efedrin

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve ertan tarafından 21 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. ertan

ertan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Hocam tekrar merhabalar. ben 20 yaşında 1,78 boyunda 80 kilo yum bu sporu 4 aydan beri yapıyorum.efedrinin yanında aspirin ve cafein alıyorum ve kür yaptırmadım.efedrin yağlarımı yakarken kaslarımda ufalma hissediyorum bu yüzden yanında takviye olarak ne önerebilirsiniz ve efedrin ilacını günde kaçdefa ve kaçtane kullanmalıyım ilginiz için çok teşekkür ederim.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  3. ARWENPOWER

ARWENPOWER Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Fitness ve Aerobic antrenör
    Yer:
    avrupa
    bence efedrin kullanmayin. Cünkü vücut sistemini bozuyor. Yani sistemi bozunca metabolisma kötü olunca zaten ilactan sonra yine eski kilolara kavusuluyor. Bazilari hemen kavusuyor bazilari sonra.

4. speedyboy61

speedyboy61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kullanmayın

eski çinliler, 5000 yıl kadar önce, ep-hedra sinica, e. equisetina ve e. gerardiana bitkilerinin saplarının kurutulması ile elde edilen ma-huang adlı otu solunum hastalıklarının da içinde bulunduğu birçok hastalık için kullanmışlardır.. aktif maddesi 1885' te yamanashi tarafın-dan izole edilmiş ve sempatomimetik etkileri hiroso ve to tarafından 1915' te keşfedilmiştir.. ılk olarak japonlar tarafından asthma tedavisin-de bir ilaç olarak kullanılabileceği farkedilmiştir.. efedrin hem alfa, hem de beta-reseptörleri uyar-ması nedeniyle etki kalıbı bakımından adrenaline benzeyen, fakat ona oranla sempatomimetik etkileri zayıf olan bir ilaçtır.. klinik kullanım için oldukça toksik olduğu düşünülmüştür.. chen ve schmidt tarafından 1930' da tekrar keşfedilmiştir tıpta bronş genişletici olarak astım ve kronik bronşitte, damar daraltıcı olarak ani tansiyon düşmelerinin görüldügü özellikle spinal anestezi altındaki hastalarda kullanılan, merkezi sinir sistemine uyarici etkileri (sinirlilik, ajitasyon, uykusuzluk, vs) nedeni ile normal kisilerde beyin tahribatı yaratmaktadır.. sık rastlanan yan etkileri baş ağrısı ve endişedir.. tolerans oluşturabilir ama bağımlılık yapmaz.. paranoid nitelikte sanrılar ile bunlara eşlik eden işitme, görme veya dokunma varsanıları, dalgalanmalar gösteren bir duygudurum ve yineleyici kompulsif hareketler görülebilir.. uyarıcı-nın kesilmesi halinde psikotik bulgular bir hafta içinde genel olarak yatışır.. şizofreni ile ayırıcı tanısı yapılmalıdır; bu da semptomların, madde-nin kesilmesinden kısa bir süre sonra silinmesi ile ayırdedilebilir.. özellikle sporcuların başvurduğu bir uyarıcıdır.. 1994 dünya kupasında arjantinli yıldız diego armando maradona, 1998 yılında ise milli oyuncu hasan sas efedrin kullandıkları gerekçesiyle doping cezası almıştır.. efedrin sinirleri harap eder, epiteli çok katlı yassı epitele dönüştürür, damarları genişletir, skleroza yol açabilir.. sonuç olarak efedrin reçetesiz olarak eczanelerden alınabilen, oldukça ucuz ve yan etkileri açısından tehlikeli (kardiyovasküler sistem, santral sinir sistemi), bağımlılık yapıcı etkisi de sanılanın aksine fazla olan bir ilaçtır.. günümüzde ilaç suistimali açısından dikkatli olunması gereken bir konu olması nedeniyle bir olgu bağlamında ele alınmıştır..

kaynak; dr.sinan atmaca kulak-burun-boğaz hastalıkları anabilim dalı ankara üniversitesi tıp fakültesi, seminer arşivi, mart 2000..

5. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    eczacı olan bi arkadasımdan aldığım bilgiye göre efedrin yakın bir zamanda tekrar piyasaya sürülcekmiş ama receteyle verilecekmiş.mesela bi eczane 100 kutu efedrin aldı 100 tane recete vermesi gerekiyormuş .yani sadece bi doktora yazdırılıp satılacak.

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Şu anda Türkiyede reçeteli veriliyor zaten.

7. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    hayır blitz receteli degil.normalde alıyorsun ama bizim burda uzun süredir yok..fiyatıda 600 .000 TL ..

8. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Reçeteli olduğu için sana yok diyor olabilirler. Bana da reçetesiz ama bizde yok dediler. Astım reçetesini veren de alıyor.

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yeni bır uyarı nedeıyle dırek satısını kısıtladılar.tanıdık oldugu surece bızım burada sorun yaratmıyorlar.daha gecen hafta sordum ama almadım.sadece yuksek adetlerde satısı yasaklandı.nedenı ıse bazı uyusturucu muptelalarının efedrını son zamanlarda fazla kullanmalarıymıs.

10. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    İngiltere'de bir underground lab yakalanmış. Labda yapılan şey 10 tane efedrin hapını birleştirip extasy olarak satmakmış. Yüksek dozda uyarıcılar da müptelalar tarafından çok talep görüyor tabi ki. Extasy bulamayan hapçılar bunlara yönelebiliyor. Ben çok az kullandım ama hakikaten güçlü bir ilaç, yarım tableti bile 90 kiloluk beni fizyolojik ve psikolojik olarak baya etkiledi. Doğal yollara dönme kararı aldım.

11. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    katılıyorum.banada 1 tabletten fazla alma dedıklerınde gulmustum mercımek tanesı kadar şey ne yaparki diye.atletızm ile ugrastıgım donemlerde 100 metre kosularında durmam gereken yerde duramayıp ya korumalıklara bındırıp dururdum,yada duramazdım :)
    antrenman bitişinde ise diş etlerimde karıncalanma ve halsızlık baslardı.o yıllardan bu gune hiç alma geregı duymadım bır daha.

Sayfayı Paylaş