duzgun beslenmeyle protein ihtiyacimi karsiliyorsam protein tozunun bana faydasi ne kadar olur ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve uzerg tarafından 25 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar 74 kgimim kg basina 2 grmdan 160 gr protein almam lazim bu gramaji duzenli beslenmeyle tutturabiliyorsam protein tozu almali miyim ? Hani simdi kana karisma hizi falan diyceksiniz de bu ne kadar etkili kesin cevap verebilirseniz cok memnun olurum yani nasil diyim antrenmandan sonra yumurta yemek yerine protein tozu kullanirsam bunun bana uzun donemde etkisi ne kadar olur mesela 38 cm kol yerine 40 cm olur mu misal yani demek istedigim bu.protein tozu alicak butcem var ancak gerekliligini cok merak ediyorum acikcasi
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Temmuz 2014 ---
    38 cm yerine 40 olur mu derken hani etki olarak fark eder mi yoksa kesin olcu istemiyorum

2. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam , spor sonrasi ilk 30dk-1sa cok onemlidir .bu surecte protein karbo aliminiz ideal olursa guzel gelisim saglarsiniz . Mesela spor sonrasi yediginiz tavuk gogsu kana tahmini 3 sa sonra karisir . Bu da o ilk 30 - 60 dk lik onemli dilimin disindadir. Boyle olunca protein tozunun faydasi burada baslamakta . Kana 15-20 dk gibi bir surede karistigindan bu anlamda faydalidir. Sizin normal beslenmedeki gelisiminizin suresini toz kisaltir , sureci hizlandirir olay budur.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

3. sinful

sinful Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Spora başlayalı ne kadar süre oldu ? Eğer daha 1 seneyi tamamlamadıysanız ve kilo başına 2 gr protein alabiliyorsanız protein tozu'na ekstra ihtiyacınız yok . Bu besinler adı üzerinde takviye , beslenmenizin yeterli olmadığı zaman bu ürünleri kullanınız. Ayrıca sporu akşam mı yapıyorsunuz sabah mı ? Eğer akşam saat 9'dan sonra spor yapıyor ve yağlanmamak için protein oranı yüksek yiyecekler yiyemiyorsanız , protein tozu gibi alternatiflere yönelebilirsiniz.

4. NacHo

NacHo Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Fen Bilimleri Fakültesi
    Fazladan protein almış olursun bi yararı olmaz . Sadece glikojene dönüşen kısmı eğer kullanılmazsa yağa dönüşüp göbeğini büyütür.

5. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    1 sene oldu gecti hatta ve simdiye kadar 2 kutu kullandim ancak beslebmeyle karsilayabilcek durumdayim suan alip almamak arasinda kalmistim tesekkurler vazgectim protein almaktan

özgür2529 ve doxux bunu beğendi.
  6. feridun

feridun Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ögrenci
    Eger yeterli aliyorsan gerek yok zaten protein tozu içince çok kaslı olcam diye düşünmeyin sadece protein ihtiyacınızı karşılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    tavuk yedikten 3 saat sonra kana karisiyorsa eger spordan bitiminden 3 saat once tavuj yemekle spordan sonra protein tozu icmek ayni sey olmaz mi ?

Sayfayı Paylaş