eğer yağlı yemeklere maruz kalırsak ne yapmalıyız?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve skllmyh tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    cogu kisinin en büyük sorunu yağdır.bende malesef yağlı yemek yiyorum.hergün olmasada haftada 1 kez kızartma olsun hazır et olsun vs.
    peki bu yağları nasıl yakarım?kardio yapsam yağsız vücuda sahip olabilirmiyim?
    68 kiloyum..

2. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    vücudu asıl yağlandıran karbonhidrat fazlasıdır yağlar hormonlar için önemlidir o yüzden işi abartmadan yemeklerde yağ kullanılır ben fındık yağı kullanıyorum memnunum

3. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Menshealth in eski bir sayısında yağlarla beraber alınan kalsiyumun yağların emilimini azalltığını okumuştum.

YesiLZeytin bunu beğendi.
  4. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    yani örneğin makarna,pilav gibi yemeklerde kullanılan yağlar azda olsa mecburidir.bunlar bi sakınca yaratmaz sanırım?
    birde ayrıca hazır et ve yağda kızartılan yemekler de kullanılan yağlar çokmu zararlıdır?
    ayda 1 kez olsada döner,hamburger gibi fastfood yiyecekleri yemişligim oluyor.bir an önce kardio koşu bisiklet yapıp eritmek istiyorum :)

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    ayda bi kere diyosun bence pek bi zararı olmaz.Ama fındık yağı vs. gibi doymamış sağlıklı yağlar hem hormonlar için hemde vücut için gereklidir.Zararlı olan doymuş yağdır.Yemeklerde kullanılan yağlarda yemeğine göre değişir tabi ama bence okadar etkilemez.

6. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Ben anlatayim ne yaptigimi:D

Benim baba tarafi dogulu.her hafta sonu babanemlere gidiyoruz ve babanem yemeklere kuyruk yagini abaniyor:D nine naptin sen diyorum zararli diyorum,60 senedir yiyoz biz bak bisey olmuyo diyor.neyse yemekler sofraya geliyor,babam ablam ben bir masada yiyoruz.Benim önüme yagli yemek geldiginde diyelim 6 kasiklik bir sulu yemekse,5 kasigini caktirmadan ablamla babamin tabagina koyuyorum::D Geri kalan bir kasik yemegin üstünü catalle ezip suyunu iyice süzdükten sonra yiyorum.pilav yemiyorum valla onun yerine ekmek yiyom yapcak birsey yok:D tavuguda derisini ayirip yiyorum:D
    Anlicaginìz her hafta babanemlere gitmek benim icin tam bir iskence:D

7. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    müsabık sporcu değilsen haftada 1 gün yediğin kızartmanın bir zararının olacağını sanmıyorum. ancak çok düşük yağ oranı hedefliyorsan iş değişir. esansiyel yağlar hariç vücuda yağ ve ihtiyaç fazlası karbonhidrat sokmaman gerekir diye biliyorum.

8. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Ben olabildiğince gün içinde yemeklerle yağ alımını az tutuyorum. Yağ alımını da ara öğünlerimden birini 1 avuç badem ve yarım avuç ceviz ile karşılıyorum. Bazende dayanamayıp zeytinyağında omlet yaptığım oluyor:)

9. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bende yağ oranını düşük tutmaya calısıyorum.. yani kaslarım sanırım yağdan dolayı pek belli olmuyor parcalı olarak.hacim olarak gelisme var fakat parcalı kaslarım yok.karın kasım hiç gözükmüor ama ellediğimde baya belli oluor..

aklıma birşey takıldı.Yumurtayı sabah yerine akşam yesek sindirim acısından bi problem olurmu?
    sabah 1 dilim ekmeği zor yiyorum.akşam yemeğe abanıyorum mesela lor peynir 4 yumurta makarna vs.akşam yememde bi sakınca warmı?

10. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Baslik beni benden aldi :) Hani radyasyona maruz kalirsak ne yapalim gibi:)

Eger haftanin 7 gunu ayni sekilde diet yaparsaniz, belli sure sonra vucut kendini savunmaya alir, haftanin 1 gununu kendinize sinirsiz yemek ve ozgurluk olarak ayirin. Hic birsey kaybetmezsiniz eger geri kalan 6 gun sadik kalirsaniz programiniza. Protein gibi, siz bir gunde 1000 gram protein alirsaniz bunun 800 u vucuttan atilir kilo ve boyunuza gore.

gunde 10.000 kalori yerseniz emin olun 1 gunde vucudunuz yapacagi yag o duzeyde olmayacak 10.000 veya 3000 hic bir farki yok. Surekli olmadigi surece haftada 1 gun oldugu surece. Vucudun bir gunde insa edecegi kas,yag veya herneyse bunun bir siniri var, bol su icin dilediginiz gibi yiyebilirsiniz haftanin 1 gunu.

Umarim yeterince anlatabilmisimdir.

11. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    evet anladım. merak ettigim sey ise Yumurta alımını akşam karbonhidratlı bir yemekle beraber alsam bi sorun olurmu?
    sabah yumurta yiyemiyorum ama akşam mesela makarnayla birlikte 4 yumurta yiyorum aynı anda protein ve karbon almak iyimidir?

Sayfayı Paylaş