Dymatize GABA - 111 g

Konusu 'GH ve Testo Artırıcılar' forumundadır ve seytantuyu tarafından 11 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. emirkaynak

emirkaynak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Dj
    Yer:
    Istanbul
    Gaba bulmama yardım edebilecek birisi varsa benle irtibata geçebilir

2. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    bodybuilding.comda 12dolara satılan ürüne türkiyede 90 100tl istiyor adamlar.şaka gibi :D

3. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Arkadaşlar 111gramlık yurtdışında 12 dolar olan ürünü 100-150tlye alan kişilerin olduğunu duydum.Siz bu ürünü ne zannedip bu kadar parayı bu ürüne veriyorsunuz bana açıklar mısınız ? Steroide yakın etkide growth hormonu mu salgılatacaktır sanıyorsunuz size? Olmadı Steroid olan growt hormonunun %1i kadar mı salgılatacak sanıyorsunuz ? : ) %1 diyorum bakın.Bu ürünü sırf Meter övdü diye bu kadar etkili oldugunu sanan gerçekten varsa bıraksın bu işleri.İlkokula gitsin yeniden başlasın,cünkü bu kadar saf olunmaz.
    Adam vuruyor gh ignesini karın 5 cm öne cıkıyor iç organlar growth enjeksiyonundan dolayı büyüdüğü için,sonra da akşam yatmadan growth için gaba içiyorum siz de alın sizde de growth bendeki gibi salgılansına getiriyor ürünü,bizim sazan millette adamın gh ignesi vurdugunu bilmiyor tabi,"meter'e bak meter vücuduna gh'ı gaba ile salgılatıyormuş,biz de alalım bilader." vesaire laflar söyleyip 111gram kıytırıktan bir ürüne 100-150tl veriyor.Yazık eğer bu forumda olup bu kadar bilgi olan foruma üye olup bu ürüne 100-150tl veren varsa bu foruma girmek yakışmıyor burayı da bıraksın sporu da bıraksın.Ürünün değeri taş çatlasa 45-50tl dir.Daha fazlasını veren hadi 60 veren der ki 10-15tl fazla verdim bulamadıgım için.Ama ürünün değerinin 3 katını veren adama ne denmeli?
    Bazıları da böylelerinin kafasızlıgından 2-3 kurnaz 30tl-35tlye getirttiği ürünleri 150tlye satıp ihya oluyorlar.Ama ne demişler "Sen eşek olduktan sonra sırtına semer vuran çok olur."

maietnigri, Speedstream, dennyd ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3

Hocam müjde Ar ın bi sözü vardı

" kızım sen donun elinde gezersen kimse de sana gel giydireyim demez " diye, bizimki de o hesap :) insanların sabırsızlıkları onların her şeye para akitmasını sağlıyor, firsatcilar da ortada kol geziyor :)

NEBUKADNEZAR bunu beğendi.
  5. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Bende almaya niyetlendim yurtdışı fiyatını görünce direk vazgectim bu kadar da olmaz

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    ben 1ay önce türkiyede amerikada 3dolara satılan optimum melatoninin 100tlye açık arttırma sitelerine konulduğunu gördüm : ) alan enayi varsa etrafta satmaya çalışan tilkiler de olur doğal olarak.

Bodysoft, mserkanxxx ve launcher21 bunu beğendi.
  7. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Klasik turk mantigi maalesef yine yuzeysel bilgi ve full ozguven:) kimse silah zoruyla bu urunu aldirtmiyor 1 , 2. Si bodybuilding.com turkiyeye artik gonderi yapmiyor hatta hic bir supplement satan yabanci site artik gonderi yapmiyor , getirtebilende bir sekildr yurt disinda dogal olarak en az 100tl fiyattan satiyor bu cok dogal kapali ekonomi oldugu yerde boyle sonuclar olur kaldiki yurtdisi kargo fiyatlari cok pahali elestirmeden once biraz arastirma yapin , ona bakarsaniz Turkiye dunyanin en pahali benzinini kullaniyor gidipte amerikada su kadar para bu benzin diyip alanlari aptal yerine koyuyormusunuz . Son olarakta ozellikle bu sporda kimsenin ne growth veya steroid kullandigindan 100 de 100 emin olabilirsiniz ( olimpia yarismacisi veya o klasmanda olmadikca) ne de kullanmadigindan emin olamazsiniz bir insanin sirf midesi sis gozukuyor disa dogru buyuk oldugu icin growth basiyor bu sonra millete gaba diye yutturuyor demek kedi ciger iliskisidir , hee kullanmis olablirmi olabilir ama insanlarin emeklerini kucumseyerek kesin yargilarla itham etmek dogru degil simdi benimde diyaframim buyuk oldugu icin disa dogru buyuk gozukuyor bendemi growth bastim:) arkadaslar insanlari itham edip sallamak kolay yuzeysel bilgilerden ve sagda solda forumlarda duyduklarinizla olmayinca millete lutfen sallamayalim boyle ileri gidemiyoruz cunku

