Dymatize Creatine Monohydrate

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve Despo tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Bu sizce nasıl ?

1. Başarılı

oy sayısı 68
    64,8%
  2. Orta Karar

oy sayısı 30
    28,6%
  3. Başarısız

oy sayısı 7
    6,7%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 51 üye.
  1. onurdk

onurdk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    kafein, creatinin etkisini azaltir. tesekkurler...

Suçicek bunu beğendi.
  2. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    son yoruma kesinlikle katılmıyorum. kafein ve kreatin bence iddialı bir ikili oluyorlar. zaten kafeinin antrenman oncesi verdiği dayanıklılık ve sağladığı kan dolasımı hızlanması dusunulurse. kafeini almamak bvence anlamsız olur. ustelik weider pure kreatin monohidratın kullanım talimatında ''gunluk kahve desteğini 4 bardakla sınırlayın diyordu''

weider bile ikisini kullanmayın gibi birşey demiyorsa size ne oluyor anlamadım .....

3. naimcaliskan

naimcaliskan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu urunu aldım ama uzerınde kullanma talımatı yok bende ılk hafta yukleme oldugu ıcın gunde 3 tepeleme cay kasıgı alıyorum 2. gunum bugun dogrudur inşallah

4. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Kafein kullanımının creatinden alınan faydayı dusurdugu Mit olmuştur.Hiçbir alakası yoktur Ayrıca creatinin sivilce cıkardıgını ilk defa duydum

5. naimcaliskan

naimcaliskan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yukleme donemınde 5 gunum

olumlu etkılerı :

kesınlıkle muthıs guc artısı
    uzun antereman.
    mınumum yorgunluk.

olumsuz etkıleri:
    ılk 1-2 gun sıvılce cıktı sımdı gectı
    uykusuzluk sorunu oluyo galıba ama bunamı baglı yoksa baska bırseymı bılmıyorum..

ama kesınlıkle tavsıye ederım...
    kutu bıtınce gene yazıcam etkileri :)

deist190 bunu beğendi.
  6. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    kreatinle pek alakası yok aslında genetiğinde sivilceye karşı hassas olan kişilerde olabiliyor.bizim salondada ben arkadaşa amino,kreatin,noxplode gibi ürünleri tek seferliğe mahsus kullandırdığımda sivilceler çıktığını gördüm.zaten sivilcelerden kurtulmak için kurutucu ilaç kullanıyor kendisi.aşırı hassas yani olabilir böyle şeyler.ama bu ürünü kötülemek için olamaz.

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Selam arkadaşlar...1.5 yıl olalacak arada 3 aylık bir ara var ..vücut geliştirme le ilgilieniyorum çok dirend,m bu tür ürünler kullanmamak adına..ancak arkadaş aalmıştı creatin yarsını bana verdi belki kullanırısn dedi..bende dayanaadım..2 gün oldu kullanmaya başladım...spordan yarım saat önce 1 çay kaşığı su veya meyva suyu ile alıyorum..yanlız araştırdım biraz..ve size aşşağpıda vereceğim metine rastladım..sarı yazı olan kısımda kilo alırsınız bilgisi var...ben tamda ayda 2 kilo verme hedefine odaklanmışken o yasıyı okudum ve hemen kullanmiim dedim kendi kendime...kilo alımı bir süre sonra duracak ve kas olarak geri dönecek gibi şeylerde var tabi..ve kas yırtılması gibi şeylerde bunun yanında var...

Rica etsem bana bu konuda açıklama yaparmsıısnz en azından uzun yılalrdır sporu yapan ve bu ürünlerden uzun yılalrdır kulanan deneyimli arkadaşların açıklaması beni bilgilendirmeye yetecektir...Yani kullanımi kullanmimi..ne kadar bana etkiş yapar..kullanırsam veya kullanmazsam dahamı geç toparlanma olur..v.s v.s

saygılar...

‘Kreatin’: Ne işe yarar ve vücudumuzu nasıl etkiler?

Kısa bir süre içerisinde ‘Rambo’ kadar olmasa da daha yapılı ve güçlü olmak istiyorsanız; siz de ‘kreatin’i deneyebilirsiniz; çünkü ‘kreatin’ gerçekten işe yarıyor… ‘Kreatin’i kullanan sporculardan, etkilerini araştıran akademisyenlere ve satışını gerçekleştiren pazarlama uzmanlarına kadar birçok kişi, ‘Asterix’in büyülü iksiri’nin yani ‘kreatin’ gerçeği’nin farkında!

