eczane malı işe yarayan takviyeler

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve je ne regrette rien tarafından 11 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Eczaneden temin edinebilinecek işe yarayan takviyeleri paylaşırsak herkes yararlanabilir.

Ester vit c
    Magnezinc
    benexol
    megadyn

özellike megadyn fiyatına rağmen dozajları gayet iyi. Eskiden üretilmiyordu şimdi tekrar başlanmış. Sanırım hamile bayanların kullanımı için üretilmiş multi vitamin takviyesi. Suppradyn e göre 4/1 fiyatı bu ürünü oldukça cazip kılıyor.

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Balık yağı , glucosamine, l carnitine vb.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    bende bemiks ve magnezinc kullaniyorum. glucosamine eklemler icindi degil mi? eczanelerde satilan carnitine'lerden memnun olanlar var mi?

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Evet eklemler için glucosamine. l carnitine ara ara veriyoruz ama zaten supplement olarak satilanlarin etkisi tartisilirken eczanede ki hakkında net olarak birsey diyemem.

5. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Ancak bu konuda bir yanılgıya dusuyorsunuz bunu söylemekte fayda görüyorum takviye ve eksiklik ayrı şeyler eczane ürünleri genelde eksiklik görüldüğünde recetelenir benim görüşüm eczanelerde takviye gıda adı altında satılmayan ürünlerin spor yapıldığı için kullanılmasınin yanlış olduğu yönündedir.

6. jonahhex

jonahhex Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    supplement firmasi üretince sağlıklı kullanilabilir ama eczaneden alinan ilac firmasinin urettigi vitamin kullanilamaz mi yani? Ikisinin de içeriği aynı değil mi? Biri b vitamini yerine baska bisey mi koyuyo da b vitamini diye yalandan yaziyo?

7. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış anladın örneğin konuyu açan arkadaş benexol kullanıyormuş biz benexolu b vitamini eksikliği olanlara veriyoruz ben daha önce vücut geliştirme amacıyla benexol almaya geleni görmedim. Eczanede de multivitaminler, balık yağları, omega 3 6 9, binbir çeşit ürün var. Benim söylemeye çalıştığım kulaktan dolma fikirlere eczaneden ürün kullanılmaması gerektigidir.

8. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    destek ve eksiklil farkli haklisiniz. aldigimiz bemiks veya magnezincteki degerler yuksek. suplement firmalarinin destek urunlerinin icindeki degerler devede kulak gibi kaliyor. bu sebeple cinkoyu ve b vitaminini her gun almiyorum. gerci b vitaminin fazlasi zararli degil,bobrek yoluyla atiliyor ama bobrekleride yormamak lazim.

l-carnitine gelince,eczanedekiler 500mg lik tabletler halinde satiliyor. supplement firmalarinin l-carnitin degerleri 3000mg'a kadar cikmis durumda.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

9. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Var aslında solgar markasının var yada şimdi hatırlamıyorum ama var yani eczanede de yüksek içerikli l carnitine var ancak l carnitineden kim gerçekten fayda görmüş ya da yine konuyu açan arkadaş sana da yüklendim :) ama hiç magnezincin prospektusunu açıp okudunuz mu çinko ve magnezyum eksikliğinde verilir yazıyor yani nasıl karar verdiniz magnezincin size fayda sağlayacağını bir hastalığıniz varsa affola ama bırakın bu takviye islerini eczanede gainerde var 400 gr kutularda hepsini icsen kilo alamazsınız yada herhangi bir gainer sizi ilerde şeker hastalığına götürür. Bu spor vücuda yapılan bir etki karşısında vücudun verdiği tepkidir. Kullanılan takviyelerin çoğu sadece placebodur.
    Yani şunu demek istiyorum eczane ürünleri tedavi amaçlıdır. Amacı dışında kullanılırsa yarardan cok zarar verebilir.

egemennn bunu beğendi.
  10. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    vitaminler hakkında fazla bilgim olmadığı için soruyorum bu ürünler opti-men in yerini doldurur mu yada farkı nedir artısı eksisi nedir

11. je ne regrette rien

je ne regrette rien Guest

Seni başın ağrıdığında içtiğin asprinin yat etkilerini okumaya davet ediyorum

Son düzenleyen: Moderatör: 12 Eylül 2014

Sayfayı Paylaş