Dymatize Elite Casein

Konusu 'Proteinler' forumundadır ve seytantuyu tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Bora Giray

Bora Giray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Düz örme makinaları yedek parça imalat ve satışı
    Yer:
    İstanbul - Maltepe
    Yaklaşık olarak 1,5 aydır kullanıyorum.
    Kullanmaya başladığım ilk 8-9 gün uykusuzluk problemi oldu ancak bir süre sonra uykusuzluk problemi ortadan kalktı.
    Akşam antrenmandan sonra 250gr yoğurta bir ölçek katıp karıştırıp tüketiyorum. Bence bu şekilde etkisini daha iyi gösteriyor..

2. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Nasıl yani, antrenman sonrası Whey yerine Casein mi alıyorsunuz?

3. Bora Giray

Bora Giray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Maltepe
    Evet spor salonunda hocam gün içerisinde alınan proteinin doğal yollarla alınmasında daha etkili olduğunu söylemişti.

4. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    İçtiğin Elite Casein doğal mı ki? Ayrıca antrenmandan sonra yumurta yesen içtiğin Casein'den daha çok faydası olur. Madem supplement alıyorsun, antrenman sonrası alman gereken Whey'dir (Mümkünse izolat ya da hidrolize izolat). Eğer Whey alınmıyorsa da yumurta en uygun proteindir doğal besin olarak. Antrenman sonrası Casein kullanımı başlı başına çok büyük bir hata. Hele ki, basit şeker tüketimi sağlamadan yoğurt ile tüketmek bu hatayı ikiye katlıyor.

Doğal yollarla almak daha etkilidir argümanı yanlıştır. Doğru olanı "doğal beslenmek daha iyi ve sağlıklıdır" olacak. Keza steroidler de zararlıdır ama etkisi yoktur diyebilir misiniz? Diyemezsiniz. Aynı şekilde sustained released protein tozlarıyla kaslarınızı çok da güzel beslemek mümkün ve daha etkilidir. Beslenmeyi supplement'e dayamak çok yanlış bir şeydir ama antrenman sonrası Whey tüketmek bence bir o kadar da elzemdir. Size antrenman sonrası Elite Casein kullanmanızı hocanız söylediyse gerçekten çok süpermiş. Antrenman sonrası vücudunuzu çok güzel 4-5 saat aminoasitsiz bırakıyorsunuz, tebrik ederim.

Elite Casein'in kullanımı yatmadan önce 30-60 dakika önce yapılmalıdır. 6-7 saat vücudu yavaşça beslerler ve gece boyunca vücudu aminoasitsiz bırakmayarak kasları beslerler. Wheyler ise 1-1.5 saat içerisinde tamamen kana karışmış olup antrenman sonra gerçekleşen kas yıkımını durdurup onarıma başlayan çok önemli bir proteindir. Özellikle de meyve suyu veya muz gibi besinlerle tüketilmelidir ki, antrenman sonrası boşalan glikoz depoları doldurularak insülin tetiklenir ve bu da en kısa sürede vücudu onarım aşamasına sokar. Aldığınız Casein'in kana karışım hızı dikkate alındığında yoğun yorgunluk gösteren kasların beslenimi çölde susuz kalmış bir insana yarım saatte bir damla damla su vermek gibi bir şey ne yazıkki. Kaslarda biriken laktik asit miktarını antrenman sonrası yoğurt tüketerek desteklemeniz de cabası. Çok yanlış yapıyorsunuz, bir an önce düzeltiniz.

İyi günler dilerim.

uzay demiralp ve wixxx bunu beğendi.
  5. Bora Giray

Bora Giray Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Maltepe
    Bilgiler için teşekkürler. Kullanımı söylediğiniz gibi değiştiriyorum bugün itibariyle.

6. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim, kaile aldığınız için ben teşekkür ediyorum.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

7. coldplay

coldplay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar ıso 100 düşünüyordum böyle bir şeye denk geldim araştırırken kafam karıştı siz ne dersiniz acaba ne yapmalıyım?

8. warior

warior Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bu ürün karışmıyor.. ve tadi cokta guzel degil karismama sorunu olan varmi ?cok topaklanma yapiyor..

9. tuçe

tuçe Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    nerden almıştınız ki elite casein'i?

10. gogogokhan

gogogokhan Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İstanbul
    B.yvitamin sitesinden almıştım.

11. ZUPERMAN

ZUPERMAN Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    az önce bu ürünü bende aldım, 909 gr (Rich Chocolate) :) bu akşamdan itibaren kullanmaya başlayacağım, her akşam yatmadan önce 1 ölçek alıcam, yorum ve görüşlerimi kutu bittiğinde yaparım :)

12. aRoFLeXxX

aRoFLeXxX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben ilk defa kullandım 4 aydır kardiyo ve diyet yapıyorum. 30mg kullandım saat 1 de şuan yerimde duramıyorum. Yani bir yandan korkuyorum ama şuan bi patlama yaşıyorum :D fazlamı almışım acaba :D deli gibi titredim ama azaldı şuan

13. alayına07x

alayına07x Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Bu ürünü almayı düşünüyor um. Uzun zamandır yapmadan önce lor peyniri yiyerek cadein ihtiyacı mı karsiliyor dum. Bu ürün ise yarar mı arkadaslar.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

14. nonstoper26

nonstoper26 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bende 15 Gündür Yatmadan 30 Dk Önce Kullanıyorum İlk Sayfalardaki yorumlarda Tadını Övenler Olmuş Ama Bence Tadı Çok Berbat ve Zor Karışıyor(Sanırım Kazein Olduğu İçin) Spor Sonrası İçin Amix Beef Protein Kullanıyorum Onun Tadı Bile Bundan İyi Etkisi Hakkında Henüz Bi Yorum Yapamıcam...

15. MFurkanD

MFurkanD Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Ben kullandım hala kullanıyorum tadı kötü denmiş ancak bana kötü gelmedi. Tabi su ile karıştırıyorum ve yarım litre su kullanıyorum. Belki sütle kötü oluyordur. Benim loru yiyemeyenler için idael bir supplement. İçerisinde glutamin olmasıda ekstrası. Yatmadan önce fayda veriyor. Ayrıca spor sonrasıda whey ile birlikte yarım ölçek alırsanız faydasını görürsünüz.

16. cem3442

cem3442 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar elime bu urunden gecti bir tane,gumrukten ucretsiz aldim fakat whey protein kullandigimdan takas yada cuzi bir miktar karsiligi vermek istiyorum kapaginda ambalaji duruyor hic acilmamis bir urun

Mehmetcankat bunu beğendi.
  17. Mehmetcankat

Mehmetcankat Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    duruyor mu dostum ne kadara satarsın ?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. peregrinus

peregrinus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar neo-sante diye bi satıcı bu proteini gittigidiyor üzerinden 169 tl ye satıyor piayasada 220 civarında fiyatı, uygun geldi birçok başarılı satış yapmış bi satıcı, sipariş ettim, geldi temiz ürün ikinci kutuyu da sipariş ettim biraz önce tavsiye ederim. galiba bi 17-18 kutu daha var.

19. anac10da

anac10da Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
  20. burakua17

burakua17 Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bu ürün sitelerde bakıyorum 240'dan hep 160TL'ye düşmüş. Nedeni nedir? Fiyatı baya ucuz geldi. Malum Ramazan ve kazein de lazım.

Sayfayı Paylaş