Eas 100% whey protein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve hakankabaoglu tarafından 1 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl

Anketin kapanma tarihi 13 Eylül 2015.
  1. Basarili

oy sayısı 19
    47,5%
  2. Orta karar

oy sayısı 18
    45,0%
  3. Basarisiz

oy sayısı 3
    7,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bakış açısına göre değişir tabi bende şahsen m.tech tercih edirim alıntıyı yanlış anlaşılma olmasın diye yaptım.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. kerimonski

kerimonski Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    yani bir önemi yok adam test etmiş bakmış orda hile yapmıyan firmalardan ülkemizde satılanlar arasında eas muscletech ve sixstar var hile yaplanlar arasında benim görebildiklerim optimum ve dynamizeydi şahşahalı olarak sattığı dynamizenin iso100 ürünü kim bilir nasıldır hadi güvenip alın protein proteindir kiminin kreatini fazla kiminin bcaa sı ama bu testler sonuçta bir gerçeklik bunlara güvenerek ürün almak daha mantıklı reklamlara güvenmekten ziyade

3. powerdream

powerdream Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    aynen öyle. bir üründe yanlış içerik yazıyorsa diğerlerinde neden yazmasın. ayrıca ek bir analiz raporu göstermek istiyorum. 2010 yılına ait ağır metal raporu. yanlız bu oranlar şuan ölçseler değişebilir azalır veya artar. çünkü hammadde de bu ağır metal oranlarını etkileyebilir.

Son düzenleme: 13 Mayıs 2014
  4. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bir üründe ağır-metal ve/veya protein değerlerinin düşük olduğunun ispatlanabilmesi için en az 5 farklı bağımsız laboratuvar analizlerinin ortalamasına ihtiyaç vardır.

Prof. Dr. Mehmet Öz çok iyi bir kalp cerrahıdır ama mesleğinden daha çok TV programına özen gösterir ve tam bir şov adamıdır. Programlarında yer verdiği konuların ses getirmesi onun için büyük önem taşır. Protein tozları ile ilgili programının zamanlamasına bakarsanız tam da yaz aylarına gireceğimiz sıradadır. İlkbahar'dan itibaren yaz döneminin sonuna kadar protein tozları satış patlaması yapar.

Bu demek değildir ki Mehmet Öz'ün programında yer verdiği "protein tozları" ile ilgili bilgiler yanlıştır. Yanlış değildir ama doğru denilebilmesi için farklı laboratuvar analizlerine de ihtiyaç vardır. Protein tozlarında ki en büyük handikap FDA'nın onayından geçmek zorunda olmamasıdır. Ama AB standartlarında durum farklıdır. (Bunu ayrıca tartışırız.)

Aslında protein tozu üreten firmalar kullanıcıların devamlı kendi ürünlerini tercih etmeleri için çok önem gösteririler. Ürünler etki göstermediğinde tekrar tercih edilmeyeceklerini bilirler.

Dolayısıyla evet Mehmet Öz güzel bir konuya değinmiş ama program yüzeysel yapılmış, dünyaca ünlü tüm markaları kapsayan ayrıntılı bir analiz olmamış.
    Halbu ki AB'nin kriterleri bu konuda daha sert.

İpin ucunun kaçmasına neden olan ABD'nin bu ürünleri FDA onayına şart koşmaması!
    .
    .

5. kerimonski

kerimonski Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    ben kıllandım şahsen kardeşim sağlımı 3 lira için tehlikeye atıp 5 tane labratuar raporunu bekleyemem 1 tanesi ortada işte sıkıntılı ürün içi elveren gidip alır kullanır bu kadar basit bile bile lades olmakda buna denir herhalde

powerdream ve gazo0202 bunu beğendi.
  6. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    İstediğiniz ürünü almak da elbette ki serbestsiniz. Farklı laboratuvar sonuçlarını da beklemek zorunda değilsiniz.
    Ben de sizin, benim ve tüm forum üyelerinin en güvenli ürünü tüketmesi taraftarıyım. Çabamız bunun için.

Fakat sözkonusu kişi Dr. Mehmet Öz ve programın yayınlandığı ülke ABD ise durup iki dakika düşünmek gerekiyor. ABD, Türkiye ve Avrupa gibi değildir. ABD'de yayınlanan bir TV programında bir masanın üzerine "markası gözükecek şekilde" tüm ürünler dizilebilir ve tartışılabilir. Ürün sahibi firmalar bir haksızlık yapıldığını düşünüyorlarsa saniyesinde dava açarlar. Sistem böyle işliyor.

Sözkonusu programda adı geçen ürünleri hiç kullanmadım hatta bu başlığın konusu olan EAS ürünlerini de hiç kullanmadım. Şu an da kullandığım markadan oldukça memnunun. Yani ne Dymatize ne Optimum Nutrition ne de EAS hiç kullanmadım.

Mehmet Öz'ün programında test'den olumsuz puan aldığı belirtilen Dymatize bu yıl 20. yaşını kutluyor. Optimum Nutrition ise 16 yaşında. Yani bu firmalar dün kurulmuş değil. Ayrıca her iki firma da GMP (Good Manufacturing Practice) standardını benimsemiştir ve bu standart çok katı üretim süreçlerini şart koşar. Üstelik hem Dymatize hem de ON'nin ürünleri yurtdışında G.N.C mağazalarında da satılmaktadır.

EAS ise şu an dünyaca ünlü bir ilaç firmasının (Abbott) yan kuruluşudur. Abbott ilaç firması EAS'i 2005'de satın almıştır. Abbott'un SIMILAC adında bebek mamaları (Türkiye'de de var) üreten bir bölümü var, onun yanına spor ürünleri üreten bir birim daha gerekiyordu onu da EAS firmasını satın alarak yaptı. :)

Yani EAS çok güvenilir ellerde...

Sonuç olarak;
    Laboratuvarlarda bir ürün test edilirken farklı kriterler ve farklı analiz yöntemleri uygulanabilir. Onun için bir kaç farklı laboratuvar analizi doğruyu bulmak da tam bir yön gösterici olacaktır ama bu oldukça pahalı bir yöntemdir.

Sağlıcakla kalın...
    .
    .

powerdream bunu beğendi.
  7. Junichi

Junichi Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Ülkemizde Eas artık satılmıyor mu? Hiçbiryerde göremiyorum...

Sayfayı Paylaş