Durumum iyi değil

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve umut9334 tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. umut9334

umut9334 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Ist
    Arkadaşlar selamlar. Nereye konu acacağımı bilemedim. Ve nereden başlayacağımı bilemiyorum. Ben şuanda herhangi bir spor yapmıyorum. Aksine birkaç aydır evdeyim. Çok bunalımlı bir dönemin içindeyim ve birden hızla kilo aldım. Bunun sebepleri stres baskı vs. İşsizim ve aöf okuyorum. Bunun sonucunda uzun bir zamandır evde bilgisayar başındayım. Fazla uzatmayayım. 2011 yılında stajyerlik yapmıştım ve stajyerken sürekli koşturma halindeydim. O zamanlarda 95 kilodan 80 kiloya 5-6 ay civarında düştmüştüm. Sporsuz. Sabah çok az bir kahvaltı öğlen çok hafif yağsız yiyecekler akşamda çorba vs özetle çok az yemek yerdim ama sürekli hareket ederim. 6 katı süreyle ikişer ikişer çıkardım ve hergün süremi daha da kısaltırdım.

2012 yılında lise bitti. Üniye tembellik yüzünden giremedim. Sonucunda iş de bulamadım. 1-2 işte çalıştım ama geçici oldu. 2012 son dönemlerde evde oturmaya başladım. Sürekli yemeye başladım yiyip içip yatıyorum ve bugün kendime geldiğimde şuanda yaşım 19 boy 1.80 kilo 113. Karın bölgemde deri altında çok fazla yağ birikmiş durumda. Bel çevrem 115 cm. Önceden yaptığım sporlardan kalan karın kasları ise bu yağların altında elleyince hissedebiliyorum. Ani kilo alımından dolayı karnımın her yeri çatlamış durumda. (SS buraya eklenebiliyorsa ekleyeyim.) Karın, Kalça ve Baldır bölgelerinde yağlar fazla. Kafam o kadar karışık ki ne yapacağımı nerden başlayacağımı bilmiyorum. Eğer böyle devam edersem 200 kiloya rahat çıkabilirim. Allah rızası için bana yol gösterip ne yapacağımı söyleyebilir misiniz?

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle yolunun uzun olduğunu söyleyebilirim. Yapacağın şey basit ama zor. Düzenli bir beslenme programı oluşturacaksın. İstersen diyetisyene de gidebilirsin bu tamamen sana kalmış bir şey. Önemli olan az yiyerek fazla hareket etmek değildir. Bu yarar değil zarar sağlar. Önemli olan düzenli ve sağlıklı beslenerek zayıflamaktır. Bunu amaç edinmen gerekiyor.

Bunun dışında maddi durumun varsa spor salonuna yazılmalısın. Yoksa da dışarıda ilk başlarda kısa yürüyüşler yapabiliyorsan tempolu yürüyüşlerle bir başlangıç yapman gerekecek. Gün içerisinde fiziksel aktivitelerini arttırman gerekiyor. Uyanıp evde bilgisayar başında oturmak sana bir şey kazandırmaz.

umut9334 bunu beğendi.
  3. umut9334

umut9334 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Ist
    Aşırı derecede azimli ama aynı zamandada üşengeç biriyim. İstediğim herşeyi başarabiliyorm ama üşengeçlik beni yenebiliyor. Tavsiyeniz doğrultusunda yarın sabah kalkıp kahvaltımı yapıp dışarıda yürüyüşe çıkacağım. Spor salonuna gidecek durumum yok ama evde çalışmak için bir kaç ağırlık satın alabilirim. Mutlaka spor salonuna gitmem gerekmiyordur inşallah. Bu arada sanırım benim ilk önce kardiyo ve diyet ile kilo verip sonrasında sıkılaştırma gibi bir yol izlemem gerekiyor.

Son düzenleme: 15 Şubat 2013
  4. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Üşengeçliği bir kenara bırakmanızı öneririm. Ki ben size demiyorum ki vücudunuz hemen şekle girecek. Hatta bazen umutsuzluğa bile kapılabilirsiniz. Bu herkeste oluyor. Ama önemli olan istikrar.

Kesinlikle spor salonuna gitmeniz gerekiyor kimse diyemez. Azmin elinden hiç bir şey kurtulmuyor. Misal dün facebookta bir video ile karşılaştım vücut ağırlığı ile yapılacak 100 hareketi gösteriyordu. Adım kadar eminim spor salonuna gidip o hareketleri rahat rahat yapacak adam da pek yoktur.

Dediğiniz gibi ilk başta cardio ya ağırlık vermeniz gerekiyor. Dumbbel alabiliyorsanız temin edin. Umarım istediğinizi başarırsınız

umut9334 bunu beğendi.
  5. umut9334

umut9334 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Ist
  6. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.401
    Ödül Puanları:
    123
    Dediğin kadar kötü değilmiş. Bir kere kendinle barışık olmaya çalış. Kötü değilmiş diyorum çünkü göğüs bölgesinde filan yağlanma gözükmüyor. Tamamen bel kısmında var. Ki yukarıda ki mesajlarda dediğimiz gibi beslenmeni bir düzene sokabilir ve cardio çalışması yaparsan onlardan da kurtulursun :)

umut9334 bunu beğendi.
  7. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş