanede kardiyolojiye gidip durumu söyledim, mini checkup gibi benim duruma yönelik bazı testler yapıldı: ekg çekildi, kalp kapakçık boyutlarına vs. baktı, akciğer grafisi çekildi, efor testi ve kan tahlili yapıldı. Biraz kolesterol yüksek çıkmış, onun dışında başka hiçbir problem çıkmadı. Eve geldim annem üflemeli birşeyler var, o testten yapmadılar mı dedi (anlıyor kadın), yok dedim. 2 aylıkken bronşit geçirmişim, onla ilgili sıkıntı olabilir dedi. Geçen doktor bir arkadaş da aynı testi söyleyince tekrar göğüs bölümünden randevu aldım, nefesi dinledi, akciger grafisine baktı sorun yok dedi. Üflemeli birşeyler varmış deyince peki yapalım o testi de dedi, orada değerler düşük çıktı. Olayı tam anlamadım, akciğer kapasitesi felan mı düşük ama doktor amca biraz yaşlıydı baktım iş çıkmayacak çok zorlamadım sorularla, spor yap ama çok yüklenme dedi :) iyi dedim çıktım.

Görünüşe göre çok sıkıntı yok, vücuda biraz abanırız toparlar diye umuyorum. Yalnız sağlam bir doktor felan denk getirirsem şu göğüs ile ilgili test sonuçlarını bir sorarım. İş yerindeki bir arkadaşın kardeşi de aynı şekilde bebekken bronşit geçirmiş, şimdi sıkıntıları var çocuğun, uğraşıyorlar. Onlardan da malumat alırım artık.

Sayfayı Paylaş