Ancak bu arada yediğimiz şekerlemelerden biraya kadar tükettiğimiz her şey için geçeri olan bir kuralı var: “Fayda ve zararlarını iyice tartmadan, hiçbir ürün vücudumuz için kabul edilemez!” Bu kural, tabii ki ‘kreatin’ adındaki bu önemli amino asit için de geçerli…
    Aromalı Kreatin’i hiç duydunuz mu?
    Toz halde bulunmakla beraber sıvı ile karıştırılıp, tüketilebilen bu amino asit grubu, vücudun daha fazla enerji üreterek; daha yoğun bir egzersiz programının altından başarı ile kalkıp, daha kısa sürede sonuç almanıza yardımcı olur. Oklahoma Üniversitesinden Doktor Chad Kerksick kreatin in vücuda sağladığı faydayı şöyle özetliyor: Eğer 1-2 set daha fazla ağırlık kaldırabilir ya da kaldırdığınız ağırlığı 5 kg daha artırabilecek konuma ulaşırsanız; otomatikman daha güçlü kaslara sahip olabilirsiniz. Bu açıklama ile birlikte yapılan araştırmalar, kreatinden en yüksek verimi alabilmek için kreatinin yoğun egzersiz programları ile kullanılması gerektiği sonucunu ortaya çıkarıyor. Koşu, ağırlık antrenmanı ve basketbol gibi spor dalları, kreatinin maksimum düzeyde işe yaramasını sağlayacak çalışmalara birer örnek teşkil ediyor.

Kesin olan bir şey var ki kreatin alımı ile kilo alımı doğru orantılı!
    Doktor Paul Greenhalf a göre; kreatin alımı sonucunda kilo almak, sonuç almaktan daha hızlı gelişiyor. Ürünün kullanılmaya başlandığı ilk hafta içerisinde 1 – 2 kg arasında kilo alımı söz konusu oluyor. Ancak, alınan kilolar, yüksek oranda su ihtiva etse de ilerleyen zamanda bu kilolar, kas gelişimine katkı sağlıyor. İkinci haftadan itibaren başlayan kas gelişimi, yapılan antrenmanlar ile doğru orantılı olarak, hızla artıyor.

Doktor Kerksick, vücudun ilk haftada aldığı suyun kreatin gelişimi için tetikleyici bir madde olduğunu belirterek, kreatin ile kaslara daha fazla su iletildiğini ve bu sayede kas gelişimi için gerekli olan proteinin daha kolay sentezleneceğini açıklıyor.

Medicine & Science in Sports & Exercise Gazetesi nde yayınlanan araştırmalara göre de kreatin in kaslardaki liflerin büyümesini tetiklediği ispatlandı. Yapılan açıklamalar neticesinde; kreatin etkisinin kalıcı olması için antrenmanların aksatılmaması, bu konudaki en önemli nokta olarak vurgulanıyor. Ayrıca sadece kreatin alımının, vücutta su toplanması dışında pek bir işe yaramadığı ifade ediliyor.

Tüm bu önemli açıklamalar hemen her yerde görülen bilgiler olup; kreatin in günümüzde artık çok fazla tanınmasına rağmen; birçok kişi kreatin kullanımı ile ilgili olarak, kafaya takılabilecek derecede önemli olan bazı tereddütleri yaşayabiliyor.
    İşte kafaya takılan bu önemli sorulardan bazıları:

Kreatine böbreklerime zarar verebilir mi?
    Kreatin kullanımı ve etkileri hakkında devamlı olarak araştırma yapan uzmanlar, kreatin alımı ile birlikte, besin takviyesinin gerekli olduğunu belirtiyor.
    Uzmanlar ayrıca besin takviyesi ile beraber, kreatin alımının zararsız olduğunun
    altını çiziyor.

Doktor Kerksick, kreatin in sektörde en çok araştırılan besin desteklerinden biri olduğunu ifade etmekle birlikte; bu besin desteğinin, zararlı olduğuna dair en ufak
    bir bulguya rastlanmadığını açıklıyor.

Doktor Paul Greenhalf, kreatin üzerinde 20 yıldır çalıştıklarını dile getirerek;
    kreatin in kramplara neden olduğu söylentisine dair hiçbir bilimsel bulgu ile karşılaşmadıklarını söylüyor. Doktor Paul Greenhalf, kreatin kullanımı sebebi ile çok az da olsa kramp girmesinin mümkün olabileceğini ancak bu durumun, çok yaygın
    bir yan etki olmadığına dikkat çekiyor. Doktor Paul Greenhalf, Kramp girmesi, büyük bir yan etki olsaydı, bugüne kadar bu etkiyi çoktan fark etmiş olurduk
    Ayrıca kreatin e bağlı olarak ortaya çıktığı ileri sürülen; böbreklerde tahribat, kalp problemleri, kas krampları, vücudun susuz kalması ve ishal gibi etkilerin varlığı da kesin olarak ispatlanmadı. diyerek, kreatin in yan etkileri konusunda aydınlatıcı bilgiler sunuyor.

www.conusmerlab.com sitesinin kurucusu Doktor Tod Cooperman ise kreatin kullanımı sonucunda ortaya çıktığı söylenen yan etkilerden bazılarının çok fazla C vitamini kullanımı neticesinde oluşabileceğine dikkat çekiyor.
    Doktor Tod Cooperman, çok fazla C vitamini alımının da ishale neden olabileceğini; benzer şekilde yoğun miktarda demir alımının da sindirim problemlerine yol açabileceğini açıklıyor.

Doktor Tod Cooperman göre kreatin kullanmak için sağlıklı olmak; özellikle de kreatin in vücuttan atılmasında önemli rol oynayan böbreklerin sağlıklı olması şart. Kısacası kas gücüne giden yol , -söylemesi pek hoş olmasa da- idrar yolu ndan geçiyor

O halde kreatin in hiçbir zararı yok diyebilir miyiz?
    Kesin olarak böyle bir kanıya varmak mümkün olmamakla beraber; en azından kreatin alır almaz, ortaya çıkacak derecede ciddi bir yan etki olmadığı söylenilebilir Ancak yine de kreatin kullanmadan vücudunuzu geliştirebiliyorsanız; kreatin almak çok da gerekli değil.

Doktor Jim King kreatin kullanımı konusundaki görüşünü şöyle açıklıyor: Bence kreatin güç ve kas kütlesinde göz ardı edilemeyecek derecede önemli bir artışa neden olsa da kullanılması zorunlu bir ürün haline gelmemeli Bir doktor olarak risk taşıyan bir ürünü önermem mümkün değil. Size tavsiyem, kreatin kullanmaya başlamadan önce ürünün pozitif ve negatif taraflarını iyice değerlendirin Doktor Jim King, 18 yaşından küçük bireyler üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, kreatin in kalıcı hasar bırakabilecek kas yırtılmalarına yol açması nedeni ile 18 yaşından küçüklere, kreatin den uzak durmalarını öneriyor.

Kreatin , vücut formunun değişimine yardımcı olabilir mi?
    Bu can alıcı konuda, uzmanlar ortak görüşü paylaşıyor İşte uzmanların açıklamaları:

Kreatin her bireyde farklı etkiler göstermekte olup; bazı kişiler, genetik olarak kreatin e tepki vermeyip; vücut gelişimi konusundan kreatin den hiçbir şekilde faydalanamamaktadır. Bireyler, genel olarak kreatin kullanmaya başladıktan yaklaşık 1 hafta sonra, sorumuzun cevabını verebilecek düzeyde sonuç alabilmektedir. Eğer kreatin almaya başladıktan sonra sizin de Atom Karınca misali antrenman hızı ve performansınız artıyorsa; kreatin kullanmak işe yarıyor demektir.

Bu arada bir diğer önemli konu olan beslenmenin etkisi de unutulmamalıdır. Sağlıklı bir şekilde beslenilmediği sürece, kreatin almanın hiçbir faydası bulunmamaktadır; zira kreatin , tek başına daha kaslı bir yapıya dönüşümü sağlayan sihirli bir değnek değildir. Sadece kreatin kullanımının yeterli olmadığı gibi egzersiz programları da tek başlarına sizi değiştirecek kadar güçlü değildir. O halde sihirli formül:

Doğru Çalışma Programı + Doğru Beslenme Programı + Kreatin = Hayalinizdeki Siz

Beslenme konusunda et ve özellikle ringa balığının yüksek miktarda kreatin içermesi dolayısı ile normal şartlarda vejetaryen beslenme şeklini benimseyen kişilerde, -yeterince kreatin almadıkları göz önünde bulundurulduğunda- kreatin etkisinin daha fazla olması doğaldır.

Ne çeşit kreatin kullanmalıyım?
    En çok rastlanılmakla beraber, tavsiye edilen ürün, toz şeklinde olan kreatin türüdür. Likit ve benzeri diğer formlardaki kreatin ler çok fazla değişken olup, bu tür kreatin ler kan hastalıklarına neden olabilir…

Doktor Kerksick, %100 oranında saf kreatin alınımı öneriyor!
    Bazı firmaların ürün içeriklerinde elektrolitlere rastlanmakta olup; bu ek maddelerin, performansı artırıcı yöndeki etkileri, minimum düzeydedir. Bu nedenle saf kreatin tozunu, meyve suyu ile karıştırarak içmek; hem cüzdanınız hem de sağlığınız için en iyisidir. Meyve suyunun içindeki şeker, kandaki insülin seviyesini yükselterek, kreatin in kaslara etki etmesini de hızlandırmakta, bu süreçte her 5 gr kreatin için vücut yaklaşık 70 gr a yakın şekere ihtiyaç duymaktadır.

Vücudunuzun kreatin den maksimum düzeyde faydalandığından emin olmanız için fiyatlar da yol gösterici olabilir. Kreatin in vücudunuza sağlayacağı fayda, aldığınız ürünün fiyatıyla doğru orantılıdır. Söz konusu vücudunuz ve sağlığınız ise ucuza kaçmamanızı öneririz! Markanızın sizin için yeterince iyi olduğunu anlamak için kreatin aldıktan sonra bardağınıza bakın. Eğer bardağın dibinde birikmiş kreatin tozu ile karşılaşırsanız, markanızı değiştirmeniz yararlı olacaktır.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:58 ----------

Cevap beklerken raştırıken yine bu forumdan yani bdyfrmtr'dan bulduğum bu linktede aynen bir 3 lü kombinayson ile bunun içinde creatinde var mlesef..2 yılda 12 kilo aldığını yazmış arkadaşın biri..linke tıklayıp en son mesajdan sayarak 8.mesajı okuyabilirsiniz...iyice kafaya taktım arkadaşlar. :(

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/archive/nemli-hususlar-t208.html

Son düzenleme: 10 Haziran 2011
    Kamil_Baku bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Konu güncel arkadaşlar...kulansammı kullanmasammı diye bekleedieyim sizlerin yorumlarına göre hareket edicem...

9. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    aynı yazıyı neden 2 defa yazıp görüntü fazlalığı yarattın ki.kreatin al kullan ne olcak 40-50 milyon bişey zaten dene bence.tabi proteinin varsa..

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Aynı yazıyı iki defa yazdım ancak isteyerek değil editlemek isterken meğer alıntı yapmışım...bazı şeyleri bizde biliyoruz ..ancak ya akıl ver yada hiçbişey yazıp insanı kırma..ve dikkat ettiysen ben parasal olarak bakmadım meseleye kii elimde zaten mevcut ve 3-4 gün oldu kullanıyorum sadece endişelerimi belirtmek istedim ve ne kadar doğru ne kadar yanlış ve siz deneyimli kişilerin bilgisini almak amacım...

Son düzenleme: 11 Haziran 2011
    wixxx bunu beğendi.
  11. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öncelikle yazının tamamını okumamıştım kusura bakm****ilo alımı ilk zamanlarda biraz oluyor fakat daha sonra duruyor ki zaten kreatin alımını kestiğinde vücut suyu atıyor zaten.su olarakta tuttuğu için bir problem yaratmıyor.kreatinin yağ yakma için gerekli olduğuda bir gerçek.kreatin kullanarak definisyona giren birçok kişi var bizim salonda salon hocasıda dahil olmak üzere.şahsi kullanım şeklim antreman öncesi ve sonrası olaraktı.yüklemeye gerek yok bence.etkisini öylede hissettiriyo çünki.antreman öncesi enerji deposu olarak antreman sonrasıda boşalan depoları doldurmak ve recovery sürecini en iyi şekilde atlatmak için.kas yırtılması sana bağlı birşey ki öyle kolay kolayda olmuyor zaten bu olay.sen kreatinin verdiği enerji ile gaza gelip normalden çok yüklenmediğin sürece problem yok yani :)

deist190 ve demircan256 bunu beğendi.
  12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Peki teşekkür ederim..

Ancak şöyle diim..yağ yakması olayı hoşuma gitti..peki had kilo aldırıyor diyelim ve bırakınca aldığım kiloları su olarak atar diyosunuz ee 2 sene kullandığımı varsayarsak kilo alımı ne kadar süre devam edecek belli bir zaman aralığı varmdıır ..hadi kilo almaya başladık diyelim..zaten benim derdim göbek kısmı kilo veriyorumki oralar gitsin ( bölgesel zayıflama demi,yorum ) vücuttan 10 kilo gider haliyle karın yani mide alanımdada incelme olacaktır bunu biliyorum..eğer bu creatin ile alınan kilo direk kas olarak olacaksa bunda sorun yok..ama direk karın yani göbek alanında toplanacaksa..yeni başlamışken bırakayım diyorum ne dersin ?

Son düzenleme: 11 Haziran 2011
  13. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    abdominal bölgede toplanma olmaz merak etme çünkü yağ değil bu.kaslarda su tuttuğu için kas olan yerlerinde yani heryerinde deri altında belli şekilde su tutar yani hatlarının belirginliği biraz gider ama bu problem değil.2 sene boyunca kullanmanda sorun yok ve ne kadar kazancın olacağıda sana ve genetiğine bağlı.ama süreklide kullanmayın ara ara kullanın ki vücut biraz rahatlasın.çünkü vücutta herşey bir düzen içinde çalışır bu düzen bozulursa problem ortaya çıkar.örneğin vitamin alımı gibi,uzun süreli vitamin alımlarında vücudun b vitamini üretimi azalıyor nasıl olsa dışardan alınıyor diye.kreatinde öyle sonuçta 3 amino asitin bir birleşimi o ve vücut kendide üretebiliyor az çok.yağsız kas miktarınız kesinlikle artacaktır bunda şüpheniz olmasın ki zaten bu kreatinin anlatımındada yazmaktadır.

deist190 bunu beğendi.
  14. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Tamam çok teşekkür ettim yok kardeşim ben kullanmaktan vazgeçtim içim rahat etmicekse kullanmiim daha iyi..haziran 30 unda hedefim teraziye çıktığımda 2 kilo vermiş olarak hayal ediyorum kendimi..bu creatin için bu hedefimi gölgede brakamam..sağlık olsun 1.5 senedir doğal geldik..bundan sonrada doğallığa devam..geç lacak belki ama bu şekilde daha sağlıklı ...bilgiler için teşekkür ederim...ALLAH razı olsun...

15. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    konuşmalarına bakılırsa protein tozu kullanmıyorsun sanırım.eğer protein tozu kullanmadan kreatin kullanırsan ölçü kaybetmen çok muhtemel çünkü vücudu zorlucaksın fakat karşılığını veremiceksin bu yüzden kötü olur vücudun için.sağlık olsun.için nasıl ediyorsa öyle yap.Allah sendende razı olsun..

16. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    son olarak evet bu zmaana kadar hiç birşey kullanmadım ilk defa creatin denemek istedim ...oda an itibariyle rafa kalktı..hedefim fit bir vücut..ufak ufak yapmaktan başka çarem yok..hayırlısı...eyw ....

17. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Dymatize aldım da bugün üzerinde ingilizce heaping teaspoon yazıyor(tepeleme çay kaşığı) ama amerikadaki çay kaşığı bizim tatlı kaşığımız değilmi? yani tepeleme tatlı kaşığı ama kutunun ambalajına türkçe etiketle 1 tepeleme çay kaşığı yazmışlar neden tatlı kaşığı yazmamışlar?
    Bizim çay kaşığımıza göre mi kullanayım yoksa tatlı kaşığına göre mi?

18. blackpunch

blackpunch Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    tatlı kaşığı kullan. 5 gr kadar yapıyor tatlı kaşığıyla, forumda fotoğraflı ölçümü yapılmıştı, bulamadım şimdi. ben de tatlı kaşığıyla kullanmıştım bu ürünü.

deist190 ve atoaga bunu beğendi.
  19. atoaga

atoaga Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
  20. blackpunch

blackpunch Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    yanlış hatırlıyomuşum demekki. editliyorum mesajı, pardon. doğrusu dediğin gibidir.

Sayfayı Paylaş