launcher21 bunu beğendi.
  8. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3

Sözümüz avrupadan ürün getirene yada götürene, kullanana yada kullanmayana değil, cahil zihniyete, senin de bu konuda bir gocuntun var sanırım. Bu kadar üstüne alındığına göre ?

9. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Bence avrupadan 13 dolara alıp burda 150 ye satmak pek etik değil gaba yı merak edip deniyecektim ama bu şekilde kazıklanmak çok saçma kar etmeninde bi oranı vardır.Tabi alan alır ona bişey diyemem herkesin kendi parası,ben gh max aldım onun yerine kendini kanıtlamıs bir ürün sonuçta.

launcher21 bunu beğendi.
  10. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Iste bu konuya aciklik getirmek icin yazdim bende buraya gonderim yapilmadigi icin yasak oldugu icin getirtmek zor oluyor kargo vs de cok pahaliya geliyor maaliyetini bilmiyorum ancak sanildigi kadar ucuz degil bunu anlatmaya calisiyorum birde gaba ile gh max bambaska urunlerdir ghmax arjinin iceriklidir

11. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    bolon bi ürün

12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Linc88 türkiyeye getirilisi ürünün 65-70tl kardeşim sorguladım araştırdım getiren adamla da mesajlaşarak maliyet hesabını istedim ve bana hesabı 65-70tl dedi.Ama bu ürünü daha stoklarla distribütörlükle degil amerikada yaşayan kişiler vasıtası ile türkiye ziyaretleri aracılığıyla ile 1-2 2-3 tane getiriyorlar satanlar onlar da yurtdışı baglantılarından bavullarının icine gelirken 1-2 tane koyarak getirmelerini isteyerek getirtiyorlar.Yani maliyeti 24tl aslında ama bavul içerisinde türkiye gelirken getirecek olan adama da bir 40-45tl veriyorlar bu şekilde maliyet 65-70tlye geliyor.Zaten bu ürünü türkiyede öyle 20-30tane satan yok,satanlar 2-3 tane 3-5tane satıyorlar,nedeni budur.Aynı kişiler amerikadan 3dolarlık melatonini de aynı şekilde 30-35tlye getirtip 100tlye satmaya çalışıyorlar.Bilmiyorsun böyle yorumlar yapma bari.Growth meselesine gelince Meter growthu daha kabul etmese bile winstrolu clenbuterolü kabul etti kullandıgını.Bir insanın growth kullanıp kullanmadıgını git 10-15senedir steroid piyasasının içinde olan tezgah arkası sporcularına doping ignesi vuran hocalardan ögrenebilirsin cok rahat.Etrafında öyle hocalar yoksa bilemem ama benim böyle tanıdıgım kişiler oldu.Bana bunları anlatma.

Son düzenleme: 24 Nisan 2014
    maietnigri, uzk, launcher21 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3

Sonuna kadar katılıyorum. hatta şu sonuna koyduğu nokta da dahil :D

14. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    tamam ne guzel soylemişsin 65-70 tl ye getirtiliyor diye simdi adam 4 tane getirtiyor diyelim 300 tl ye mal etti hemde gumrukte takılma ihtimaline karsın bırakta 25-30 tl kar etsin tanesinden , turkiyeden supplement alırken bakıyormusun bir 5lbs lik p.tozu kac para ? kac paraya satıyorlar diye, ben sana soleyeyim 5lbs lik protein tozları yaklasık 38-40 dolar turkiyede kac paraya satıyorlar en az 160 tl ? Ayrıca bence bilip bilmememi bilmeden ithamlarda bulunma dostum sana abi tavsiyesi asla kucumsemek veya hor gormek icin solemiyorum sırf internetten veya forumlardan olmuyor bu iş ortada cok fazla bilgi klrliligi var benden soylemesi bu sporda 6 yıllık gecmişi olan biri olarak soyluyorum yanlıs anlama ama yanlıs yoldasın biraz acık goruslu ol derim dedigim gibi asla kotu amaclı solemiyorum bunları ... yoksa gercekten kolay millete steroidli, growthlu demek cidden cok cok kolay olanı:)

15. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    ben de diyorum ki 15senedir türkiye şampiyonasına sporcu yetiştiren kendi salonlarında arka bölümlerinde sporculara doping iğnesi vurulan bölümleri olan adamları tanıyorsan onlara sor sana anlatırlar kim dopingli kim değil.sen 6senedir ilgileniyorsun o adamlar 10 15senedir şampiyonaya sporcu hazırlıyor. Farkı göremediysen birşey diyemem. Bu arada gümrükte takılma diye birşey yok bu küçüklükte ürünlerde hala gelmişsin gümrükte takılma riski falan diyorsun.adam valizle türkiyeye ziyarete geliyor hava alanı gümrüğüne de kendi kullandığım destek 2tane 1aylık kullanımım burada kalacağım süre içerisinde kullanacağım diyor gümrkte 3ten fazla olmadığı için ticaret kategorisine sokmuyor ve geçiriyor.bu kadar basit.+30 35tl kar etmeye çalışmıyorlar 100değil 150tl ye satmaya çalışıyor adamlar

maietnigri bunu beğendi.
  16. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 150-180 tl ye satan adamlara ve ondan alan adamlara senin dediklerine katiliyorum zaten ancak 100 tl bu urun icin makul bir fiyattir bana gore ben birak 10-15 seneyi 25-30 senesini vermis otobuslerle ogrencilerini yarismalara sokan hocalar taniyorum rahat ol ben demiyorumki bak kesin kullanmiyor adam veya kullanmadi sadece kesin yargilara varmak bu sporda imkansiz diyorum bu yargilar sana ve baskalarina zarar verir diyorum hepsi bu kardesim ozellikle bir sekilde basarili olmus ve ortada emek olan herhangi bir seyi karalamadan veya kucumsemeden bir tartmak ve bakmak gerek diyorum iyi sporlar...

17. launcher21

launcher21 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    İşin özü, rant sağlamaya çalışan çok bu işten, malum zengin sporu, bizim gibi adamlar da bu ürünler türkiyeye yasal olarak gelmeden kullanmasin, en iyisi budur. 60 dolarlık Protein 2.2 ile çarpınca, günümüz kuru olarak. Zaten Vergisiz felan filan 125 den fazla tutuyor. Ama 12 dolarlık bir şey her yeri vergi olsa bile 100 TL tutmaz ;)

18. linc88

linc88 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    60 dolar olan 10 lbs olanlar 5lbsler yani 2 kg olanlar 30-40 dolar yani 80 tl yukarda hesabini yaptim size 100 tl o urun icin makul bir fiyat 60-70 tl ye mal oluyor cunku neyse bananeyse bukadar aciklama yapma geregi duydum:) iyi sporlar herkese

19. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İstanbul
    Mesajlardan anladığım kadarıyla bu ürünü Türkiye'ye getirip yüksek fiyatdan satmaya çalışan uyanıklar olduğunu anlıyorum!

Bir şehir efsanesini daha aydınlatalım isterseniz!

Önce GABA'nın Etken maddesi olan "Gamma-aminobütirik Asit"in (çok basit bir etken maddedir) ne olduğuna bir bakalım daha sonra üreticisinin iddia ettiği olayı gerçekleştiriyor mu onu irdeleyelim! Ürünün tam olarak ne olduğunu anlatmak için mümkün olduğu kadar yalın/anlaşılır bir dil kullanmaya çalışacağım.

