Ed Corney

Konusu 'Uluslararası Vücut Geliştirme' forumundadır ve akçakaya tarafından 24 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Adam yaş falan dinlemiyor!!!!!!!!
    bu adam bende biraz mike mentzer izlenimi yaratıyor

2. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    ben ferdi abimize benzettim :D
    omuzlari eksik geldi bana
    yasli hali hicte fena sayilmaz

3. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ayrıca kendisi Arnold'un çalışma arkadaşı...

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    beyaz saçlı haliyle o vucut mükemmel duruyo. adam demekki body olayından hemen kopmamış. diğerlerine bakıyorum da çoğu çökmüş. lou 'nun son halini gördüm inanamadım. kollar falan 40 altında gibi duruyo. sadec göğüs geniş olduğundan göğüs kasları yerinde gibi...https://www.youtube.com/watch?v=2vSNxYpP9pw

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Boyunun 1.95 olduğu düşünülecek olursa bence 45 civarıdır kolları, yaşı 55, az bir yaş değil, yaşına göre bence çok iyi durumda.
    Omuz ve göğüsler yaşına göre süper, kollar eski hulk günlerinin çok gerisinde elbette, ancak bu normal, 1.95 boyunda bir adamın 55 yaşında +50 kol taşıması kalbini ciddi şekilde yoracaktır.
    Uzun ömrün en önemli şartlarından birisi özellikle ilerleyen yaşlarda, vücutta aşırı kütle tutmamak ve kalori alımını sınırlamak.
    Ed Corney Mr. Universe olduğunda 39 yaşındaydı, o sebeple bu sporada peak yapması ileri yaşlarına denk geliyor, ancak kendisi maalesef, ısınma alışlanlığı olmaması nedeniyle, omuzlarında çivi, diz ve kalça eklemlerinde kalıcı hasarlarla yüzyüze geldi.
    Şu anda tekerlekli sandalyeye mahkum maalesef...

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yapma ya! o kadar kötümü bu adamın durumu. üzüldüm valla. profesyonel olmuş birinin vucudunu bu kadar harap etmiş olması akılalmaz birşey. sen kalk tekerlekli sandalyeye mahkum ol. hiç de akıl karı birşey değil valla. insanı spordan soğutan şeyler.

bi ara bir yerden okumuştum galiba miskin miskin yatanlar aktif birşekilde yaşayan ve spor yapanlardan daha uzun yaşıyorlarmış. bizlerde sağlık için spor yapıyoruz ama patadanak gitmeyiz inşallah....

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Bu adamın sakat kalmasının en büyük sebebi onların zamanında günümüzdeki spor bilimine yönelik çalışmaların yapılmamış olması gösterilebilir, gene sakat kalmış çok büyük bir vücutçu vardır, 1940'lı yılların şampiyonu, Clancy Ross, gerçek anlamda ilk vücutçu denir onun için, her kas grubu son derece gelişmiş, poz verme bilgisi oturmuş bu büyük şampiyon, sakat kalma sebebi olarak "çok güçlü olmasını" gösteriyordu.
    Tuhaf gelebilir, çok güçlü olmakla sakatlık arasındaki bağlantı, ama aslında çok mantıklı, zira kendisi hiçbir ısınma yapmadan maksimum kilolarla çalışma alışkanlığındaymış, sıradan bir adam olsa, maksimum kiloları aman aman olmazdı, ve ilerde sakat kalacak kadar eklemlerini harap etmemiş olurdu, ancak bahsettiğimiz adam 270 kilo ile squat yapabilen doğal bir yetenek olduğu için ilerleyen yaşlarda artirit dizlerini ve kalçasını mahvetmiş, ısınarak ve bilinçli şekilde yapılan antrenman insanı bu eski şampiyonların durumuna düşürmez.
    Çok yaşama konusunda haklısın, bende okumuştum, Olimpiyat şampiyonlarının çok azı 80 yaşından çok yaşarlarmış, bunun sebebi, herşeyin olduğu gibi sporunda aşırısının bünyeyi erken yıpratması.
    Çok yaşamak için, düşük kalori tüketimi, çok hareketli olmak ama yıpratıcı olmayan aktivitelerde bulunmak, vücut geliştirme ise, oldukça zorlayıcı bir spor ve yüksek kalori tüketimini cesaretlendiren, serbest radikallerin ortaya çıkmasına neden olan, özünde yıpratıcı bir spor, ancak çok iyi beslenme ve 40 yaşından sonra, definisyon ağırlıklı bir beslenme ve idman programıyla insan ömrünü uzatıcı etkisi bile olabilir, ancak müsabık ya da çok hardcore anlamda yapıldığında ömrü uzattığını söyleyemeyiz :D

8. IRON WRIST

IRON WRIST Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili karasan ed corneyin boyunun 1 95 oldugunu nerden çıkardın.fotolardan birinde franco colomboyla yan yana resimlerinidemi görmedin. arnoldun boyu bile 1 87 iken o nasıl okadar uzun olsun kardeşim .senin gibi dikkatli bir insanın nasıl gözünden kaçtı hayret.

9. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ıron wrist orada 1.90 diye belirtilen kişi ed corney değil lou ferrignou. senin gözünden kaçmış olmalı. çünkü bir üst yazıda ben lou dan bahsettiğim için karasan da lou ile ilgili yazmış. yanlış bir durum yok yani. ed'in 1.95 olmadığını karasan çok iyi biliyordur emin ol....

10. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ed Corney 1.70 civarlarında. Lou Ferrigno 1.95 civarı.

11. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ısnmanın önemi...

benim vucut allahtan ısınmadan çalışmıyo. soğukta donan motor gibiyim. hangi hareket ile başlarsam başlayayım öncesinde muhakkak ısnırım. önce esnetme ve germe sonrasında ise hafif kilolarla 3-4 set çok tekrar giriyorum. ve ilk set yine muhakkak minimum kilo ile başlarım.

sonuçta sağlık ve uzun yaşam amaçlı yapıyoruz. eklemleri harabedip sakat sakat gezmeyelim arkadaşlar.

12. akçakaya

akçakaya Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sevgili karasan verdiğin bilgilerle beraber bize ısınmanın önemini bir kez daha hatırlatmış oldun.. ;)

13. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    ed corney 1.95 varmı yaw

14. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri: