Ebay'dan Protein Tozu Ve Gümrük

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve M0ssento tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Bilindiği üzere ebay.com'da wheyler ülkemize göre çok daha ucuz.Gördüğüm bir ürün var.Optimum 5 lb sadece $65 !.Hocamla bu konuyu konuştum da gümrükte otururlar dedi.Sizce gümrükte takılabilir mi ?

2. 'Tuna

'Tuna Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    61
    Forumda bu konu mevcut. Araştırırsan bulabilirsin.

Cevaba gelince evet gümrükte kalır. Bunun bir çok sebebi var oda forumda mevcut.
    Toz kullanman konusuna gelince önceki açtığın konudakileri takmadığın açık yolun açık olsun :)

M0ssento bunu beğendi.
  3. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Benim merak ettiğim ise, ne tarz bir hoca 13 yaşındaki öğrencisine protein tozu alması konusunda "saçmalama, kullanma vb" haricinde yorum yapar :s

4. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    Doktor tanıdığın varsa raporla alabilirsin ayda max 2 kutu

5. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.554
    Ödül Puanları:
    123
    Normal doktor raporu mu yoksa heyet raporu gibi birşey mi isteniyor? Gümrükte raporun geçerliliği olduğunu ilk kez duyuyorum.

Benim gördüğüm kadarıyla milli sporcuya bile bir dünya engel çıkarıyorlar. Doktor raporuyla almak daha da zor olmalı. Detayları verirsen sevinirim.

6. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    İnternetten tanıştığım arkadaş vardı yurtdışından alıyorum diyince bende şaşırmıştım. Devletten doktor tanıdığın varsa kaşeli rapor alıyorsun, ne raporu diye sorduğumda ağır işlerde .... kullanımına uygundur raporu noktalı yerler aminoasit bileşenleri, protein tozu, kreatin gibi şeyler yazdırıyorsun ama raporu alabilmek için 2-3 doktorun onayı kaşesi gerekiyormuş, ürünün gümrüğe takıldığında gümrükçüye raporu gösteriyorsun sana ürünü getiriyor eline teslim ediyor dedi.

muhtemelen o raporu almak kolay değil heyet raporu almak kadar zordur doktor akraba yoksa :)

Sayfayı Paylaş