Öncelikle Gamma-aminobütirik Asit (GABA) elde edilmesi kolay ve çok basit bir etken madde olmasına rağmen aslında kimi durumlarda son derece tehlikeli bir UYARICIDIR!

Ne demektir uyarıcı ve neyi uyarır, kimi durumlar da neden tehlikelidir?
    Beynimizde ki nöronlar ile bir başka hücre arasında ki iletişimi (bilgi alışverişini) uyaran kimyasallara nörotransmitter denir. İşte GABA'da bir nörotransmitter'dir. Yani beynimizde ki hücreler arası uyarı işlevini sağlayan bir çeşit "yasal" uyarıcıdır.

Ancak bu uyarıcının görevini yerine getirebilmesi için B6 (Piridoksin) gerekir. B6 eksikliği nadir görülür ama yine de GABA için önemlidir. Ek bir B6 takviyesi GABA'nın etkisini arttıracaktır ama aşırı B6 vitamini (3 ay devamlı/yüksek doz kullanımı) bazı nörolojik sorunlara yol açar/açabilir!

Kimi durumlarda tehlikelidir çünkü kişi depresifse ve ilaç da kullanıyorsa ya kullandığı ilaçla aşırı tepkimeye girecektir ya da ilacı kople etkisizleştirektir!

Ayrıca "Dymatize Nutrition" firmasının GABA ürün kutusunun üzerinde bir de "büyüme hormonu aktivatörü (Growth Hormone Activator)" yazmaktadır ve bunu hangi gerekçeye dayandırmaktadır açıklanmamıştır!!!

Bu yönde herhangi bir bilimsel veri olmamasına rağmen (yapılmasına gerek yok çünkü!) sadece firmanın kendi "tahmini" yorumu verilerek büyüme hormonunu ektivite edebileceği (bakın burası çok önemli) yani aktivite ettiği değil, bir hipoteze göre aktivite edebileceği "varsayımına" dayanarak bu ürün pazarlanmaya çalışılmaktadır.

Firma burada çok büyük bir kurnazlık yapmıştır! Lakin Amerika'da faaliyet gösterdikleri için Amerikan yasaları da malum o açıdan kendilerini yasal bir yaptırıma maruz bırakmamak için açıklama yazısında sadece "aktivite edebilir" demişler. Ürün açıklamasın da "Aktivite Eder" sözü geçmemektedir. (Geçemez de...)

Yani Dymatize bu ürünün açıklamasında "insan büyüme hormonunu - HGH" aktivite eder deseydi bunu ispatlamak zorunda kalacaktı! Kaldı ki bu ürünü satın alıp belirli bir süre kullananlar da kendilerinde herhangi bir büyüme görmedikleri için firmayı dava etme hakları doğacaktı.

İşte Dymatize tüm bunları "Aktivite edebilir" veya HGH'yi uyarma da yardımcı "olabilir" sözleriyle geçiştirmek de ve hiçbir şeyi ispatlama durumunda olmamaktadır.

Peki Dymatize neye dayanarak bu ürünün HGH'yi uyardığını düşünmektedir?
    Şuna dayanarak; GABA'nın bir beyin uyaranı (uyuşturucu anlamında değil) olduğunu söylemiştik yani GABA beyni bir anlamda düzene sokan ve işleyişi bozuksa rayına oturtan bir maddedir. Büyüme hormonu da sağlıklı bir beyin yapısında daha fazla üretileceği için (hipofizden salgılanır) GABA'nın beyni normalden daha fazla düzene sokarak (özellikle uyku anlamında) belki bir ihtimal büyüme hormonunun salgılanmasını da arttırabilir tezine dayanmaktadır.

Tabii bu tez Dymatize tarafından ispatlanmış değildir.

Peki büyüme hormonunu aktivite eden bu tip 10-20 dolarlık bir ürün var mı?
    Tek kelimeyle hayır!
    Ama GABA'dan daha fazla beyni aktivite eden (ispatlı) stresi minimize eden, uykuyu düzene sokan, doktorların dahi kimi durumlarda sinir hapları yerine reçete ettiği, Türkiye'de de çok bilinen ama aynı zamanda da tehlikeli olan bir bitki olduğunu söylesem ne dersiniz!

Biraz sonra ismini vereceğim bu bitki "Hiperisin ve psödohiperisin" diye iki madde içerir. (Başka maddelerde içerir, önemli olan bu iki maddedir.) Bu çok önemli maddeler tıp'da da kullanılır. Bu maddeler gece beynin "pineal bezinden" melatonin salınımını artırarak uykuyu güçlendirmekte ve beyni düzgün çalışma moduna getirmektedir.

Bu bitkinin dünya genelinde ki adı "St John's wort" Türkiye de ki adı ise "Sarı Kantaron"dur. Anadolu'da kılıçotu veya binbirdelik gibi isimleri de vardır. Tıp'da ki adı "Hypericum Perforatum"dur. Tıbbi bir bitkidir. Veterinerler bitkinin ışığa olan hassasiyetinden dolayı "ZEHİRLİ" kategorisine koyarlar.

Sarı kantaron beyinde ki TETA dalgalarını aktivite eder. Yani GABA gibi aktivite etmesi beklenmez, direkt aktivite eder (ispatlanmıştır). Tabii bu büyüme hormonunun salgılanacağı anlamına gelmiyor ama eğer sağlıklı bir beyin yapısında büyüme hormonu aktivite oluyorsa (ki öyle) Sarı Kantaron kadar beyin işlevlerini düzene sokan bir bitki henüz bulunamadı.

Peki Dymatize'nin gıda mühendisleri niye "Sarı Kantaron"dan bir ürün üretmedi?
    - Çünkü tehlikeli olabilir. (Alerjik reaksiyon olasılığı çok fazla.)
    - Kazanç düşük olabilir çünkü Türkiye dahil dünyada ki her eczaneden reçetesiz temin edebilmekte.

Öyle ki Almanya'da doktorlar Sarı Kantaron'u "Prozac" gibi güçlü bir depresyon ilacının yerine bile yazmaktalar çünkü "Prozac" gibi ciddi yan etkileri olan bir ilaçdan daha avantajlı Sarı Kantaron.

Solgar, G N C gibi dünyaca ünlü supplement üreten firmaların Sarı Kantaron (St.John's Wort) ürünü tüm eczanelerde bulunabilmekte... Sipariş üzerine getirtilebilmekte...

Buna rağmen gelişi güzel Sarı Kantaron kullanmamalısınız!
    - Çok ciddi alerjik reaksiyon yapabilir.
    - Anafilaktik şok geçirebilirsiniz.
    - Bir rahatsızlık nedeni ile kullandığınız ilaç ile etkileşime girebilir.
    - Kullandığınız bir ilacın etkisini arttırabilir veya yok edebilir.
    - Depresyon ilacı kullanıyorsanız durumunuzu ciddi kötüleştirebilir.
    - Kabızlık veya ishal yapabilir.
    - Işığa karşı hassasiyetinizi arttırabilir.

O açıdan doktorunuza danışmadan bitki de olsa herhangi bir ürünü kullanmamalısınız.

Sonuç olarak GABA mucize bir ürün değildir kaldı ki yurtdışı fiyatından da (kendi sitesinde 19.99$ - BB'de 11$) çok ciddi bir ürün olmadığını anlıyoruz. Muhteşem bir ürün olsaydı 200$'ın altında satılması mümkün olmazdı. VG ürünleri piyasa da nasıl konumlandırılır çok iyi bilirim.

Dolayısıyla GABA kullanarak kaslarınız büyümez ama birilerinin cüzdanı büyüyebilir.
    Sağlıcakla kalın!

Kaynaklar :
    GABA (Dymatize)
    GABA (Bodybuilding.com)
    Dymatize Nutrition
    B6 Pridoksin
    GABA (Wikipedia)
    Nöropsikofarmakoloji
    HGH
    Hypericum perforatum
    Hiperisin (Hypophysis)
    Sarı Kantaron (LAB/Test)
    a: National Center for Biotechnology Information (NCBI)
    b: American Academy of Family Physicians (AAFP)

snrgndr, Chesterbenim, maietnigri ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  20. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    @Bodysoft emeğine sağlık çok sağlam bir açıklama olmuş

Bodysoft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş