Durumuma göre hangi supplementleri tavsiye edersiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve agirvasita tarafından 6 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. agirvasita

agirvasita Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba saygı değer forum arkadaşlarım zaman zaman fitness yapmış biri olarak 6 ay kadar tecrübem 50kg kadar da vermişliğim var. Bu zamana kadar l'carnitin dışında bir yardımcı kullanmadım nedeni ise supplementler konusunda ne kadar okusam etsemde kafamda acabaların oluşması. Sizlere gerekli bilgileri aşağıda veriyorum yardımcı olabilecek varsa minnettar olurum.

Boy:179cm
    Kg:95
    Günlük aktivite: önümüzdeki 1 ay boyunca (6km sabah koşu+yürüyüş ,15 dk yüzme, evde 30kg halterim var, halter ensede squat 4x12, barbell curl 4x12, bench press 4x15, mekik
    1 ay sonra 2 aylık bir salonda kalan üyeliğime devam edeceğim.
    Beslenme:
    Sabah
    500ml limonlu sıcak su kalkar kalkmaz, yulaf+bal+süt
    Öğlen
    Evde ne varsa atıştırıyorum biraz açlığımı giderecek kadar
    Akşam
    Protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum 250gr kadar et tüketiyorum (Tavuk eti, Dana eti ile yapılmış yemekler veya yoksa konserve ton balığı)
    Not: Günde ortalama 3lt su tüketiyorum

Yazı kardiyo ve yağ yakma şeklinde değerlendirip önüme bakmak istiyorum. Ve herkesin istediği gibi yaptığım bu sporlardan maximum verimi almak istiyorum. Supplementler konusunda protein tozu, aminoasit, yağ yakıcılar vs biraz bilgim olsa da yanlış bir seçim yapmak istemiyorum. Bu konuda tavsiye ve görüşlerinizi almak beni çok memnun edecektir.

Saygılarımla

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yağ yakma döneminde iso tarzı protein kullanman daha verimli olur ben 4D nin izole matrix ini öneririm ucuz ve kaliteli antreman sırasinda kas kayıbını en aza indirmek için intra workout dedigimiz bcaa kullanmak kayıbı en aza indirir. Onun dışında l-carnitine tarzi bir yağ yakıci yardımcısı kullanılabilir yani kısaca

İso whey protein
    Bcaa
    L-carnitine

Eğer bütçede sıkıntı yoksa glutamine de bu dönemde iyi gider.

Dıgerlerine gelince
    Ben yağ yakımı döneminde creatine,gainer,Pre-workout vs ürünlerini gereksiz buluyorum

Sayfayı Paylaş