ecto2beast - Beslenme + Antrenman

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ABEKAYNANA tarafından 4 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Selamlar, kendimden bahsedeyim,
    yaşım 22 boy 175 kg 65-70 arası,
    sporu bırakalı 4-5 ay belki daha fazla oldu, 59kg başlayıp 75kg'ye cıktıktan sonra bıraktım, tekrar aynı kg'lere düştüm.
    Şuan vucudum hacim olarak default sayılır, bundan fazla vucud cizgilerini ve hacmini kaybetmiyor,
    vucut yapısı hardgainer/ecto
    Buradan antrenman ve beslenmemle alakalı ufak tefek loglar paylaşıcam,
    şu an 10 gün bahçede antrenman yapıcam,
    bahçede ki aletler/ barfiks / sehpa(aslında oturak ama sehpa olarak kullanıcam) bir bidon kova / ve yeterı kadar uzunlukta demir.
    neden 10 gün ?
    10 gün benim için salona gittikten sonra ham değil de saadece kas ağrısı hissedip direk haftada 4 gün başlamam için yeterli,
    günlük kalori 3000k, biraz da aşabilir.
    günlük kalori alımım neden bu kadar az ?
    çünki çalışmalar ısınma amaçlı olucak.
    Saadece bugün ve ortalam 10 gün sonra yaanı salona kaydolmadan önce toplam 2 kez olarak fotoğraf paylaşıcam,
    İlk fotoğraf ve video;

Poz videosu =
    İlgili youtube kanalı : ecto2beast - YouTube
    Vucut bu sevıyeden aşşağı inmiyor, bayadır böyle, çizgileri belli olduğuna bakmayın, hacim yok.
    Gelişimimi ara sıra buraya yazıcam,10 gün sonra biraz hacimim artmış olabilir ama beslenme ve antrenman şekli kesinlikle hacimden alakasız olup
    tamamen hacimlenmeye müsait altyapı oluşturmakla alakadır, 10 günde hacimmi olur, hele ki ectomorf derseniz, olur olur..
    Kendi evimden uzakta, hatta başka ülkede 5 aydır tek başıma yaşıyorum, sebep pasaportumla çıkan ufak tefek sorunlar nedeni ile.
    Ama yine de hiç bir türlü, öğün ve antrenman kaçırma söz konusu olmıcak.
    Yenilikleri konuya zaman için de ekliyicem,
    hadı canım nasıl olur da aylardır spor yapmıyorsun da görüntü böyle demek isterseniz logu kirletebilirsiniz, iznim var. Lakin ben saadece logumu dikkate alıcam, eyv.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Antrenman programım,
    1. Antrenman / Göğüs + Biceps + Triceps / Mide
    Göğüs ; 2 hareket
    Biceps ; 1 Hareket
    Triceps ; 2 Hareket
    Ortalam 10dk mide.

2. Antrenman / Sırt + Omuz + Bacak / Mide
    Sırt : 2 Hareket
    Omuz : 2 Hareket
    Bacak : 1 Hareket
    Ortalam 10dk mide.

3. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Ölçüler;
    Omuz 115
    Kol 34 Tahmini
    Göğüs 95
    göbek deliği 80 bel 76 cm
    bacak 56

Göbek deliği bi kaç gün önce 85 bel ise 81di, 4 günlük bir diyet denemesi yapmistim bel bu ölçülere indi,
    hızlı bi sekilde tekrar 83-85lere gelebilir, kesinlikle bel çevresini koruma amaçlı bir beslenme veya antrenman söz konusu değildir. Vucut sıcak haldeyken görüntü çok farklı oluyor, fırsat bulursam fotoğrafını koyarım ama sanmıyorum, laakin iphone renginden anlaşılıcagı gıbı benim değil. :D

Eski bir fotoğraf, 74 kg
    ortalama 4-5 ay için de ne kadar hacim kaybedildiğine dair..

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  4. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Göğüs , biceps , triceps , mide antrenmanı bitti.
    Ekipman yetersizliği kendini belli etti ama sıkıntı yok.

5. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Takipteyim :) Şimdiden kolay gelsin diyorum. Sen başarırsın inanıyorum :D

ABEKAYNANA bunu beğendi.
  6. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Bugün dinleniyorum göğüslerim de ağrı var, tricepste hiç ağrı yok lakin triceps için saadece koltukta dips yapmıştım ve bu gerilim sağlamıyor. Zaten ağrımıcagını biliyordum şaşırmadım,
    biceps ise 4x8 yapmıştım ve 4. seti 5 tekrar yapabildim, lakin göğüs çalıştığım ağırlıkla aynı ağırlıktaydı :D Bicepste'de ağrı var, ayna da dolu gözüküyorum, bahçeye çıkarken tuvalete gidiyordum, bazı kişilerin gözü üzerim de olduğu çok belli, bugün bir kaç ta iltifat aldım lakin ben hep üstüm çıplak gezerim burası kapalı bir bahçe. Evler mustakil. Tabii fakirane orası ayrı..
    Bu arada sağ göğsüm soldan baya küçük, ağırlığı sağ göğsümde hissettirmeye çalıştım, bench ve şınav'da. Daha 24 saat geçmedi ama arkadaşın kendiliğinden söylediği şey buydu, göğüslerin eşitlenmiş.
    Pek şaşırmadım ama sevindim bunu duyduguma, bende aynaya baktıgım da bunu görüyorum, tam eşitlik olmasa da sanki daha önceden simetri problemi olmamış gibi göğüslerde.
    Tek bir antrenmana bu kadar tepki vericeğini beklemiyordum göğüslerin.
    Tabi elimdeki imkanlar (1 direk 2 su dolusu kova :D) ile bu kadar.

Bugün sonunda tamamlayacagım macrolar
    extra olarak gun ıcınde dondurma vs. yiyorum, ben bunlara cheat meal diyorum.
    Benim cheat mealim, definasyon dıyetın dekı gıbı degıl.
    Ben günlük macrolarımı aldıktan sonra istediğim gibi cheat meal yaparım,
    bu isterse 200 cal olsun isterse 500 cal, hiç fark etmez. Gün içinde macroyu alabildiğim zaman
    abur cubur serbest. Tabii bunu siz yapmayin.
    100 gram protein, 350-400 gram carb
    yağı saymıyorum ama az almıyorum,
    Ortalama 3000 cal.
    dün carbı 100 gram az almıştım, bugun anladım ki bu yedıklerımı dun yeseydım zorlanırdım.
    Şuan işler yolunda gidiyor, sıkıntı yok. Vucudumun verdiği tepkiler güzel.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2014
  7. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    350Carb 120Pro ortalama 60 gram belki daha fazla fat.
    Nasıl oldu anlamıyorum ama bel ölçülerim bu sabah;
    bel 76.5
    göbek deliği 79 cm
    bunlar anlık ölçüler wc'den çıktıgım da almıstım, yanı gün için de bu belle gezmiyorum ortalama göbek deliği ölçüsü 82-83lerde oluyor
    bel ise 80.
    Gün boyunca kalori alımım 3k' geçiyordu, hatta yağ alımım yemekler harıcınde bir bardak kuruyemısler ile beraber extradan 35-40gr yağ fazla alıyordum.
    Buna yakın kaloriyi pis bir şekilde 10-20 gün önce de alıyordum ama belim o zaman uçmuştu, ve üst tarafım zayıftı.
    Şimdi ise aynı kalori de çizgilerim aşırı belli, çokta yağsız olmama rağmen, hatlar belli ediyor artık kendini.
    Vucud yavaş yavaş kendini antrenmana alıştırıyor, hem görüntüden hemde metabolizma hızından belli.
    Arka kol hiç çalışmadım sayılır ama bugun bir kaç demir gördüm, onlar işime çok yarıyacak.
    Hiç çalışmadım dememin sebebi dips için yapacağım arka kol bana hiç birşey vermiceğini biliyorum çünki 10-12 tekrar da hiç bir yanma hissi yok, süperset yapabiliceğim bir imkan da yok.
    Alna triceps ile süpersetlemeye çalıştım ama 0 gerilim oldugu ıcın boşa vakit kaybı, daha yapmadım.
    Omuz ve göğüs hatlari çok güzel, trapez ise bana göre omuzlarla çok uyumlu.

Ve bir şey dikkatimi çekti, repair çok çabuk oluyor kaslarda. Bu da demek oluyor ki yaptığım antrenmana göre yeteri kadar carb ve protein gönderiyorum kaslara, hepsini kullanıyorlar. Herhangi bir yağlanma yok.
    İşte hardgainer genetiği, burada kendini belli ediyor, bunu iyi anlam da söylemedim : ) neyse bunlara daha çooook var.
    Dün gece 11'de artık uykuya dalmısımdır bugun ise öğlen 12'de uyandım, :S
    hem bu sebepten dolayı hemde sabah işlerimden dolayı bugünki beslenmem sekteye uğrayacak ve uğruyor da ama carb ve proteini alabildiğim kadar almaya çalışıyorum.

Dün bacak çalışmadım ve iyiki çalışmamışım diyorum, çünki dün o demirleri görünce çok sevindim, bir kaç tane ağır demir var. Hafif bir şekilde bacak çalışacağıma, biraz sabredip ağır bir şekilde çalışırım.
    Bacak çalışmayı ya bugün ya yarın yaparım tek kas grubu olarak.

Son düzenleme: 7 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş